Skocz do zawartości

SONY STR-DN1000 a STR-DH800


Fenistil

Recommended Posts

Witam was wszystkich!
Tak pewnie jak i u was i dla mnie przyszedł czas na zmiany w sprzęcie. Opowiem wam po krótce o co mi chodzi, jak tylko zobaczyłem kiedyś STR-DN1000 to mało nie wylizałem monitora, ta piękna fortepianowa tafla tak weszła mi w głowe, że powiedziałem sobie, że jak tylko cena osiągnie jakieś osiągalne dla mnie granice (a wiec tak jak teraz 1600-1700zł to sprzedam swoja starą YAMAHE i kupie ten ampli. Od razu zaznaczam, że nie jestem ani audiofilem, ani videofilem, ale sprzętu używam dużo i zawsze cenie wygląd i funkcjonalność, dla mnie ma po prostu ma grać czysto i nie kaprysić. No i w zasadzie sprzedałem swoją "Jamaszke" i zamówiłem STR-DN1000, ale przychodzi mi na niego poczekac jeszcze około tygodnia... no i zaczełem z głupoty, a może z mądrości przeglądać pozostałą oferte SONY i znalazłem coś takiego jak STR-DH800, skonfrontowałem go z DN1000 i okazało się, że wielkich różnic nie ma! Poza ceną... 600zł.
I teraz moi drodzy wielkie pytanie, które kieruje już do was bardziej doświadczonych. Z tego co się orientuje to jedynymi znaczącymi różnicami oprócz ceny jest to, że DH800 obsługuje HDMI jeszcze w starym standardzie 1.0 (czy jakoś tak), natomiast DN1000 ma juz 1.3a, do tego DN1000 ma wejście na Digital Media Port (wiadomo bajer), czy są jeszcze jakies różnice? Czy warto aż tyle dopłacać do tego sprzętu? Proszę pomózcie bo sercem wybrałbym DN1000, a głową DH800 i bądź tu mądry i pisz wiersze... W gre wchodzi tylko SONY, dlaczego? nie wiem, ale lubię tą firmę icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!. Moim zdaniem warto dolożyc te kilka stówek do DN1000. To jednak zdecydowanie wyższy model który ma lepszy wzmacniacz , i kilka dodatkowoch atutów jak np mozliwosc podlaczenia bezprzewodowo tylnych glośników , róznica klasy formatu HDMI jak sam zauwazłes, czy podwójny wzmacniacz BI-AMP. Amplitunera nie kupuje sie co dwa miesiace czy co rok nawet wiec chyba jednak warto dolozyc do DN1000. Ja osobiscie posiadam większość sprzętu SONY w domu i za moc i jakosc odpowiada u mnie najmocniejszy Amplituner z poprzedniej serii DG. tj. STR-DG820. Jestem z niego bardzo zadowolony i osobiscie szczerze polecam SONY. Wiem ,że pewnie teraz nie jedna osoba stwierdzi, żę SONY TO TYLKO SONY, i teraz to tylko YAMAHA,DENON czy chociażby ONKYO, LECZ ZAWSZE MNIE ZASTANAWIAŁ JEDNAK FAKT SKĄD BIERZE SIĘ TAK DUŻO SPRZĘTU TEJ MARKI W DOMACH ZNAJOMYCH I ICH ZNAJOMYCH..... Pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej:)
Dzięki za odpowiedź i cenne uwagi!:), dzisiaj też tak sobie myślałem wieczorem, że na pewno prędko tego sprzętu nie sprzedam, a dodatkowo chyba byłbym trochę zawiedziony gdybym spasował na niższy model (chyba jednak najbardziej boli mnie ta kasa, bo to jednak półtora miesiąca mojej pracy:/) Zastanawiam się jednak nad jedna rzeczą teraz, w ofercie Sony pojawił się już model DN610 (z obsługą 3D) za 1400zł(też w fortepianowej obudowie ale bez obsługi DtsHD i DolbyHD(dać sobie chyba spokój co?), wiadomo że prędko takiego sprzętu który to wykorzysta mieć nie będę bo dopiero kupowałem TV w grudniu, poza tym jakoś nie jestem sklonny do ogladania TV w okularach, ale w czerwcu (podobno w połowie, tak twierdza w SonyPoland) ma się pojawić DN1010 też z obsługą 3D i zastanawiam się czy nie poczekać z zakupem nad pojawienie się tego modelu, może wtedy DN1000 pójdzie w dół, jak myślicie? Pamiętacie może strategie SONY w takich wypadkach, bo ja niestety rynek śledzę okazyjnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm Z tym 3D to ja ogólnie bym się na Twoim miejscu wstrzymał... Temat jest dość świeży i chyba bym poczekał jakis dłuższy czas zanim dopracują technologie bez okularów icon_smile.gif Poza tym chyba jednak lepiej Dobre dekodery sygnału jak DTS HD i inne które są już obecne od pewnego czasu, niż Kompatybilność z 3D bez tych dekoderów bo coś mi się wydaje ze dobre filmy w 3D mogą wymagać właśnie tych dekoderów.... Podsumowując kupiłbym DN1000 a za jakiś czas myślał o pełnej zmianie ewentualnie na nową dopracowaną technologie 3D icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja osobiscie posiadam większość sprzętu SONY w domu i za moc i jakosc odpowiada u mnie najmocniejszy Amplituner z poprzedniej serii DG. tj. STR-DG820.

