Skocz do zawartości

Wzmacniacz + kolumny + CD do 12m2


Hellooł

Recommended Posts

Witam.

Jaki wzmacniacz + kolumny podstawkowe + CD do pokoju 12m2 (za ok. 1,5roku 30m2). Głównie słucham rapu, reggae i wszystko co wpadnie w ucho. Na wszystko mam około 3-4 tyś. Zależy mi na nisko schodzącym, a jednocześnie dosyć szybkim basie, wyraźnym, ale nie przesadzonym wokalu oraz
by wysokie tony nie były natarczywe - zbyt mocno słyszalne.
Po przeprowadce mam zamiar kupić kolumny coś typu Magnat Quantum 605/607, Cerwin vega ve-12F
Teraz chciałbym kupić porządny wzmacniacz posujący do tego typu kolumn z rezerwą i jakiś porządny Odtwarzacz CD. Teraz jeszce sprawa kolumn podstawkowych....
Słyszałem, ze tanimi i dobrymi byłyby Magnat Monitor 220 zresztą RoRo mi je polecał....a może cos lepszego (nie koniecznie bardzo taniego) byłoby dobre do moich preferencji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budzecie na Twoim miejscu zakupilbym bardzo wydajny pradowo i ze znakomitym basem wzmacniacz NAD C355BEE - nie widze absolutnie dla niego konkurencji icon_smile.gif Do tego CD C-315BEE rowniez tej firmy ale tanszy model + kolumny podstawkowe do 1000zl . Mysle ze pasowalyby DALI Concept 2 albo Mission M32i. Obie konstrukcje lepsze od Magnata 220.

Genralnie w Twoim budzecie ... zakladajac ze potrzebujesz wzmacniacz i kolumny z dobrym niskim basem i nadwyzka pradowa to nie widze nic lepszego. NAD jest na szczycie wzmacniaczy moc/cena/jakosc icon_smile.gif, CD tez 3-ma klase a kolumny podalem Tobie rowniez markowe. Dali sa bardziej szczegolowe a Missiony schodza nizej z basem, jednak nie maja tyle szczegolow w przekazie - wycofany srodek i gora pasma.

Nie sugeruj sie tez cenami detalicznymi bo wowczas ostro przekroczysz budzet icon_smile.gif Caly taki zestaw mozna kupic za ok 4 tys. Zreszta pisz smialo chetnie pomoge.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp icon_smile.gif Poszukam opinii o tym sprzęcie i czekam na wasze opinie, a moze jednak lepiej coś z high endu ? np "tanie" yamahy np a-1020, ax-900 tylko nie wiem czy sie nadają dla mnie....Słyszałem coś o tych Mission M32i i podobno nie nadają się do tego typu muzyki, chyba, że źle usłyszałem ?

Czekam na więcej propozycji.


EDIT: Nie wiem czy jest sens kupywać droższe kolumny podstawkowe jak za ok. 1,5roku wymieniam je na podłogówki. Im droższe kupie tym więcej stracę sprzedając je...hmmmm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

... + kolumny podstawkowe do 1000zl . Mysle ze pasowalyby DALI Concept 2 albo Mission M32i. Obie konstrukcje lepsze od Magnata 220.

konstrukcje lepsze - i sporo (procentowo) droższe od Magnata 220.

Magnata celowo zaporoponowałem jako tanie rozwiązanie na pewien czas (później do sprzedania albo na tyły...) icon_razz.gif

Poza tym w rozsądnej cenie to mamy jeszcze np. klony Totem Mite czy Tannoy M1. Bas nie bedzie schodził za nisko, ale będzie szybki i dobrze kontrolowany, a wysokie tony też powinny być nieźle trzymane "za pysk".

A do tego jeszcze parę starszych modeli - choćby ulubione przez parę osób starsze modele sporych podstawkowych Infinity.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm.....a co myslicie o połączeniu AE Aelite 2 + NAD C315/C355 BEE + Odtwarzacz CD NAD C515 lub Xonar Essence
Moze jest cos lepszego w podobnej cenie ?




Ceny nówek:
AE Aelite 2 około 1,7k za parę
NAD C315 BEE około 1k
NAD C355 BEE około 2k
Odtwarzacz CD NAD C515 około 1k LUB karta dzwiekowa Xonar Essence około 700 zł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do propozycji - skoro mówimy o wzmaku + CD za 2 do 3 tysięcy, to może wypróbować zestaw XINDAK A06 + C06 ?
Poza tym mamy jeszcze sprzęt Advance (używany wzmacniacz 305, lub nowy MAP-105/101, albo nawet zestaw końcówka + preamp, testowany niedawno w AUDIO).

Skoro potrzebujesz wydajnych pieców z rezerwą prądową i szzybkim basem, to może również HK oraz stare Yamahy? Poza tym jest też Rotel... (fajnie gra z kolumnami AE).

Wracając jeszcze do tematu tanich kolumn na początek (i w dodatku do niezbyt dużego pokoju), to Magnat 220 jest przedstawiany jako niezła kolumna do tuningu (w firmie NEEL, cena około 300zł), więc za jakiś czas można dołożyć do kolumn tyle, ile kosztowały i pójść na takie rozwiązanie...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...