Skocz do zawartości

Denon D-M37 + subwoofer ---> POMOC


karmacoma74

Recommended Posts

Witam,

Czy może mi ktoś pomóc w podłączeniu mojego starego subwoofera do mini wieży Denona RCD-M37? Jestem raczej amatorem w tej kwestii dlatego dla niektórych to pytanie może się wydać dziwne ale wole sie upewnić. Posiadam stary subwoofer z głośników komputerowych Creative Inspire T3000 o mocy 17W i chciałbym go sobie podłączyć do mojej mini wieży Denona RCD-M37 ale kabel jaki miałem w zestawie Creativa nie pasuje do wejścia MONO OUT w Denonie. Koncówka mini jacka taka jak to:
http://poliforma.org/puentehumano/escuelas...es/minijack.jpg

jest za duża. Czy to jest celowe działanie w fabrycznej produkcji Creativa żeby nie spalić wzmacniacza w wieży czy po prostu wymienić kabel i będzie wszystko hulaćicon_smile.gif ?. Tak jak wspomniałem na początku jestem laikiem w tym temacie, sprzęt audio to nie jest to w czym się czuje mocarzem ale jak już zainwestowałem 1300 w mini wieże to chce z niej wycisnąć ile się da:).

Może to chodzi o to że wejście MONO OUT w wieży jest wejściem tylko dla cincha i bez sensu jest wpychać tam mini jacka ;/ - ale to takie moje gdybanie. jak ktoś ma chwilkę mi odpowiedzieć to podziękował.

pozdr.
Ps. Myślicie, że zmiana kabli w tym moim mini zestawie coś da? Trzy dni czytałem o kablach głośnikowych i wróciłem do punku wyjścia. Zdania 50%/50%. I chuk wie w co wierzyć a nie chce się uczyć na błędach:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj (najchętniej to bym napisał: zawsze) wyjście na subwoofer w amplitunerach i wzmacniaczach kina domowego (oraz w kilku świeżych konstrukcjach stereo) oraz w miniwieżach jest dostosowane do pojedyńczego kabla cinch (inaczej RCA).
Czyli prawidłowo się domyślałeś...

Poza tym i tak ten subwoofer nie byłby raczej rewelacją, jest to jednak w miarę prosty system dla komputera. Więc odpuść go sobie ...
Za jakieś 300 zł można juz kupić używany, firmowy subwoofer i własnie takie wyjście możesz przemyśleć.

Co do kabli to popularne są 2 rozwiązania:
- kupujesz kable głośnikowe po 5 do 20zł za metr;
- zostawiasz jak jest, przyzwyczajasz się do sprzętu i dopiero po osłuchaniu się z nowym sprzętem po paru miesiącach wracasz do tematu i kupujesz kable. Ale wtedy często nie kończy się na kablach po 20zl za metr tylko idziesz w jeszcze droższe. icon_lol.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzięki Panowie za odpowiedź, ten cały mój pomysł z subwooferem wziął się z tąd, że wydałem troszkę kasy na tego Denona a jakoś dzwięku jest bardzo odbiegajaca od tego co chciałem. Wiem, ze za takie pieniadze nie bede miał muzycznego eldorado (tego szukac w zestawach:-)) ale ta wieża poprostu dudni ;/. Odsłuchiwalem ją sobie wcześniej troche w sklepie, trochę u kumpla i dzwięk mi sie podobał. Nie jest to też winą ustawienia monitorków ponieważ rozstawione są już w najbardziej optymalny sposób. Dlatego kombinuje, myslałem o tym że przez suba wyreguluje sobie basa do jakiegoś normalnego poziomu.

A to pytanie o kable to z czystej ciuekawości, bo szczerze wątpie żew to coś mi poprawi w czystość dzięku:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na standach , ale ustawione sa wporzadku, po metrze od sciany glownej i bocznej, jakies około 1.20 nad ziemia czyli na wysokosci takiej na jakiej słucham swoim czujnym uchem:), rozpietosc jakies po 1,5 m od żrodła czyli 3metry odległosci pomiedzy glosnikami (taki trójkt równoramienny). Jeśli chodzi o akustyke tego pokoju również nie można narzekać bo na drodze od głosnikow do ucha nie stoja zadne meble, krzesła itp.