Kevin - zdaje się, że zapomniałeś o istnieniu DG-920 icon_rolleyes.gif , bo model 820 nie byl najmocniejszy z podstawowego szeregu SONY (jak wiadomo, była i jest jeszcze seria DA).

Natomiast Twoją sugestię by zapolowac na DN1000 zamiast DN800 popieram.
A obecna technologia 3D na dłuższą metę (własciwie to ponad 2 godziny) dośc mocno męczy wzrok, więc jak dorzucimy kwestię okularów icon_eek.gif to ja bym sobie ją darował.

Co do przecen starszych modeli w salonach SONY to bywa słabo, ale ponieważ każdy sklep ma spore pole manewru to można z kierownictwem załatwić jakis upust - bo w sklepach typu MMarkt, Saturn czy Euro nie ma zbyt dużego wyboru icon_sad.gif
Więc co do planowanych wyprzedaży stosunkowo świeżego modelu to mam wątpliwości...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Już w zasadzie coraz bliżej jestem myśli, żeby dołożyć tą kasę i wziąść DN1000, jak znam siebie to wybierając DH800 później pewnie bym żałował. Z tą ceną jak mówi RoRo też może być różnie bo w zasadzie wprowadzili teraz ten DN610 w cenie 1400zł, a jednak jest to sprzęt jak porównuje z DN1000 o półke niższy, jedynie przepuszcza sygnał 3D, tak więc chyba wielkich obniżek w cenie nie będzie. Sprzęt mam do odbioru chyba dopiero w poniedziałek-wtorek, więc jeszcze mam trochę czasu do zastanowienia i ewentualnego odmówienia, no nic poczekam jeszcze co tam Kevin się dowiedział icon_wink.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! rozmawiałem z Kolegą z SONY POLAND i dowiedzialem sie ,że na tą chwilę DN1000 jest na tyle nowym sprzętem SONY iż nie szybko można by się spodziewać jakiś wiekszych przecen tego modelu nawet ze względu na wyjscie nastepcy... -może to być 6 mc a może nawet dłużej... Poza tym cena jaką osiągnie nie bedzie niestety powalająca na kolana zatem wydaje mi się że chyba nie ma sensu czekać tylko kupić. Dowiadywałem sie też w kwestii samej ceny teraz i niestety waha się w tych grancicach co sam widziałeś więc mimo szczerych chęci nie dam rady załatwić niżej ... Pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam Panowie!
W końcu jest u mnie, śmiga jak ta lala, jestem mega zadowolony icon_smile.gif. Wyciąga znacznie więcej z moich "nie najwyższych lotów" Tonsilów Fenixów II, niż poprzednia yamaszka. Teraz pora zbierać na jakieś porządne nagłośnienie icon_wink.gif, ale sakwa jest na razie pusta icon_smile.gif. Powiedzcie mi tylko bo tak się zastanawiam, Fenixy maja impedancje 8 ohma, natomiast ampli 8-16 ohma, trzeba to gdzies przestawiac czy on sie sam dostosowuje? Bo wiem ze czasem jest przelacznik miedzy tym, natomiast tu takowego nie widze
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam
Szukalem informacji na temat tego amplitunera i trafilem na ta strone wiec sie zarejestrowalem i mam takie pytanko
Kupuje go niebawem z TV w centrum sony - u mnie niestety kosztuje 1999 (chyba zdzieraja cos bo w sieci znalazlem za niewiele ponad 1600)
A moje pytanko dotyczy zestawu glosnikow do tego sprzetu - moze jakies naprowadzenie co by do niego pasowalo
Stanalem niestety w tym temacie na etapie Technicsa - coprawda wypasionego na tamte czasy za mase kasiorki no ale to bylo xxx lat temu
Dzieki za jakies wskazowki
Pozdrawiam
Cena glosniczkow tak kolo ceny amplitunera plus minus (razem do 5 tys)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam a ja mam taki problem:

