Skocz do zawartości

Podłogówki do 800zł


ShowBoy

Recommended Posts

Witam. Jakie moglibyście polecić kolumny podłogowe do 800zł? Pokój który miałby być tym nagłaśniany to około 24m^2 dosyć dużo mebli jest w pokoju podłoga z gumoleum (wiecie o co chodzi icon_wink.gif) to chyba na tyle z akustyki pokoju. Słucham głownie popu, trance, techno itp. ale też lubię posłuchać reggae, rocku, najmniej chyba metalu. Nie słuchałem zbyt często sprzętu z wyższej półki ale chciałbym żeby te kolumny grały lepiej od np. Altusów, Universum c1200 bądź Logitechów Z-5500. Więc chyba bardzo wysokich wymagań nie mam. icon_wink.gif Jak są potrzebne jeszcze jakieś informacje to piszcie. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu miałbym pomylić forum?
Z tych co ty mi podałeś to te najbardziej mi się spodobały http://www.allegro.pl/item1053170303_canto..._podlogowe.html nie wiem jakby na tym http://www.allegro.pl/item1052992173_tanno...ie_polecam.html słuchało się np techno....
A te 2 modele co ostatnio wymieniłem zagrają lepiej od tych co podałem w pierwszym poście?

I co byście mogli powiedzieć o JAMO S 718? To już prezentuje lepszą jakość od STXów i Scherzo? icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wsio, co podałem dźwiękowo jest lepsze od tych z pierwszego postu:)
Ale do techniawy najlepsze bedą chyba STX...

Zobacz też to:
http://www.cerwin-vega.pl/?15,kolumna-ve-12
Nówka! Warto dołożyć (raty?). Potrząśnie jak trzeba! Łatwe do napędzenia. I dźwiękowo też może być...

Jamo S 718 powinny być lepsze od Tonsili, ale do Twojego grania - CERVIN!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No te VE-12 mogą być ciekawe, to jest cena za parę? Jak se poradzi z tym mój wzmacniacz? Czytałem o tych Jamo że też dobrze radzą se z taką muzyką pop, vocal trance itp dlatego mnie zaciekawiły. icon_biggrin.gif

Pomoże ktoś jeszcze? W ogóle jak oceniacie Jamo? Edytowano przez RoRo
korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić lub poprawić swoją wypowiedź, zamiast tworzyć jeden post pod drugim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniamy JAMO? To zależy od modelu - zazwyczaj w Jamo nie przepłacasz za bardzo... icon_razz.gif
Rozpiętość jakośc i cen bardzo dużo - za 2 podłogówki możesz zapałacić 300zł, ale i 30 tysięcy za serię R.

Jeżeli chodzi o S718 - typowe kolumny do szeroko pojętego młodzieżowego grania, ze sporym 10calowym głośnikiem.
Jak trafisz na S708 (czyli poprzedni model) to spokojnie możesz je brać, bo z S718 może być ciężko by się zmieścić w 800zł.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za nówki sztuki może na wakacje mógłbym się szarpnąć na te około 1000zł za S718. Skoro jakieś tragiczne nie są i zagrają lepiej od tego co dotychczas dłużej słuchałem to jest już dobrze. A jak mój wzmacniacz da rade? I jeszcze takie pytanie, z której strony w S718 znajduję się głośnik niskotonowy? Na niektórych zdjęciach jest z prawej a na innych z lewej strony to sam już nie wiem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo icon_lol.gif jak w innych modelach które mają głośnik z boku - w jednej kolumnie masz z lewej strony, a w drugiej z prawej.
Dzięki temu możesz w zależnosci od tego, jak je rozstawisz i jak Ci się podoba osiągnąć trochę inny sposób grania (poszerzenie sceny, większy bas). No i czasami jest mało miejsca z boku, a głośnik nie może wychodzić (być ustawiony tuż przy...) od razu na scianę.

Poza tym S718 mają wysoka skuteczność i nie powinny być zbyt trudnym obciążeniem dla takiego wzmaka jak Twój icon_wink.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym zdjęciu http://www.media-centrum.pl/image.htm?http...images/s718.jpg w jednej i drugiej kolumnie jest głośnik z prawej strony, po co robić zdjęcia dwóch tych samych kolumn na raz. No ale dobra to już się wyjaśniło. Ten wzmacniacz ma chyba 60W przy 8omh a kolumny maja trochę więcej wat i są 6ohm dlatego pytam. icon_wink.gif
Jak ktoś ma jeszcze jakieś propozycję to proszę pisać. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Witam!
Robię lekki odkop ale chyba nie ma sensu zakładać nowego tematu.
Otóż kupiłem sobie Jamo S 718 i mam to podpięte pod wzmaka Pionka A-337 i kartę Xonar DX. I gdy przekraczam na wzmacniaczu 50% to pojawiają się duże zniekształcenia i głośniki charczą. Wiem że wzmacniacze generują duże zniekształcenia jak się je mocno obciąży ale to zazwyczaj jak się przekroczy 70% a nie 50%. Więc w czym jest problem wzmacniacz za słaby do kolumn czy kolumny do wzmaka? Trochę dziwne żeby tak mocne kolumny odpadały już po 50%. I sprawdzane wszystko było bez żadnych "ulepszaczy" w karcie, programie i wzmacniaczu.
Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij inne źródło pod wzmacniacz - np. podłącz odtwarzacz DVD lub CD, albo deck czy tuner...
Jak nie masz swojego - to spróbuj pożyczyć na dzionek i sprawdź.

Zobacz, jak wtedy będzie to wszystko działało. Zniekształcenia raczej nie powinny się pojawiać wcześniej, niż przy 90% mocy.
Więc może źródłem zniekształceń jest karta dźwiękowa...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że to wina wzmacniacza że wszystko co pod niego podłącze charczy po 50%. Więc co byście mi mogli polecić lepszego od tego Pionieera (A-337)? Fajnie jakby to był amplituner ale jak nic dobrego w tej cenie nie ma to zadowoliłbym się samym wzmacniaczem. Na razie nie podaję budżetu żeby zorientować się ile kosztuje sprzęt który by spełnił moje oczekiwania. A nie chciałbym wydać kasy na coś słabszego i gorszego. Sprzęt może być używany w dobrym stanie lub nowy. Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos zle zmierzyles, tam nie ma prawa byc takiego napiecia, mozliwe ze telefon wlasnie prawidlowo steruje, dlatego gra ciszej i nie ma przesteru.
Mozesz sprobowac sciszyc na karcie tak, zeby go nie bylo, jak nikomu nie przeszkadza ze dasz czadu na chwile to scisz mocno karte, pusc muzyke podglos wzmacniacz na godzine 3 i podglaszaj powoli w kompie, dopoki dzwiek bedzie czysty i bez znieksztalcen, moze tak uda sie usytalic w miare odpowiednie wysterowanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podłączony kabel do karty i dotykałem raz białego raz czerwonego RCA i było takie napięcie. Na telefonie pokazywało mi 12V.
Robiłem podobnie jak mówisz wcześniej i charczenie pojawiało się przy jakiś 40%. Później ściszałem na odtwarzaczu i to samo.
Może się gdzieś jakaś zwara robi?
Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...