Skocz do zawartości

Micro, mini czy amplituner + CD ? Pomocy


Igor_krk

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Jestem totalnym świeżakiem jeśli chodzi o temat zakupu sprzętu grającego.

Postaram się być konkretny:

Jak dotychczas użytkowałem zestaw Technics SA-EH760 - od razu mówię, to nie było to. Szukam teraz zestawu grającego do pokoju ok.20 m2. Muzyka jaką lubię to rock, hard rock, trochę jazz'u, blues'a i klasyki (żadne techno, hh itp.) Pomimo wielu godzin spędzonych na forach internetowych wciąż nie wiem co kupić.

Myślałem nad Yamahą Pianocraft (bez znaczenia jaki model) lub Onkyo CS-325 lub CS-525, ostatnio 'wpadłem' na TEAC'a A-H300 i A-H500 (niewiele opinii w necie) podkreślam iż skłaniałbym się ku kupnie używanego zestawu i niekoniecznie z głośnikami, czytałem, że dużo lepiej kupić samą wieżę lub amplituner + CD i dokupić głośniki ( myślałem o Wharfedale Diamond 9.1 ) ale tyle opinii za i przeciw, że kompletnie się pogubiłem...
Dodam tylko, że nie jestem audiofilem, ale cenię sobie wysublimowany i dokładny dźwięk i jestem świadom, że mogę przeznaczyć stosunkowo małe fundusze (700-800 zł) dlatego interesuje mnie najlepsze rozwiązanie za tą cenę...

Pomożecie?

Z góry wielkie dzięki!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie 800 zł i basta:) bo jak zacznę dokładać funduszy to skończę na 2 tys:) Co lepiej w takim razie gotowy zestaw typu: Pianocraft lub CS-325 CS-525 czy "poskładać" zestaw z amplitunera i CD plus kolumny (nie będę urządzał dyskotek,bo za ściana małe dzieci,a ściany papierowe) icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Zawsze byłem zwolennikiem starszych, używanych sprzętów. Żadnych wieżyczek - wynalazków (już widzę błyskawice rzucane przez posiadaczy:)
W tym układzie na kolumny przeznaczyłbym 500-600 zł, amplituner - 200-300, CD - 100. Uważam, że lepiej z większymi membranami (i w miarę skuteczne), co to już grają podczas cichego słuchania...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że starsze, wygrzane będą lepiej brzmieć niż nowsze "wynalazki" - jeśli chodzi o konkretne propozycje, amplituner Yamaha, Marantz ? jakie modele CD - takiej samej firmy czy niekoniecznie? Kolumny Wharfedale Diamond, Tannoy, Magnat ?

Znalazłem taki zestaw HK: http://www.allegro.pl/item1043549508_amplituner_harman_kardon_hk_3300_cd_hd_7525.html
i sam amplituner Denon: http://www.allegro.pl/item1050955980_denon_dra_545rd_znakomity_amplituner_stereo_rds.html
oraz Yamaha: http://www.allegro.pl/item1054622738_yamaha_rx_550_warto.html
Zastanawia mnie również ten zestaw, bo bardzo go sprzedający zachwala: http://www.allegro.pl/item1051625482_wieza_yamaha_tytanowa_pianocraft_kolumny.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze starszego sprzętu polecałbym amplitunery Denona lub Marantza, przede wszystkim ze względu na niezawodność i efektowne brzmienie. Denon jeżeli chcesz wiecej basu i energetycznego brzmienia, Marantz jeżeli bardziej zrównoważone brzmienie. Słyszałem kiedyś starsze amplitunery Yamahy i akurat amplitunery mnie nie przeknoały, grały płasko bez wyrazu. Wzmacniacze Yamahy z tego okresu to już inna bajka.
Ale polecam też mini Teaca, naprawdę nieźle brzmią, a można kupić na allegro za niewielkie pieniądze.
Co do głośników, jeżeli używane to na pewno należy wziąć pod uwagę Dynaudio lub Dali.
Cały czas są cenione i polecane mimo swojego wieku, bo kiedy je produkowano (ok. 20 lat temu) to była wysoka klasa za dużą kasę, teraz można kupić dobrze utrzymane poniżej 500zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Tu nie chodzi o wygrzanie. Po paru miesiącach grania - nowy sprzęt również jest wygrzany:) Te starocie można kupić dziś za ułamek ceny, a często są z poziomu i kilku tysięcy za element nowe.
Jak widzę wskazujesz na nieco nowsze sprzęty. To normalne:)
Pisałem o nieco starszych...
Do propozycji wzmocnienia dorzuciłbym: Luxman ( ogólnie - barwa), Rotel (dynamika), Sansui, itd...
A z kolumienek - Bang&Olufsen ( archaiczne gniazda - ale grają!), Arcus, Canton, Grundig, Quadral, oczywiście mego konika - Infinity i wiele wiele innych marek...
CD? Sansui, Marantz, Philips, Denon....

