Skocz do zawartości

Unitra Fonica G601A i głośniki


Recommended Posts

Posiadam gramofon Unitra Fonica G601A z wbudowanym wzmacniaczem z gramofonu fonomaster 76. Niestety, nie mam głośników, które by do niego pasowały (mam tylko takie na minijack).
Jak nazywają się kable od głośników dla tego gramofonu i czy lepiej jest kupić przejściówkę, czy nowe głośniki?

Tak wygląda: http://www.allegro.pl/item1057358304_fonom..._76_g_601a.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniczki komputerowe (czyli na minijacka) to raczej nie będzie dobry pomysł...

Za jakieś 100zł kupisz parkę używanych kolumn głośnikowych (najlepiej, by miały zaciski głośnikowe a nie kabel na stałe), do tego odpowiednie wtyczki (no i kabel głośnikowy). Szukasz wtyków starego typu - takich jak na tej aukcji
http://www.allegro.pl/item1067818096_wtyk_...owy_prosty.html
Zrobisz sobie odpowiedniej długości kabel, a jak kiedyś przestaniesz potrzebować takich wtyków to po prostu je zdejmiesz z kabla.
Z ceną kabla nie ma co przeginać - kup sobie jakiś niedrogi polski miedziany 2.5mm^2, na początek starczy.

Wzmacniacz pewnie wymaga głośników 4ro omowych, ale lepiej to sprawdzić...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabla sam nie skręcę. Nikt mnie tego nie uczył i boję się uczyć lutowania na własnych doświadczeniach. Parę ulic dalej mieszka facet znający się na takim sprzęcie. Mógłbym od niego dostać taki kabel, albo poprosić o przeróbkę gramofonu na cinche i mieć większy wybór głośników. Co by mi Pan doradził? icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie najlepiej było by zamontować w sprzęcie porządne gniazda bananowe, ale chyba szkoda pieniędzy - bo pewnie jak się wciągniesz w zabawy z audio to będziesz za jakis czas zmieniał sprzęt.
Wg mnie najlepsze będzie najtańsze wyjście, czyli po prostu zwykły kabel głośnikowy zakończony takim wtyczkami jak z poprzedniego mojego wpisu.
A na ambitniejsze rozwiązania będzie jeszcze czas.

No ale jeszcze pytanie na koniec: nowe-stare kolumny czy zabawa z głośniczkami komputerowymi?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolumn poprawnych i niezbyt drogich, dobrych na początek to choćby Yamaha GS-30 czy Magnat Monitor 220. Ceny między 200 a 300zł...

Poza tym spore kolumny regałowe (takie male podłogówki...) z Tonsilu - jak Soundfinder (Samba) 130 lub Perfect 150, cena podobna lub ciut wyższa.

Ile możesz przeznaczyć na kolumny?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...