Skocz do zawartości

Recommended Posts

nie wiem czy założyłem ten temat w dobrym dziale ale podejrzewam że tak choć jesli sie myle to proszę o przeniesienie go.

tak wiec uczę sie na kierunku technik elektronik (jestem dopiero w pierwsej klasie) i chciałbym zbudować własny subwoofer w miare mocny i głośny z regulacją głośności
interesuje mnie ile by mnie to wyniosło i co bym potrzebował

jako że na razie jestem zielony prosiłbym o wytłumaczenie mi co i jak z czym połączyć itd. subwoofer swój chciałbym podłączyć (o ile to możliwe) do odtwarzacza DVD Denver (z wyjściem OPTICAL) wiem że do tego potrzebowałbym światłowód i chciałbym wiedzieć czy na pewno
ooczywiście swój pomysł moge zmnienić np na chinach (czincz) który również mam

tak wiec proszę o pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt budowy nie powinien przekroczyć 300PLN. Wykorzystanie wyjścia optycznego, nie jest dobrym pomysłem ze względu na stopień trudności z wyselekcjonowaniem sygnału. Pozostaje połączenie do gniazda CHINCH, a najlepiej do wyjścia LFE, jak takie jest. Są to wyjścia bez regulacji głośności, więc taką regulację musisz wbudować do suba. Sporo wiedzy nt suba znajdziesz TU, oraz jeden z gotowych projektów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek radze zbudowac cos pasywnego tak jak ja. I cos z malych kosztow. Nauczyc sie skladac skrzynie, kupic filtr, dobry glosnik. Dobrac wylot BR i wygluszenie. Najlepiej zaczac wlasnie od takiego czegos prostego. Chyba ze masz spora wiedze i doswiadczebie z budowaniem subow aktywnych z tymi wszystkimi regulacjami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp.
i chyba sie zdecyduje na cos ładwego i dającego dużo satysfakcji icon_smile.gif

a czy macie jakies www gdzie piesz jak wybrać dobry głosnik itd??

z tego co wiem to głośniki mają jeszcze jakieś powiazanie z (omami- om ) nie wiem gdzie to jest na klaw. czy to ma coś do rzeczy przy budowie prostego głośnika?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...