Skocz do zawartości

DAC podłączony do CD zamiast CD?


pilnik

Recommended Posts

Już na samym początku mówię, że się nie znam - chcę złożyć komplet audio z pomocą forumowiczów i potem tylko delektować się muzyką unikając częstej wymiany sprzętu.

Nie wiem czy mój tok rozumowania i wiedza jest właściwa, ale pomyślałem sobie o takim rozwiązaniu.

Chciałbym kupić dobry CD, żeby nie musieć go wymieniać za parę miesięcy, ale żeby też nie był najgorszym elementem całej układanki.
Mam już kiepskie CD z wyjściem optycznym. Zakładam, że dane cyfrowe z CD są odczytywane przez laser i później przesyłane do kabla optycznego, więc nie występuję strata jakości a CD jest tylko czytnikiem (tutaj mogę się mylić). Gdybym potem przesłał te dane do dobrego DAC-a wejściem optycznym, to bez kupna nowego CD mógłbym uzyskać dobrą jakość źródła. Czy rzeczywiście tak jest?

Jakie DAC-i możecie polecić, chciałbym się zmieścić w 500 zł.
Czy może jednak lepiej kupić odtwarzacz CD? Jak tak to jaki?

Przy okazji mam jeszcze jedno pytanko - jak najlepiej podłączyć całość (DAC (lub CD) - wzmacniacz - kolumny)? Jakie kable głośnikowe dobrać?

Sprzęt jaki posiadam to Głośniki BMN F1 i Amplituner Yamaha 797.


Z góry dziękuję, za wszelką pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...