Skocz do zawartości

Nowy sprzęt


Korba Wypych

Recommended Posts

Witam Wszystkich i POZDRAWIAM!!!!
To mój pierwszy post, proszę o wybaczenie jeśli cosik schrzanię - powiedzcie co, a na pewno się poprawię!!!!
No to do rzeczy. Jest tak: zamierzam kupić sprzęcik no i zastanawiam się jaki; dla porządku: pokoik jest niewielki ok. 18 m2. Po zastanowieniu doszedłem do wniosku, że najrozsądniej byłoby kupić amplituner AV - TV także będzie - tak by całość nie zabolała mnie finansowo, za bardzo. Szperając tu i tam, doszedłem do wniosku, że się pogubiłem, dlatego proszę o radę. Bez porównania większy nacisk kładę na muzykę, bo wychodzę z założenia, że jak muza będzie dobra to i filmy da się oglądać a nie za bardzo przykładam wagę do efektów dźwiękowych w stylu cykania cykady pod fotelem; powiem wręcz że takie coś mi przeszkadza, wolę jak całość sceny jest w kupie, bez męczących mnie szczególów. Podobnie w muzyce: lubię mocny, dynamiczny dźwięk z szybkim, twardym konturowym - jak ktoś kiedyś ładnie napisał - muskularnym basem, schodzącym maksymalnie nisko. Ma on być - ten dźwięk - skoncentrowany praktycznie wyłącznie na najważniejszych szczegółach, ze zwartą sceną. Ale nie ściana dźwięku! - chcę rozróżnić gdzie mniej więcej co się w muzyce dzieje. Bardzo nie lubię przeraźliwych, krzykliwych wysokich tonów; zresztą moje gusta muzyczne to AC/DC, Deep Purple, Queen,ale także Vangelis a czasem to i opera w stylu "Lakme" Delibes czy orkiestrowa np."Coptic Light" Feldmana. I bardzo, ale to bardzo serdecznie proszę: nie p.....e mi tutaj o transjentach, alikwotach i słodkich wybrzmieniach - już się tego naczytałem. Tak więc mój wybór to porządny amplituner AV + dobre głośniki. Ktoś napisał że jedno i drugie musi być równoważne cenowo, przy czym jeśli chce się słuchać dobrego dźwięku to dolna granica wynosi ok. 3000 zł. I tak gmerając tu i tam doszedłem do wniosku, że jeśli chodzi o amplituner AV to najlepszy będzie Yamaha RX-V2065 a co do kolumn to albo Monitor Audio RS6 albo Paradigm MONITOR 9V5 albo Canton CHRONO 507DC. Dalej: nie wiem jak to jest z odtwarzaniem FLAC-ów, mp3 itp: nie ma przeciwskazań, żadnych technicznych problemów? A jak z odtwarzaniem muzy z komputera albo z sieci? Jak dla mnie to konieczne, przydałyby się także wejścia USB. I na koniec: przy takich wymaganiach i tak dobranym sprzęcie nie trzeba dokupić subwoofera? Czy nie jest tak, że amplituner AV tak chrzani dźwięk, że trzeba go potem ratować "sprzętowo", że jest to cechą wspólną WSZYSTKICH amplitunerów AV? Czy może moje obawy są płonne, a problemy, o których czytałem, wynikały głównie ze słabej jakości doczepionych głośniczków? No to tyle. Pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

proszę: nie pierdolcie mi tutaj o transjentach, alikwotach i słodkich wybrzmieniach - już się tego naczytałem. Tak więc mój wybór ...


Wejście jak mało kto.


Witamy, proszę jednak o nie przeklinanie.
Skoro szukamy głównie sceny z przodu, uderzenia (jak piszesz o basie konturowym, to nie mięsistym.. dwie odmienne sprawy)
to polecam wzmacniacz stereo + podłogowce... scena z przodu i to niezła.. decydując się na podłogowce, podstawą będzie najpierw fronty jako stereo po pół (nawet do roku) zacznij rozglądać się za subem - przez pół roku sam określisz czy jeszcze basu brakuje czy może być
Uwierz mi przykładów w Twoim pokoju może być kilka...
Czy Twoje finanse to łącznie 3 tyś..? na wzmacniacz (lub amplituner) + kolumny ? (bo jeżeli w tej 3 ma się zmieścić wzmacniacz + fronty + sub) to będziesz miał wszystko kiepskie.

