Skocz do zawartości

Yamaha DSP A2 a JBL !?


poweredbymg

Recommended Posts

witam, nosze sie z zamiarem wymiany glosnikow stereo na komplet 5.1. Posiadam wzmacniacz firmy Yamaha, model DSP A2. Moj wybor padl na zestaw JBL a konkretnie front: E100, centralny EC35, monitory: E30, subw: E250. W chwili obecnej mieszkam w pokoju 3x5 icon_smile.gif Ale w przyszlosci, mam nadzieje niedalekiej, pomieszczenie sie powiekszy do ok.25m2.
Pozdrawiam i dziekuje za podpowiedz i ocene wyboru
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako całość, to zestaw godny pozazdroszczenia, gwarantujący wspaniałe brzmienie przy zastosowaniu odpowiedniego okablowania. Pomieszczenie 15m2 jest stanowczo za małe, dla prawidłowego odsłuchu, nawet te 25m2 nie pozwoli w pełni rozwinąć skrzydeł głośnikom. One potrzebują większej przestrzeni. Do takiego pomieszczenia wystarczyłyby na fronty E90 i sub E150P. Wyższe modele to już przerost formy nad treścią. Ostateczny wybór i tak należy do kupującego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
No cóż namęczysz się trochę z ustawieniem kolumn. Oj namęczysz. E100 to duże kolumny które w 25m2 powinno się ustawić, ale na 15m2 prędzej czy później wrzucisz je na surrondy icon_wink.gif Co do subwofera to uważam że nie jest za duży. Będzie tylko wymagał starannej kalibracji i lokalizacji. Na poczatku z kablami nie przesadzaj. Musisz się oswoić z dźwiękiem, przyzwyczaić a dopiero później szukać, sugestia Barteczka jest jak najbardziej rozsądna.
pozdr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Jeśli nie jest za późno, to chciałbym się przyłączyć do dyskusji. Mam sporo doświadczenia z procesorem Yamaha DSP-A1 (użytkowany od września 2000r.) i nie mam zamiaru go zmieniać. Podobne brzmienie na pewno prezentuje DSP-A2. I ja uważam, po latach eksperymentów z głośnikami, że najlepszym towarzystwem do ,,Yamaszki" są duńskie firmy (ELTAX, DALI) oraz angielskie (MISSION, TANOY). Yamaha jest bardzo dynamicznie i raczej jasno grającym wzmacniaczem, z potężnym basem i potrzebuje kolumn grających liniowo w całym paśmie, z naturalną i ciepłą średnicą, aksamitnymi wysokimi tonami. Nie będzie dobrze się prezentowała z JBL-ami. Takie jest moje zdanie. Kable proponuje angielskie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w pełni z Radi73. Posiadam Yamahe DSP-a2 i głośniki z ciepłym brzmieniem jak najbardziej do tego wzmacniacza polecam. U mnie gra z Tannoyami i jest ok. JBL czy B&W zdecydowanie odradzałbym,nie są to złe głośniki ale połaczenie ich z Yamahą wg mnie nie jest dobrym rozwiązaniem.Jednak zdaj się na swój słuch i własne upodobania, dzwięk ma się Tobie podobać a nie innym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...