Skocz do zawartości

Mam dylemat


PiotrekS

Recommended Posts

Na wstępie pragnę wszystkich przywitać ponieważ jest to mój pierwszy post na tym forum icon_biggrin.gif
Zastanawiam się nad pewną kwestią.
Posiadam ampli Pioneer VSX-D814 wiem wiem leciwy i ta cena na aukcjach, tylko zastanawiające dlaczego za jedyną i to 714 w sklepie walą 4,5k PLN
Chodzi to pod zestawem głośników Tonsila CZ@t 2 też leciwe ale w sklepie same przody były droższe od ampka dodam tylko że naprawdę sporo czasu zajęło mi szukanie czegoś co zagra ze z góry założonym zakupem suba. Uzupełnione jest to Magnatem 301A wcześniej też Magnat ale mniejszy.
Chodzi mi po głowie coś takiego.
Do stereo podpiąć w Pionku pre-out sensowny wzmacniacz.
Nie wiem czemu w klasie głośników ok 2,5k PLN szczególne wrażenie wywołały u mnie głośniki Cerwin Vega VE 12
A już całkiem nie wiem w co celować jeśli chodzi o wzmaka, w tym lub ciut droższym modelu głośników.
Jakby tego było mało nie mam konkretnie określonego gat muzyki ale klasyka to 10% maks, reszta to raczej dynamiczne kawałki.
I pytanie zasadnicze czy jest sens za to wszystko wypłacić, chodzi o to jaka będzie różnica oczywiście w samym stereo.
Pozdrawiam icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Postaram się.
W skrócie opisałem co mam czyli nic nowego i raczej nie fajans (w momencie zakupów)
Gra to sobie tak jak gra (nie mogę sobie wyobrazić jak to opisać) W KD zupełnie wystarczy, w stereo myślę że wolałbym coś więcej chociaż o tragedii nie mówimy.
Zdaję sobie sprawę że za 4,5 do pow 5k PLN świata stereo nie podbiję.
Te Cerwin Vega naprawdę nie dają mi zasnąć, więc ciekawi mnie pod co trzeba by je podpiąć aby uzyskać naprawdę w miarę maksymalny rezultat.
Bo w momencie odsłuchiwania na pewno pod coś w tym guście podpięte nie były, i raczej wyraźnie wyczuwalne było że mogą sporo więcej.
Naprawdę nie wiem jak to określić ale chyba one pasują do mnie a ja do nich, jak by toi głupio nie zabrzmiało.
Wtedy pozostanie decyzja czy warto na to wywalić parę trzy.
Jeśli dalej uważasz że nie potrafię określić drogi to proszę o wskazówki.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...