Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
tomasz_p85

Yamaha AX-750 RS - włącza się, ale nie gra

Recommended Posts

Witam. Posiadam od kilku lat Yamahę AX-750 RS. Wszystko było z nią w porządku do wczoraj. Mianowicie po włączeniu przycisku POWER zapaliła się jedynie dioda na pokrętle głośności. Wyłączyłem ją, włączyłem ponownie i pojawił się ten sam objaw. Postanowiłem więc zdjąć obudowę. Nie zauważyłem żadnych spalonych, zagotowanych, czy wypiętych elementów. Położyłem wzmacniacz na boku i włączyłem POWER. Tym razem zapaliły się wszystkie diody tj. dioda POWER-a, INPUT-a oraz VOLUME. Brak jest natomiast charakterystycznego po włączeniu "cyknięcia" przekaźnika, zarówno w sekcji A i B wzmacniacza. Udało mi się znaleźć serwisówkę do wspomnianego wzmacniacza. Podsumowując wzmacniacz włącza się, ale nie gra. Proszę o porady, którym elementom miałbym się szczegółowo przyjrzeć. Z góry dziękuję.

Najprawdopodobniej padł przekaźnik - "miękkiego włączenia" wzmacniacza. Wskazuje na to brak owego cyknięcia po włączeniu wzmacniacza.
Pytanie za sto punktów - padł przekaźnik, czy też zrobił się zimny lut, na którymś z łączeń obwodów sterujących tym przekaźnikiem?
Na zimne luty może wskazywać to, że po położeniu na boku coś więcej zadziałało ...... (wspomniane diodki).
Nie upadł ci gdzieś ten wzmacniacz po drodze - albo nie woziłeś go czasami?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować