Skocz do zawartości

Jakie kolumny do pokoju 20 m kw?


Lazar

Recommended Posts

Witam serdecznie
jakie byście polecili kolumny do pokoju 20 m kw, mając do wyboru:
-Monitor Audio RX 6
-Kef IQ 70
-Paradigm Monitor 9 v 6
muzyka różna, ostry hard core, punk, ale i jazzu sporo, muzyki klasycznej, jak również nowych brzmień, folku i etnhno
elektoronika to podstawowy Xindak, A-06 i C-06
Pozdrawiam i dziękuje za pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Patrzac na Twoje upodobania muzyczne to kompletnie mozesz skasowac KEF iQ70 bo to glosniki ktore nadaja sie do JAzzu czy klasyki ale w rocku, a zwlaszcza ciezkim to jest po prostu tragedia. Bas tak plytki i suchy ze czasami ma sie wrazenie ze go nie ma a gora tak ostra ze po 30 min masz dosc. Dobre glosniki ale na pewno nie uniwersalne ...

Paradigm nie bede sie specjalnie rozpisywal - takie sedniaki w calym zakresie. Ani nie sa specjalnie dobre w Jazzie ani w rocku.

MA RX z tego wszystkiego najlepsze - maja najciekawszy bas i dobra gore (choc nadal moim zdaniem zbyt ostra)

Ja osobiscie polecam Tobie posluchac jeszcze DALI np IKON 6 - moga wypasc lepiej niz MA RX ...

Jednak zdecydowanie najlepsza konstrukcja za rozsadne pieniadze to moim daniem AE Aelite 3. Maja najelpszy bass z wszystkiego tutaj wymienionego (gleboki i bardzo dobrze zaokraglony), mozna nawet poczuc jego warstwy ... i gore pasma detaliczna ale nie ostra. Pieknie sie ich slucha icon_smile.gif

Ach - elektronike tego Kszyndaka juz kupiles czy moze zamierzasz icon_smile.gif ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Xindaka mam zabrać na dniach od znajomego, za dobre pieniądze, jeszcze z gwarancją, wyjeżdza z Polski i potrzebuje kasy, a sprzet mu zbędny jest. Denerwuje mnie tylko trochę to, że wzmak nie ma wejścia audio, ale można dokupić jakieś pudełeczko i luzik. Poza tym, mam propozycję w dobrej cenie Advance Acoustic map 105 i mcd 204. Cedek AA ma wjscie na lampach, niby fajnie, ale cenowo za drogo. Mam gramofon, więc jak chcę analogowe brzmienie, cieple, etc... to sobie slucham z winyli, a mam ich niemalo. A jak cd, to niech juz bedzie cyfrowo. Przyznam szczerze, że tak też myślałem odn MA RX6, są najbardziej uniwersalne i grają w miarę muskularnie;) Dali Ikon słuchałem siódemek, z Advancem własnie, ładnie brzmiały, ale cena za duża. Nie słuchałem jednak tych Acoustic Energy, które polecasz, może się skuszęicon_wink.gif Dziękuję za podpowiedz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co do Dali IKON, to naprawdę świetna seria!!! Skoro posłuchałeś ,,siódemek" i podobało się (wcale nie dziwine icon_smile.gif sam je mam), to proponuje zainteresować się modelem Dali IKON 6 oraz najnowszą wersją Dali IKON 6 MkII. Ten niższy model jest równie świetny, jedyna różnica w charakterystyce basu - jest go po prostu troszkę mniej. Przez co uwydatniają się wysokie tony, ale że są one piękne - to nie degradują dźwieku! Nowej wersji MkII nie miałem okazji posłuchać, jedyne co zdążyłem zuważyć to dość wyraźne zmiany w parametrach:

IKON 6 -> IKON 6 MkII
37-30000 -> 39-30000 [Hz]
91,5 -> 89,0 [dB]

IKON 7 -> IKON 7 MkII
36-30000 -> 40-30000 [Hz]
92 -> 90,5 [dB]

- producent zapewnia, że zmiany w dźwięku są wyraźne i służą głównie poprawie niskiego zakresu częstotliwośći, by jeszcze bardziej uzyskać liniową charakterystykę...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie, na szybkiego przejrzałem fachowe strony, no i ku memu zdziwieniu, dali ikon 6 otrzymały lepsze noty aniżeli dali ikon 7, cyrk jakiś, tak czy owak, trzeba posłuchać samemu, ja lubie potężny bas, tak że chyba zostanę przy ikon 7, ale najpierw podliczę kasę, bo póki co miałem tyle ile stał xindak i monitor audio rx 6. Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Hej!
Wnioskuję, że wiele możesz wydać, skoro przymierzasz się do Dali Ikon 7.