W tym sęk, że w audio trudno znaleźć gotowy przepis, który smakuje wszystkim:)
Ale dzięki temu jest świetna (choć czasami kosztowna) zabawa!!!

Powodzenia!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już troszkę chyba się pospieszyłem (nie linczujcie mnie) - zakupiłem Yamahę CDX-570 . Po przeczytaniu paru postów jednak stwierdziłem, że sam skompletuję zestaw:) Także teraz prosiłbym o pomoc w doborze amplitunera (wiem, lepiej wzmacniacz, ale koniecznie potrzebuję tuner) - mam już na oku Yamaszkę RX-396RDS albo troszkę droższa RX-550, do tego jakieś głośniki - sądzę, że dobrych podłogówek nie dam rady kupić, bo nie zmieszczę się w budżecie:) myślałem nad Wharfedale Diamond 9.1 albo Tannoy M2, ale potrzebuję Waszej, fachowej opinii:)

Ps. Dużo czytałem o dźwięku Denona i raczej skłaniałbym się ku Yamasze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy do CD'ka Yamahy najlepiej zakupic amplituner tej samej firmy czy moze polecalibyscie co innego? wiem, ze jest wiele kolumn, ktore brzmia specyficznie i trzeba odpowiednio je dobrac do amplitunera-moglbym prosic pare slow o tych godnych uwagi?
co sądzicie o tych: http://allegro.pl/item1045357525_acoustic_...lkp_okazja.html i http://allegro.pl/item1045357664_mission_7..._kase_wlkp.html lub http://allegro.pl/item1045357696_eltax_lib...ziesz_wlkp.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


AE jeśli wymiana zawieszenia nie jest dla Ciebie problemem (niektórzy nie trawią napraw...) - to pierwsze na liście. Potem Eltax. Dawno, dawno temu go słuchałem - uniwersalny głośnik.
Sprawę dopasowania brzmieniowego kolumny - amplituner musisz sam rozwikłać. Jest tyle kombinacji, że głowa boli. I być może nie trafisz użytkownika na forum, posiadającego wszystkie te same klocki, które zamierzasz skompletować. Ale na 75% powinieneś trafić...
Oczywiście to moje typy z tych, które podałeś...

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję zukzukzuk ! szczerze przyznam, że wolałbym uniknąć wymiany zawieszenia:) Wyczytałem również, że AE są bardzo wymagające w stosunku do wzmacniacza - niestety nie mam możliwości posłuchania ww.kolumn wraz z Yamahą lub HK, po prostu nie wiem co do czego pasuje, co będzie lepiej współgrać - a to co preferuję to lekko wycofany środek, miły, nie dudniący bass, wysoka góra, przestrzeń, dynamika...w takim wypadku zobaczymy co uda mi się okazyjnie kupić - Mission czy Eltax'y...potem będę kombinować z amplitunerem:) aczkolwiek nadal skłaniałbym się ku RX-396RDS lub RX-550...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jakoś sytuacja się już wyklarowała...zakupiłem Eltax Liberty 3+ (podstawki) do tego mam jak wspominałem CD Yamaha CDX-570 jaki amplituner sugerujecie ? czytałem, że Eltax, aż się 'prosi' o Yamahę...jak to się ma do rzeczywistości? Przypominam - muzyka głownie rock, hard rock, czasami również jazz, blues...zależy mi na przestrzeni, szczegółowości...dziękuję z góry za pomoc:)

oto dane techniczne Eltaxów:

System: 2 way bass reflex

Long term Max power: 80W

Short term Max power: 130W

Frequency range +/- 4 dB: 45-22,000Hz

Sensitivity (2,83V / 1M): 87dB

Impedance: 4-8 Ohm

Tweeter: 25 mm soft dome

Woofer: 165 mm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...