Skocz do zawartości

czy zamienić kenwooda na pionka??


Fokusa

Recommended Posts

Witam, mam okazje kupić Pioneera VSX-417 z głośnikami JBL SCS 200 za 130 euro a obecnie mam troszkę już stary zestawik kenwooda KRF-V5050D z głośnikami też kenwooda dedykowanymi dla niego i subwoofer z którego jestem najbardziej zadowolony bo to yamaha YST-ST105. i mam pytanie czy warto wydawać pieniądze na wymianę sprzętu i czy będzie znaczna poprawa w jakości dźwięku. Źródłem dźwięku jest cyfrowy dekoder polsatu i ps3.
co do amplitunera to wiem że pionek na pewno będzie lepszy niż keniu ale nie wiem czy te malutkie jblki mogą dobrze zagrać, chociaż opinie mają przyzwoite.
Proszę o opinie za które będę wdzięczny

dodam jeszcze że mam możliwość kupienia tego sprzętu osobno i gdybym chciał tylko pionka to muszę dać 80 euro... ale problem polega w tym że głośniki mam 6 ohm a amplituner jest 8ohm...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie będziesz grał na pełnej mocy (bo i tak nie jest to wskazane...) to amplituner da sobie radę z kolumnami 6cio omowymi.
I zdaje się, że VSX-519 jak większość aktualnych modeli Pioneera jest dostosowany do pracy nie tylko z "ósemkami", ale i z "szóstkami". Zmieniasz to w ustawieniach menu (w innych firmach często jest po prostu przełącznik z tyłu). Musisz popatrzeć w instrukcji na ten temat...

Moc dla amplitunera masz podaną dla 8 omowego obciążenia, ale wg danych firmowych ten Pionek prawidłowo współpracuje z kolumnami od 6 do 16 om.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...