Ale, mając na uwadze Twoją muzykę i preferencje zaproponuję
http://www.allegro.pl/item1081967448_infin...an_idealny.html
Dali będą moim zdaniem dużo "jaśniej" i "lżej" brzmiące, niż proponowane Kappa 8,2i, co przy Twoich preferencjach i muzyce nie jest bez znaczenia.
Infinity pokażą dopiero, co to jest BAS (prawdziwe 32 Hz przy - 3dB)!!! Potężne brzmienie, które ledwo zmieści się w Twoim metrażu (kto wie, czy skarpety nie będą potrzebne do zatkania BR?). A wstęga na górze (Emit-R), zapewnia podobne wrażenia jak wysokotonówki Ikona.

Wiem, że do obrzydzenia powtarzam "Infinity". Ale jeśli nie masz uprzedzeń do starszych kolumn i masz okazję/ochotę posłuchać - to gwarantuje - zapomnisz o Dali:).
Jedyny problem - to niższa skuteczność Kappy i trudność w wysterowaniu. Ale jeśli poradził sobie z nimi kiedyś zestaw "Kambodży" (CA C-500 + P-500) - to i pewno Xindak zagra...

Pozdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca bym się zgodził z zukzukzuk, że Dali IKON 7 zagrają jaśniej czy też lżej... Piszę o tym bo je poprostu mam i dźwięk w wiekim skrócie określiłbym tak: analityczny. Prawie każdy doświadczony audiofil o tym mówi opisując w/w model! Te kolumny zagrają tak, na ile pozwoli im sprzęt towarzyszący, ale do rzeczy...
Co do basu jest potężny o odpowiednim ciężarze i niesamowicie kontrolowany oraz szybki - chciałbym wierzyć że Infinity z grupy H/K i JBL (czyli tzw. kalifornijskie brzmienie) tak potrafią. Dali ten zakres ma opanowany prawie do perfekcji, bas wybrzmiewa na wiele sposobów i barw, ale zawsze trzymany w ryzach. Nigdy nie jest poluzowany i nigdy nie wybrzmiewa za długo - te pojęcia są obce tej konstrukcji!!!
Średnie tony to też precyzja, wspaniała stereofonia i piękne naturalne barwy. Wokale tak żeńskie jak i męskie są przejrzyste i namacalne.
No i perełka: czyli wysokie tony, w których doskonale projektanci połączyli wstęgę i kopółkę. Do nich trzeba się przywyczaić, na początku wydają się może jasne, ale tak naprawdę są czyste i aksamitne!!! Jeśli wadą jest natłok informacji tego zakresu, to Dali tak właśnie ma. Słyszysz dosłownie wszystko, szmer, szelest, trzask, gdy oczywiśie nagranie zawiera takie przeszkadzajki. Nic nie ujdzie Twojej uwadze icon_smile.gif

Ja mam to spięte w kinie domowym, które służy też do słuchania muzyki w stereo. Dokładnie to YAMAHA DSP-A1 + PIONEER DV-LX50 + QED najwyższe modele!!! I do dźwięku nie mam uwag oraz uważam, że jest uniwersalny i nadaje się do wszystkiego. Słucham z wielką przyjemnością na nich: klasykę, jazz, blues, pop, rock, heavy metal, metal, etc. Jak chcesz wiedzieć jakie zespoły z tej cięższej muzyki, to: METALLICA, IRON MAIDEN, QEENSRYCHE, AC/DC, MEGADETH, BLACK SABBATH, SCORPIONS... Ale i tak najważnieszą oraz najjaśnieszą gwiazdą (poza wszelkimi gatunkami muzyki), dla mnie jest mistrz gitary basowej Marcus Miller, Dali IKON 7 dają możliwość cieszyć się jego muzyką!!!!!!! To jest też dowodem na kapitalny wręcz bas tych modeli icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

A propos o zapominaniu o Dali, ja osobiście jakoś nie mogłem. Kiedyś w dobrych finansowo czasach, miałem słynne: DALI 450 - z serii czerwonej. To było czyste klasyczne stereo, do zestawu doszły: COPLAND CSA-8 + MUSICAL FIDELITY ELECTRA E60 CD PLAYER + CABLE TALK TALK 4 oraz Van Den Hul The First!!! Pózniej było mnóstwo zmian, a wszystkie powoli przeradzały się w kino domowe...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radi!

Co tu dużo pisać - wsiądź do samochodu, spakuj płyty, podjedź te kilkadziesiąt kilometrów do mnie lub Zukzukzuka (daleko naprawdę nie masz), posłuchaj w doskonałej atmosferze kolumn Infinity, a następnie zdaj na forum relację z tego co usłyszałeś.