Podłacze sobie niedlugo fajne kable od kumpla i zobaczymy czy to ma jakiekolwiek znaczenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
a nawet jakoś troszeczke ten dzwięk sie polepszył, ale to chyba kwestia przetarcia sie głosników:). Rozgladam sie teraz za jakims w miare tanim (do 400zł) subwooferem. Może coś sie uda znaleść w miare rozsądnego. Jak ktoś coś ma do polecenia do jestem wdzieczny bo temat subwoofera widze ze jest dość obszerny:)

Ps. zmieniłem kable na ciekawsze niż oferuje zestaw i Panowie i Panie różnica jest:), wiec chyba warto wydać jeszcze troszke kasy dla polepszenia icon_smile.gif

Pozdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj to raczej z moimi zdolnosciami konstruktora raczej odpusze tworzenie samemu icon_smile.gif
Chciałbym tylko wiedzieć czym mam sie kierować przy szukaniu suba do mojej wieży bo napewno jest jakieś rozróżnienie co do mocy wzmacniacza itp..
mam teraz troszke czasu to moge sobie poszukać używanego suba na jakiś allegrach czy e-bay, połazić po giełdach, komisach. Tylko nie chce zadawać głupich pytań zeby mi odrazu nie wcisneli jakiegoś gówna. Tak jak mówie, mam czas wiec swoją prymitywną jak na stan obecny wiedze napewno poszerzęicon_smile.gif ale jak by sie komuś chciało coś podpowiedziec to dziękuję.

Ps. Piszę do Pana muzyczny_gość bo chyba tylko ty czytasz ten post i chce Ci sie jeszcze odpisywaćicon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z subwooferami to jest tak, że purryści odradzają inni zachęcają - kołomyję można zrobić człowiekowi szybko.
Napiszę krótko bo to dość rozległy temat..
zacznę od DIY audio .. i jego cen.. zrobienia suba samemu to nie oznacza, że masz robić wszystko sam.. onie tego wcale nie napisałem
W zasadzie jak dobrze pomyślimy .. to.. hmm wszystkie 3 elementy można nabyć gotowe - czyli, obudowe zamówić pod głośnik, kupić głośnik, kupić wzmacniacz - głośnik przykręcić do obudowy, wzmacniacz przykręcić z drugiej strony icon_smile.gif no i po kłopocie icon_wink.gif
Cena takiego kompletu to rozpiętość od 400-500zł w górę.. ale jak w końcu dyskutować o DIY to jest osobny dział..
pomyś o tym na spokojnie icon_wink.gif

Co do subwoofera - należy go dopasować do: pomieszczenia, obecnych kolumn, możliwości ustawienia (fizycznego)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Chciałbym tylko wiedzieć czym mam sie kierować przy szukaniu suba do mojej wieży bo napewno jest jakieś rozróżnienie co do mocy wzmacniacza itp..
mam teraz troszke czasu to moge sobie poszukać używanego suba na jakiś allegrach czy e-bay, połazić po giełdach, komisach ... ale jak by sie komuś chciało coś podpowiedziec to dziękuję.

Szukaj czegoś firmowego - również może to być Tonsil taki jak poniższy
http://www.allegro.pl/item1089080594_subwo...nsil_fenix.html
tanio bywają suby Magnata, KODY, proste modele Yamahy, Heco, Jamo czy Eltax, jeden czy dwa modele Onkyo i Pioneer itp.
http://www.allegro.pl/item1088452426_magnat_subwoofer.html
http://www.allegro.pl/item1090565427_musis...aka_okazja.html
http://www.allegro.pl/item1086142326_koda_sw_500_bcm.html

Unikaj bezfirmówek czy wyrobów najtańszych firm jak MAudio, STX, VoiceKraft itp.

Dobrze, by sub miał głośnik minimum 20cm (8 cali) i moc ciągłą minimum 50W. Proste modele mają tylko regulację mocy, warto jednak poszukać takiego, który ma regulację (najlepiej płynną - pokrętłem) górnego pasma odcięcia (czyli gra od samego dołu pasma do poziomu określonego przez Ciebie - zazwyczaj stosuje się odcięcie w granicach od 70 do 200Hz, w zalezności od posiadnych kolumn, rodzaju muzyki/filmu pomieszczenia itp). Odcięcie regulujesz na ucho - metodą prób i błędów...

Jak widać - szukając na aukcjach masz szanse znaleźć już coś w miare sensownego za 200zł. Więc jeśli nie bawi Cię samodzielny montaż to zdecydowanie warto się zdecydować na taką używkę. Masz mniejszą szansę, że coś Ci nie wyjdzie - a ceny bywają naprawdę rozsądne! icon_razz.gif

A co do zdobywania wiedzy - zerknij na FAQ na naszym Forum, poczytaj jakiś test subwooferów w Audio i skorzystaj z wyszukiwarki : znajdź podstawowe informacje o subach (choćby ogólne na wikipedii, a już bardziej konretne np. na stronach elekroda...)

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...