Skocz do zawartości

Słuchawki nauszne półotwarte/zamknięte do 350zł


Recommended Posts

Witam serdecznie,

Szukam pomocnych w podjęciu decyzji co kupić. Audiofil ze mnie żaden ale chciałbym tym razem kupić coś porządnego icon_wink.gif Zwiedziłem parę sklepów ale ciężko w takim hałasie podjąć jakąkolwiek racjonalną decyzję.

Szukam słuchawek półotwartych przede wszystkim (ale się nie upieram), gdyż słyszałem, że łączą zalety zamkniętych i otwartych, przez to że nie męczą uszu a izolują od otoczenia oraz otoczenie od tego co słuchamy (ale chętnie poznam inne opinie). Byłem zainteresowany najbardziej Sennheiserami HD 555, ale wyczytałem, że do przenośnego odtwarzacza (ja używam wyłącznie ipoda w iPhonie) mogą okazać się nieodpowiednie (poza tym chyba trzeba używać przejściówki jacka by podłączyć do iP, no i wydają się być na prawdę spore). Znalazłem z półotwartych (chyba półotwarte, tak twierdzi Skapiec icon_wink.gif ) też takie AKG K172 HD (LINK - można kupić taniej) oraz takie Soniacze MDR-NC6 (LINK - szkoda, że seria z xxxIP jeszcze w polsce nie jest dostępna te mają zintegrowany mikrofon z iPhonem).

Słucham wszystkiego, ale powiedzmy głównie rzeczy "bardziej ambitnych", że tak to nazwę icon_wink.gif Alternatywna elektronika, hip-hop, rock, soul, funk, w zasadzie wszystko icon_wink.gif więc istotne by były uniwersalne, ale dobry bas ze względu na uwielbienie do czarnych brzmień mile widziany. Wielkość czy kolor nie ma znaczenia, ale fajnie jakbym w tramwaju nie wyglądał jak kosmita, bo wykorzystywałbym je głównie do słuchania muzyki w trasie z iPhona oraz na laptopie (karta muzyczna to cokolwiek siedzi w Macbooku Pro z poprzedniego sezonu). Cena do 350zł.

Chętnie poznam wszelkie sugestie, a być może trafi się na forum osoba korzystająca z iPhona która podpowie jaki adapter kupić do słuchawek by odbierać swobodnie połączenia (mam obecnie douszne creativy wersja iPhone i są takie sobie wg mnie).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Swego czasu również szukałem w miarę dobrych słuchawek półotwartych do słuchania muzyki "w trasie". Modele, o których piszesz (Senki HD555 czy AKG K172HD) to jednak względnie spore słuchawki i mimo wszystko efekt "kosmity" może być uwierający. Ze swej strony polecam gorąco coś z zupełnie innej beczki - AKG K420. Cenowo można je dostać za niewiele poniżej 200 zł, tymczasem są to moim zdaniem (posiadam, więc nie piszę ot tak) bardzo solidne i dobrze grające słuchaweczki. I co ważne są mniejsze, bardziej kompaktowe i nie wyglądają na Twojej głowie jak kopuły anten satelitarnych icon_biggrin.gif
Jak powiedziałem, jestem bardzo zadowolony z wyboru, dźwięk z tych słuchaweczek jest naprawdę zacny (basy całkiem OK, spora przestrzeń jak na takie tanie słuchaweczki, dość klarowny dźwięk), choć oczywiście nie jest to jakaś rewelacja za te pieniądze.
Inna sprawa to kwestia "otwartości" słuchawek - zarówno przenośne jak i do "domu" mam tego typu, jednak na trasę zastanawiałbym się na Twoim miejscu nad zamkniętymi (notabene AKG o których piszesz to słuchawki zamknięte, nie półotwarte). O ile w domu dźwięki docierające z zewnątrz nie przeszkadzają, o tyle w podróży mogą. Wspomniane AKG K420 przepuszczają sporo dźwięku z zewnątrz i to trzeba zaakceptować, mi akurat nie przeszkadza, ale skupienie na dźwięku to co innego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Akg to czasami można wyrwać poniżej 300 zł prawie nówki Akg K450 chyba obecnie na Allegro są za 249 zł prawie nówki , one mają ciężar lekko na bas ustawiony i graja spokojnie niemęcząco do iphona to byłoby super, bo on ma lekko jasny dźwięk, aha wygoda bdb i wygląd też niezły, tłumienie świetne . To link: http://aukcjewp.wp.pl/item1074479826_akg_k...cja_okazja.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...