Skocz do zawartości

Składanie zestawu Technics


lord

Recommended Posts

Witam,

(wiem że taki temat już był ale nikt na niego nie odpowiedział)

więc, tak jak w temacie - chciałbym sobie złożyć jakiś zestaw z modułów technicsa, jednak trochę słabo się na tym znam,
stąd moje pytanie, co warto kupić z tej firmy?

brat ma u siebie SA-GX130D, magnetofon RS-TR333 i glosniki SB-CD320, ja zainwestowałem w 5.1 jednak w porównaniu do tamych to jakość dzwieku jest przeciętna.

pozdro icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha.

Zależy, co już masz i co chcesz mieć. Czy to ma być zwykłe stereo CD + wzmacniacz, czy np. gramofon + CD + magnetofon + wzmacniacz + tuner (ew. amplituner icon_razz.gif ). Określ, coś się zawsze dobierze icon_wink.gif

Ja mogę coś nie-coś pomóc w w/w sprzęcie, ale co do głośników (o ile szukasz, bo to 5.1 Twoje mówisz, że nie za specjalne...) się nie odzywam.... icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką kwotę możesz na to przeznaczyć?
Czy potrzebujesz coś nowszego (wzmacniacz lub amlituner z pilotem), czy obojętne i może być coś starszego ?
O skład zestawu to już pytał przedmówca...

W każdym razie jak już będziesz bral Technicsa, to warto rozejrzeć się za czymś wyższym niż taki amplituner jak 130 (czyli najsłabszy model w serii). Różnice w cenie nie są zbyt duże w przypadku sprzętu używanego, więc warto poszukać.

Pozdrawiam
PS. Poza tym żeby system 5.1 dobrze zagrał, to trzeba wydać ładnych parę tysięcy - żaden malutki system "wszystko w jednym" za 500zł nie zagra dobrze.
A w temacie porównania grania między sprzetem stereo a systemem kina domowego - to już wiele razy była poruszana ta kwestia. No i warto zajrzeć do FAQ na naszym Forum:
http://audio.com.pl/faq
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek by mi wystarczył jakiś wzmak z tunerem, + jakieś fajne kolumny icon_smile.gif

co do ceny to tak w granicach przyzwoitości icon_biggrin.gif
za 5.1 dzieki ale mój pokój nie bardzo się nadaje do takiego zestawu, już teraz głośniczki poupychane są na szafkach na siłę xD
wolałbym już jakiś porządne stereo, coś co zawsze można rozbudować itd..

dzięki za odpowiedzi icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sugerowałem zakupu zestawu kina domowego icon_mrgreen.gif

Porównywałeś brzmienie swojego zestawu 5.1 z wieżą stereo brata - a ja napisałem, że aby dokonać sensownego porównania to zestaw KD musiał by być parę razy droższy od stereo...

Jeszcze parę pytań, bo jeszcze nie było odpowiedzi na wszystko...

Jaka masz powierzchnię pokoju?
Kolumny podłogowe czy mniejsze, podstawkowe?
Jaka kwota jest rozsądna dla Ciebie - czy np. tysiąc o kwota przyzwoita?
Ma być wzmacniacz+tuner , czy może być również amplituner?
Co z pilotem - musi być?
Tylko Technics wchodzi w grę?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Pokój ma około 3x5x2.5 + meble
- podstawkowe
- myślę że do ~1500 jestem skłonny wydać
- może też być amplituner
- miło by było jakby pilot był, średnio mi się chce wstawać za każdym razem żeby podgłaśniać/ściszać icon_smile.gif
- upierałbym się przy Technicsie, ale jeśli jest jakiś rozsądny zestaw innej firmy w tej cenie to oczywiście, wtedy już nie tylko Technics wchodzi w grę icon_wink.gif (nie jestem jakimś fanatykiem, któremu logo firmy zasłania oczy icon_smile.gif, po prostu podobają mi się Technicsy ^^, nic na siłe)


co do 5.1 to i tak uważam że mój pokój jest za mały na to, a szkoda łożyć dużo pieniędzy na to które się w dźwięku nie zwrócą przez rozmiary lokalu..

dzięki i pozdro icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...