Skocz do zawartości

2 pary słuchawek + kolumny - jedno źródło dwięku


crus

Recommended Posts

od kilku dni krąży mi pogłowie pomysł na dość poważną modernizację sprzętu muzycznego. całość ma wyglądać mniej więcej tak: karta muzyczna -> wzmacniacz słuchawkowy -> 2 pary słuchawek (używam otwartych i zamkniętych, w zależności od sytuacji). na całość chcę przeznaczyć do 5k zł, więc porządny sprzęt, może jeszcze nie high-end, ale już blisko.

sęk w tym, że miło byłoby podpiąć do całości kolumny, nic poważnego, mają raczej brzdękać sobie w tle, gdy będę zajmował się czymś innym (czytaniem, robieniem sobie kanapki, whatever). sęk w tym, że nie wiem czy da się to poskładać nie tracąc SQ. można rozdzielić sygnał np czymś takim:

http://www.atel.com.pl/produkt.php?grupa=AUD24

i podpiąć do tego osobno wzmacniacz słuchawkowy i kolumny (być może także z osobnym wzmacniaczem). w teorii brzmi prosto, ale czy jakość dźwięku w słuchawkach nie ucierpi?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę, że to nie będzie żaden problem, przykładowo wzmacniacz słuchawkowy Pro-Ject Head Box II ma wejscie i wyjscie liniowe co oznacza taki schemat podpięcia:
karta dźwiękowa -> wzmacniacz słuchawkowy -> głosniki aktywne 2.0 lub zestaw stereo (wzmak + glosniki)

Napisz teraz co ma być objęte w tym budżecie. Czy chcesz za 5k zł kupić:
2x słuchawki,
wzmak słuchawkowy,
kartę dźwiękową,
głosniki 2.0???
Czy może cos już masz i mowa tylko o uzupełnieniu zestawu, jesli tak to napisz co to jest.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...