Amplituner Sony STR-DH800, Sony SS-FCR 6000, subwoofer SAW2500 Sony

Telewizor CRT podłączony kablami euro do DVD oraz dekodera N.

DVD połączone z amplitunerem kablem coaxial, dekoder „N” podłączony do amlitunera kablem optycznym.

Amplituner po automatycznej kalibracji, kalibracja nie wykrywa błędów. Kolumny działają.

Problemem jest natomiast brak dźwięku w formacie DD przy odtwarzaniu płyty DVD 5.1 działają tylko 2 przednie kolumny. Amplituner w menu ma ustawione automatyczny wybór źródła (jak dźwięk w formacie stereo to idzie w stereo, jak w 5.1 to powinien iś w 5.1 ale nie idzie). Przy sztucznym wymuszeniu trybu surround grają wszystkie kolumny przycisk A.F.D na pilocie. Kolumny usatwione w odpowiednim formacie 3/2.1. To samo z dekoderem N – dla kanałów DD grają tylko przednie kolumny.

problemem nie jest tutaj raczej urządzenie źródłowe - na wyświetlaczu amplitunera wyświetla się bowiem symbol DD przy przełączaniu na kanały wyposażone w ten format dźwięku. Problemem jest wciąż natomiat brak samoistnego przełączania się dekodera na format 5.1 - mimo wyświeltania się na nim DD w trybie A.F.D auto nie przechodzi na 5.1 - a dopiero przy sztucznym, wzmocnionym trybie surround.

Szto zdiełać?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam
Kupuje go niebawem z TV w centrum sony - u mnie niestety kosztuje 1999 (chyba zdzieraja cos bo w sieci znalazlem za niewiele ponad 1600)



Ja swojego kupilem w Vobisie za 1736 i akurat z tej racji, ze mieszkam na zadupiu to byla najtansza opcja, trzeba sie niestety tylko na niego naczekac, bo jest na indywidualne zamowienie sciagany. Jakbym kupowal teraz kolumny do niego to mimo wszystko kupilbym JBL, nie znam sie na tym kompletnie, ale dla mojego laickiego ucha te graly b.fajnie jak ogladalem ---> http://www.allegro.pl/item1093651691_jbl_e...w_wa_salon.html Edytowano przez RoRo
Nie ma sensu cytować całego postu...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Problemem jest natomiast brak dźwięku w formacie DD przy odtwarzaniu płyty DVD 5.1 działają tylko 2 przednie kolumny. Amplituner w menu ma ustawione automatyczny wybór źródła (jak dźwięk w formacie stereo to idzie w stereo, jak w 5.1 to powinien iś w 5.1 ale nie idzie). Przy sztucznym wymuszeniu trybu surround grają wszystkie kolumny przycisk A.F.D na pilocie. Kolumny usatwione w odpowiednim formacie 3/2.1. To samo z dekoderem N â� dla kanałów DD grają tylko przednie kolumny.