aha - zapraszam tutaj .. zapewne naświetli kilka spraw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie...to chodzi o to, że na amplituner 3 tys. i na głośniki 3 tys. to razem 6 tys.. No i rzecz jasna, liczę się z tym, że pewnie więcej zapłacę. Chodzi mi głównie o to, coby w pokoju mięć wszystko tak zorganizowane, ażeby - wedle woli - jeśli zechcę coś obejrzeć na TV, to mieć przyzwoity obraz i dźwięk, a jeśli zechcę czegoś posłuchać, to mieć DOBRY DŹWIĘK, o cechach przeze mnie wymienionych, tak że amplituner AV wydaje się koniecznością - przy takim założeniu. No i jeszcze pewnie będę musiał dokupić jakieś DVD, pewnie Blureya, oraz CD...No, za przeklinanie sorry, ale czy recenzje sprzętu, przynajmniej niektóre, muszą być tak bardzo nasycone egzaltacją? A może mi się wydaje...W każdym razie uwagę przyjąłem. Pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co do kolumn Monitor Audio RS6, po przeczytaniu Twoich preferencji dotyczących dźwięku - kategorycznie odradzam!!! Kolumny doskonałe, ale (nie obraź się) chyba nie dla Ciebie. Są ,,za bardzo" szczegółowe i mocno analityczne w całym swym paśmie. Grają górą która przy dłuższym słuchaniu, czasami może Cię męczyć, chyba że w tej konfiguracji z Yamaszką zagrają inaczej... Bardziej ciepłym przekazem i łagodniejszą górą, a również masywniejszym basem - charakteryzują się kolumny: KEF IQ 50, lub troszkę droższe IQ 70. I je Tobie polecam koniecznie odsłuchać, to może być kolumna właśnie dla Ciebie! Oczywiście są szczegóły i niesamowita przestrzań, ale podana w barwach jakie właśnie szukasz.... tak mi przynajmniej wydaje się icon_smile.gif
Co do ,,serca": YAMAHA RX-V2065, to powinno być ok. choć najlepiej jak zwykle posłuchać samemu. Na pewno lepsze efekty uzyskasz ze wzmacniacza stereo (tak jak sugeruje muzyczny_gość), pytanie tylko na czym Ci bardziej zależy...?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uderzę w ten sam ton co poprzednicy.
Skoro porządasz zwartej sceny z przodu i braku przeszkadzajek z tyłu to najlepszym gwarantem takiego stanu rzeczy jest brak głośników efektowych z tyłu właśnie, czyli de facto stereo. Skoro tak to po cóż Ci wszystkie gadżety związane z tymi dodatkowymi kolumnami (począwszy na dekoderach dźwięku wielokanałowego, na końcówkach mocy skończywszy), które to gadżety znajdziesz w amplitunerze kina domowego. Pamiętając, że niestety nigdzie (w tym również w audio) nikt Ci nic za darmo nie da, i że za te niepotrzebne ci bajery musisz zapłacić - czyż nie lepiej kupić tylko to czego faktycznie potrzebujesz? Jeśli tak wzmacniacz/amplituner stereo wydaje się być rozsądniejszym wyborem. Kupując "mniej" (bajerów) za tę samą kwotę możesz mieć nadzieję, na wyższą jakość.
Co do funkcji filmowych - jak rozumiem chodzi o obraz, zawsze możesz podpiąć się z obrazem najkrótszą z możliwych dróg wprost ze źródła (DVD/BR/dekoder telewizji satelitarnej) wprost do telewizora. Po cóż ten amplituner po drodze?

Pozdrawiam
PS. Co do egzaltowanych recenzji. Na forum pewnie w jakimś stopniu muszą takie być. Pamiętaj tu nie jesteśmy w pracy, jak ktoś bierze się za recenzję to opisuje swoje hobby, swoją "nową", często zdobytą z pewnym trudem zabawkę. A że wszyscy jesteśmy po trosze jak dzieci chwalące się nowym wiaderkiem w piaskownicy ........ to trudno w tym układzie o pozbawiony emocji, suchy, rzeczowy raport (ja przynajmniej tak mam). ............. W końcu moje wiaderko jest nowe, czerwone i ma żółtą rączkę icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się zastanowił nad HK 3490 - ampli, ale stereo. Wyjścia na 2 suby , cyfrowe wejścia , generalnie myślę że dla potrzeb autora tematu wystarczy. Do tego np Mission M34i , na 18 m w sam raz . Masz rezerwę kasową na CD czy co tam jeszcze chcesz kupić . Proponuje udać się do salonu audio na odsłuch. A ... i kaczor dobrze pisze , obraz na TV a dźwięk na głośniki icon_smile.gif . Ja tak mam , i uwierz mi , daje radę. Jak nie wierzysz to zapraszam do Krakowa na sprawdzenie organoleptyczne icon_smile.gif

M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Ludzie!!!!
Dzięki za podpowiedzi, np bez waszej rady nie przypomniałbym sobie o czymś takim jak amplituner stereo, a chyba właśnie na coś takiego się zdecyduję a konkretnie na Yamaha RX-797, do tego CD i BR - i chyba tej samej firmy. Byłem w Top Hi-Fi - fajny sklep. Gość uczynny, chyba widział, że na sprzęcie znam się jak świnia na astronomii, sympatyczny, uczynny, pomagał mi - dla mnie to ważne, bo obawiałem się, że coś palnę i będzie jakaś fopa icon_wink.gif. Zastanowiły mnie te KEF-y, pójdę ich posłuchać do "Strefy Dźwięku". Pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...