Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze kina domowego do 25tyś. zł


Doni

Recommended Posts

Witajcie

Proszę o pomoc w wyborze:
Pokój odsłuchowy do 15m (w przyszłości3-5 lat do 25m)
kino/stereo 70/30
muzyka różna: Beyonce, Jean Michael Jarre, Tom Yorke, Chill out, Timbaland, Bob Marley itp, itd
Posiadam Plazmę Pioneer 5090H
Zastanawiam się nad amplitunerem(budżet do 12tyś zł)
Onkyo 5007
Pioneer LX82
Lub Arcam AVR600
Zależy mi na jak najlepszym audio jak i obrazie, w przyszłości dokupię blu-ray z prawdziwego zdarzenia, a na tą chwilę zajmuje się tym PS3.
i zakup frontów:
jakie kompozycję polecacie.
JA biorę pod uwagę:
Monitor Audio GS20 lub 60
Kef XQ30 lub 40
System Audio: Mantra, Ranger lub Ranger Master.

Chciałbym poznać wasze zdanie, na odsłuchy wybiorę się w przyszłym tygodniu, ale chciałbym dzięki waszej pomocy zawęzić pole wyboru, a może w jakiś sposób rozdzielić Ampli + wzmacniacz stereo?
Inne propozycje mile widziane
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twoich amplitunerów najciekawszym będzie z pewnością ARCAM AVR600, kawał fantastycznego sprzętu - ale najniższa cena jaką znalazłem w necie to ok. 13 000 zł!!! Chociaż jego polecałbym z czystym sumieniem, gdyby Twoje proporcje były odwrotne i wyglądały następująco: kino/stereo = 30/70!

Dlatego do ,,zabawy" dorzucam firmę, która w kinie domowym ma znacznie większe doświadczenie: YAMAHA DSP-Z7 = ok. 8 500 zł. Dźwiękowo to musisz sam ocenić... myślę jednak, że w stereo przy Twojej muzyce spokojnie da radę. A w kinie powinno być wręcz rewelacyjnie icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif. No i zaoszczędzisz mnóstwo kasy na głośniki, a może i szybciej kupisz odtwarzacz Blue Ray-a?

Co do Twoich propozycji głośników to KEF i MONITOR AUDIO - to klasowe kolumny - choć różnią się dźwiękowo, jest to angielska dobra szkoła. To też musisz sam odsłuchać, dla mnie osobiście głośniki MA są bardziej analityczne od KEF-a. Natomiast KEF jest zdecydowanie bardziej ciepły w swym przekazie. To tak w dużym skrócie, bo znów mam inną propozycje dla Ciebie. Mianowicie DALI MENTOR 6 = ok. 8 000 zł para!!! Kolumny, które łączą w sobie doskonałą analityczność z ciepłym relaksacyjnym przekazem i do tego są niesamowicie szczególowe. Dla mnie brzmią rewelacyjnie i stanowią połączenie brzmień MA i KEF-a - gdybym miał kasę, to już by u mnie stały icon_smile.gif. Sam mam układ: Yamaha DSP-A1 + Dali IKON 7, IKON Vocal 2, przy odpowiednim doborze kabli (QED) dźwięk po prostu fantastyczny! Serię IKON również polecam odsłuchać, tak jak i Monitor Audio RX - to może dać kolejne oszczędności icon_smile.gif. A dźwiękowo jest też audiofilsko!!!

Czas na deser icon_smile.gif
Pioneer BDP-LX91 = 7 800 zł - jeśli ciągle kino wygrywa ze stereo, choć dźwiekowo w stereo też jest super!
Marantz UD 8004 = 8 000 zł - tak naprawdę polecam jego i to bardzo gorąco (sam zastanawiam się jak go kupić icon_smile.gif)
DENON BDP-4010 = 8 400 zł - też godny polecenia, ale Marantz korzystając z jego pozespołów stworzył lepsze i bardziej dopracowane dźwiękowo urządzenie.

