Skocz do zawartości

jaki sprzęt do PUB-u


ziółek

Recommended Posts

Witam.
Posiadam lokal o pow. 120 m2 i szukam do niego nagłośnienia, żeby było można sobie posłuchać dobrej muzyki przy piwku i ewentualnie nagłośnić niedużą imprezę typu osiemnastka, wieczór kawalerski czy kameralne wesele (chcę przygotować stanowisko dla DJ-a) ale nie mam zamiaru robić tam dyskotek. Byłoby miło gdyby udało się wykorzystać już posiadany przeze mnie sprzęt (tymczasowo bo jeśli wszystko wypali to w przyszłości zainwestuję w coś lepszego), mianowicie :
1. Technics SU-V620
2. Technics SH-GE90
3. JVC RV-B90 Boombox
4. laptop icon_wink.gif
5. 2x Tonsil Altus 140 (chciałem je zastąpić czymś takim https://ssl.allegro.pl/item1057822921_kolum...fesjonalna.html ale mi to szczerze odradzono)

Czekam na opinie i porady odnośnie ewentualnych zakupów (choć chciałbym żeby było ich jak najmniej - szanujcie moje pieniądze icon_wink.gif) !!! ).

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinienes sprzedać pozycje 2. i 3. z twojego zestawienia. Procesor jest ci zbędny, jakies efekty i EQ nie przydają sie, a boombox jako odtwarzacz CD to nienajlepszy pomysł. Za kasę, którą dostaniesz za to kup jakis tani odtwarzacz CD (może być zmieniarka, ale musisz uważać, bo często to są totalnie zajechane egzemplarze własnie z klubów czy pubów) i na początek wystarczy.
W dalszym okresie czasu możesz pomysleć nad wymianą wzmacniacz i kolumn na cos z rynku PRO, o większej mocy. Nie ma co kryć, że twój obecny wzmacniacz za dużo mocy nie ma (na pełnych obrotach dojdzie gdzies do 2x50W) i zbyt głosne granie na nim może być zabójcze zarówno dla niego jak i głosników (długotrwałe duże obciążenie po prostu spali całosć), ale zachowując zdrowy rozsądek na początek starczy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wieczorów karaoke to najlepszy będzie już profesjonalny sprzęt. Konkretnie powermikser, do którego będziesz mógł podłączyć i mikrofony i wszystkie inne źródła, ustawić odpowiednie poziomy głośności i bezpośrednio podłączyć kolumny. Wiesz w takim przypadku procesor wogóle już nie będzie potrzebny, ale póki co radziłbym ci zrobić tak jak mówiłem wcześniej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny zostaw raczej na koniec. ALTUSy 140 nie powinny mieć problemu, na pewno nie byłoby mądrym podpięcie kolumn estradowych pod obecny wzmacniacz. Poza tym te, które podałes w linku to chińska masówka i raczej nie polecamy. Jesli już cos kupujesz to lepiej używkę, ale jakiejs porządnej marki np. Behringer, Wharfedale czy JBL.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Postanowiłem że pierwszą imprezkę (urodzinową) zrobię na obecnie posiadanym przeze mnie sprzęcie, dlatego że to już za tydzień i może lepiej nie kombinować na ostatnią chwilę. Chcąc nie chcąc sprzęt będę powoli wymieniał na taki który mnie będzie satysfakcjonował a gości poderwie od stolików icon_wink.gif) .
Puki co dziękuję za rady, po następne na pewno zgłoszę się w miarę zgromadzenia konkretniejszej gotówki - mam nadzieję że niebawem icon_smile.gif

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...