W N-ce czasami trzeba przełączać dźwięk w opcjach, przyciskiem OPT i tam na "mis" np. w TVP HD (jezeli zaznaczysz samo Dolby Digital to leci tylko 2.0). Natomiast w przypadku DVD tez raczej pogrzebalbym w ustawieniach samego DVD, z mojego doswiadczenia, a tez mialem kiedys problem z tymi ustawieniami, to zawsze byl problem zrodla. Sprawdz jeszcze raz, u mnie np. jak odtwarzalem plyty na PS3 mimo ustawienia dzwieku na TrueHD, nie chcial amplituner tego lyknac, dopiero w opcjach okazalo sie, ze z zalozenia mial to dekodowac do LPCM 7.1, ale jezeli tu jest wszystko dobrze to najlepiej zrob reset na poczatku jak mowil Kevin Edytowano przez RoRo
Nie ma sensu cytować całego postu...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam.
Użytkownik Fenistil twierdzi, że Sony STR-DH800 ma HDMI 1.0. Przytakuje mu użytkownik o nazwie KevinAudio_gsm. To proszę mi wytłumaczyć na podstawie tabelki ze strony:
http://pl.wikipedia.org/wiki/HDMI
jakim cudem amplituner ze złączem HDMI 1.0, a nie co najmniej 1.3 obsługuje: Deep Color, xvYCC, Synchronizacja audio wideo (AV-sync), Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio itd...?
Ponadto KevinAudio_gsm twierdzi że STR-DH800 ma słabszy wzmacniacz i nie ma BI-AMP. Jeśli dla Ciebie 7X85W przy 8 ohm w DN1000 jest lepsze niż 7x110 W przy 8 ohm w DH800 to trochę dziwne. W DH800 jest BI-AMP tak nawiasem mówiąc podobnie jak w twoim ukochanym DN1000.
Następnym razem jeśli macie zamiar wypisywać takie bzdury to poczytajcie trochę o sprzęcie a nie od razu uważajcie się za kozaków w tej dziedzinie, bo często z tych forów korzystają nowicjusze i czytają głupoty napisane przez osoby tak niedoinformowane jak Wy....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam.
Użytkownik Fenistil twierdzi, że Sony STR-DH800 ma HDMI 1.0. Przytakuje mu użytkownik o nazwie KevinAudio_gsm. To proszę ...



Przyznaje sie do bledu i podkreslam, ze jestem laikiem, a nie zadnym ekspertem co mozna wnioskowac po moim pytaniu i wypowiedziach. I nie obchodzi mnie czy w moim "kochanym" DN1000 jest Bi-AMP czy go nie ma, bo i tak jego moc jest dla mnie wystarczajaca. A Tobie radzilbym zmienic swoj napastliwy ton, bo nic on nie wnosi tylko sprawia ze podnosi cisnienie. Prawda jest taka, ze sa to calkiem podobne amplitunery tylko w innej skorze
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sokoleoko szczerze mówiąc jakoś nie widze gdzie niby to stwierdziłem, że jeden wzmaciacz jest lepszy od tego drugiego. Widzisz cały widz polega na tym że czytasz bez zrozumienia gdyż stwierdziłem "lepszy" i nie mówiłem o mocy... Pozatym nie chce mi sie naprawdę rozwijać tego tematu bo twiedzę tak samo jak Fenistil, żę to chyba Ty troszkę przesadzasz ze słowami jakie dobierasz. Skoro to Ty jestes kozak w dziedzinie AV to nie musisz już tu zaglądac bo przecież wiesz wszystko prawda... Wszyscy już to wiemy że wiesz najwięcej ... icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...