P.S. 8500 + 8000 + 8000 = 24 500 zł - zadanie myślę wykonane icon_smile.gif, a za 2-3 lata jak przeniesiesz się do większego pomieszczenia to dokupisz resztę kolumn icon_smile.gif Czego Ci życzę!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rade, ale jeszcze pytanko czy moze lepiej coś kupić do kina,
a w póżniejszym czasie dokupić wzmaka do stereo,
nie znam sie na tym ale tak mi niektórzy radzą .
A jeśli chodzi o zakup to tylko ampli + ew. stereo i dwa fronty za odtwarzanie bd narazie bedzie odpowiedzialny ps3.
Więc budżet na dwa fronty i ampli to 25 tyś. zł
Wacham się co do Arkama (mam ofertę za 11tyś zł). Bo to 2 w 1 i audio i muza, może lepiej np onkyo 5007 do tego jakiś wzmak stereo i będzie to lepsza kompozycja??

Pozdr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przy tej klasy ampli jeżeli chcesz dokupić osobne stereo to by był sens musiałoby być w tej samej co ampli cenie, jeżeli tańsze - to spokojnie samo ampli wystarczy (każde z wymienionych). Arcam i Onkyo brzmią zupełnie inaczej, mnie w w zależności od nagrania lepiej się podoba raz jeden, raz drugi, ale ogólnie, jeżeli nie słuchasz klasyki, dużych orkiestrowych składów to chyba Arcam przyjemniejszy. Z drugiej strony - jeżeli myślisz (a ja myślęicon_smile.gif) o górnych głośnikach to Arcam ich nie obsługuje...

Dodałbym jeszcze Nada 785 do obsłuchania - znakomite recenzje, tylko trudny do odsłuchania - mało kto go ma icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doni ... tej konfiguracji nie ma sensu kupowac . Nie jest to zle ale nie jest na pewno warte tych pieniedzy. Slabym ogniwem jest tutaj koncowka mocy . Jakosciowo bardzo przecietna. Jezeli chcialbym uniknac zakupu osobnego wzmacniacza to koniecznie posluchaj Arcama 600. To jest moim zdaniem faworyt jezeli chodzi o muzyke. Najbardziej konkretny amplituner za jeszcze rozsadne pieniadze.

Osobiscie posiadam amplituner + przedwzmacniacz + koncowka mocy Cambridge bo ja akurat zdecydowany naciska przykladam do muzyki niz do kina ale w Twoim przypaku mysle ze Arcam 600 powinien wystarczyc ...

Co bardzo wazne nie wykladaj duzej kasy na jakis wypasiony odtwarzacz BD bo to kompletnie nie ma sensu. Sam posiadam PS3 jako zrodlo do BD i sprawuje sie rewelacyjnie. Mialem na testach pare BD za 6 tys i wiecej - roznice uwierz mi ze byly kilku procentowe. Ceny natomiast tych skrzynek kosmiczne. Jezeli chcesz miec osobny BD to kup cos za rozsadne 2,3 tys i reszte jezeli sluchasz muze z CD przeznacz na bardzo dobry odtwarzacz tego formatu icon_smile.gif

Co do glosnikow to troszke odradzam Tobie KEF XQ40. Mialem te glosniki rok w domu i powiem uczciwie ze wygladaja genialnie ale graja srednio. Gora troche za ostra , dol bez wyrazu i calosc dosc sucha. Ogolnie nie sa zle ale w tej cenie sa lepsze icon_smile.gif Polecam Tobie Dali nawet serie Mentor oraz to co wspominales Monitor Audio GS. Przy Twoim budzecie mozna naturalnie poszalec icon_smile.gif

Podalem Tobie jedynie ogolny zakres co i jak... Odsluchalem juz kilogramy wszelkiego sprzetu i jezeli chcesz glebiej wgryzc sie w temat to zapraszam serdecznie ...

ZOSTAWILEM TOBIE MYSLE ZE BARDZO ISTOTNA INFORMACJE NA PRIVIE icon_wink.gif

Pozdrawiam
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu go cytować w całości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...