Zawsze to nowe doświadczenie. Być może po takiej wizycie inaczej będziesz określał kwestię "potężny bas", "równowaga tonalna", "analityczność" oraz "przyjemność z obcowania z muzyką", ale też nie wykluczam, że może Ci się nie spodobać.  icon_razz.gif   icon_mrgreen.gif

Serdecznie zapraszam w imieniu własnym i kolegi Zukzukzuka!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Radi73>>>

Ja zaś stawiam konia z rzędem, że nie słuchałeś klasycznych, dużych i wielkich Infinity sprzed co najmniej kilkunastu lat. Jestem przekonany, że zagrają potężniej i niżej na basie. Oferujący je na allegro (ŻADEN znajomy czy kolega) nie ściemnia ani trochę - wierzcie mi! Trzeba mieć kilkanaście kawałków na nową kolumnę tej klasy. A i tak ŻADNA z nich nie zejdzie równie nisko z basem. To nie jest dźwięk analityczny (choć bardzo przejrzysty i rozdzielczy). Tu po prostu gra muzyka:) Wielki, muzyczny spektakl.
Dzisiejsze Infinity z grupy HK, to tylko nieudolna próba kontynuacji i wykorzystania legendarnej marki (wszyscy inżynierowie odeszli do innych - "markowych"zespołów). Nie ma nic wspólnego ze starymi modelami. Aktualnie obowiązuje: przyjazna skuteczność, łatwa impedancja, małe wofery, brak wstęg - tu Dali zaskoczyło!). Aktualna oferta Infinity kończy się na cenie kilku tysięcy złotych - kiedyś na 100.000 dolarów!!!
Ikonów 7 co prawda nie słyszałem, ale kilku innych, aktualnych i renomowanych konstrukcji ze znacznie wyższej półki (10-20 kzł) i wiem co potrafią 2 lub 3 membrany 6,5 cala, a dobrze pamiętam czym dysponują w zakresie basu Kappa 8,2i z 12 calami na basie... (był temat o wpływie wielkości membran na odtwarzanie tego podzakresu - forum AS). W tym sęk, ze dziś preferuje się inne granie. Stawia się na szybkość, granie wyższym basem - kosztem wypełnienia. Dlatego część słuchających dzisiejszych "słupków", słuchając starych konstrukcji może być nieukontentowana.
Do większości klasycznych, dużych Infinity nie potrzeba suba!!! (mógłbyś zaoszczędzićicon_smile.gif
A szczegółowość i przejrzystość wstęg jest starym Infinity dobrze znana:). Scena, stereo? Co za pytanie...
Poleciłem model Kappa, bo wstęga Emit-R gra mocno - i moim zdaniem najlepiej się sprawdzi w muzyce preferowanej przez Kolegę muzyce.

Jak pisze Bartek - nic - tylko się przekonać! Do Lubina mam prosto jak z bata - jakieś 100 km.
Póki co wyjeżdżam na wczasy. Ale po powrocie, w lipcu, z przyjemnością odwiedzę Cię (jeśli jesteś rad). I zaproszę na rewizytę do siebie.

Pozdrawiam serdecznie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak brzmią Triangle Kuma, ale zastanawiam się, gdzieś Ty się "kumie" uchował?

Od jakiegoś czasu jesteśmy wraz z Francją w jednym organiźmie zwanym Unią Europejską, co powoduje, że w handlu pomiędzy państwami - członkami nie istenieje obciązenie zwane cłem.  icon_mrgreen.gif

Lazar!

O Trainaglach mówi się, że grają "specyficznie"  icon_cool.gif Bez odsłuchu spore ryzyko niezbyt udanego zakupu!*




* to zresztą dotyczy wszystkich możliwych zakupów. Posłuchaj potem decyduj!




Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że żaden z nas nie przekona się do racji drugiej strony... I to chyba też jest fajne, bo być audiofilem, to często być indywidualistą. Nie fajne natomiast jest to, że nie znając kolumny źle się ją ocenia! Dlatego chciałem napisać troszkę więcej o Dali IKON 7 i miało to mieć bardziej charakter sprostowania, niż słów krytyki Infinity... Wydawało mi się że ustrzegłem się przed tym, ale widać nie całkiem... Dlatego dajmy już spokój i popieram ostantnie zdanie Kolegi Bert-a: ,,Posłuchaj potem decyduj".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radi!

Uwierz - w mym poście nawet krztyny przekonywania do czegokolwiek nie było!

Naprawdę serdecznie zapraszam do siebie - z Lubina do mnie to tak naprawdę 30-40 minut jazdy!

Będzie okazja do forumowego spotkania i wymiany doświadczeń! A jak jeszcze udałoby Ci się zapakować Dali, to autentycznie byłoby przeciekawe spotkanie... Infinity się nie nadają, bo to diabelnie ciężkie i wielkie "paczki"!

Pozdrawiam




Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Radi>>>

Nie przesadzaj. Nie zauważyłem żadnych słów krytyki KLASYCZNYCH Infinity:) A choćby? Nie ma najlepszych kolumn!
Każde mają jakieś cechy, które więcej lub mniej nam pasująicon_smile.gif
Ty i ja napisaliśmy parę zdań coś o swoich skrzynkach (ja prócz tego trochę o nowych trendach brzmienia) i tyle...

Nie mniej - chętnie poznałbym brzmienie Ikonów:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...