Skocz do zawartości

Bzyczący głośnik szumiąca membrana co robić?


Igor_krk

Recommended Posts

Witam,

Mam problem z moimi niedawno zakupionymi głośnikami. Podłączyłem je do amplitunera - pierwszy gra świetnie,w drugim natomiast z głośnika średnio nisko tonowego wydobywa się jakby bzyczenie/ brzęczenie, podejrzewam, że membrana tak chodzi. Chciałbym nadmienić, że wszystko jest podłączone prawidłowo. Jestem laikiem, ale ewidentnie wina wskazuję na głośnik - wiem, że nie powinienem tego robić, ale delikatnie naciskając membranę ku środkowi głośnika natykam opór gdzie w przypadku drugiej kolumny sytuacja taka nie ma miejsca. Nie wiem co robić, oczywiście już napisałem wiadomość do sprzedającego i będziemy pertraktować jednak chciałbym wiedzieć co może być powodem owego 'bzyczenia' czy to coś poważnego czy raczej błachostka która często się powtarza. Dodam, że to głośniki marki Eltax Liberty 3+.

Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi i sugestie!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Sytuacja jaka opisujesz ewidentnie wskazuje na uszkodzenie mechaniczne cewki tego głosnika tzn. Cewka nie przesuwa sie swobodnie z membramą lecz trze o cos np. o rdzen magnesu lub o cos co tam wpadło podczas skaładania głosnika w fabryce.... Bez względu na to co powoduje te objawy jest to poważna usterka i raczej nie usuniesz jej, a nawet nie ma sensu sie brac za to skoro to nowy sprzęt z gwarancją. Dla całkowitego wykluczenia winy ze strony wzmacniacza zamien kolumny miejscami... tzn prawa kolumna podłączysz do lewego kanału i lewa do prawego... Wiadomo, że jesli systuacja powtórzy sie w tej samej kolumnie to masz pewne na 100% to uszkodzenie które opisałem wyżej.... Pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za instrukcjęicon_smile.gif problem w tym, że kolumny nie są nowe i nie posiadają gwarancji...napisałem już do sprzedającego,bo ewidentnie to jego wina. Sprzęt został mi sprzedany niesprawny, no chyba ze taka usterka mogą wystąpić podczas transportu? Sprzedający zarzeka się, że sprawdzał głośniki i wg.niego było wszystko ok. Nie zgodziłem się na jego propozycję - polecił naprawić i podzielić koszty naprawy na nas dwóch (nigdy w życiu na to nie pójdę). Pozostaje mi tylko je zwrócić, bo na stronie eltax'a taki głośnik kosztuje 30 euro...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...