Skocz do zawartości

polski gramofon unitra fonica gs-460 bernard-demontaż silnika tależa PRM - 33-proszę o pomoc


Recommended Posts

witam, posiadam gramofon UNITRA FONICA GS-460 BERNARD z lat 80 znaleziony w piwnicy, obecnie przywracam go do czasów świetności
niestety silniczek napędowy tależa jest jak to się mówi "BUSTED"
zamówiłem nowy na allegro tu:
http://www.allegro.pl/item1056399728_silni...tra_fonica.html
moje pytanie brzmi: jak wyjąć stary silnik bez rozmontowywania całego gramofonu?
GOOGL-owanie nie dało rezultatów, a jestem w tej [gramofonów] kwestii laikiem
prosił bym o dokładne instrukcje step-by-step jak wymontować stary silnik i zamontować nowy tak by niczego nie rozwalić po drodze
[uniesienie pokrywy i ogląd mechanizmu nie dały mi jakichkolwiek wskazówek, a instrukcja obsługi również milczy w tym temacie, niestety:(]
moje osobiste podejrzenia są następujące: być może silnik wyjmuje się od góry?
dlatego jescze raz proszę o zrozumienie mojego laikizmu i pomoc

kaktus9

P.S.
oh zapomniałem dodać, ale to chyba oczywiste -jest to gramofon typu z paskiem klinowym
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiejsze wyjście icon_mrgreen.gif - skontaktuj się ze sprzedawcą...

Wszak w opisie aukcji masz wyraźnie napisane
"Jeśli potrzeba dorady lub konsultacji służę swoją osobą - ale jedynie na telefon. NIE ODPOWIADAM NA SMS-y, naprawdę szkoda czasu i klepotkania"
Skoro handluje częściami do gramofonów i jest jest specem od napraw i polskich gramofonów, to powinien dać Ci odpowiednie wskazówki jak to zrobić - i dokładny opis "krok po kroku" będzie zbędny. Tak będzie najszybciej i bez zawracania głowy icon_razz.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...