Skocz do zawartości

Yamaha AX-750 RS - włącza się, ale nie gra


tomasz_p85

Recommended Posts

Witam. Posiadam od kilku lat Yamahę AX-750 RS. Wszystko było z nią w porządku do wczoraj. Mianowicie po włączeniu przycisku POWER zapaliła się jedynie dioda na pokrętle głośności. Wyłączyłem ją, włączyłem ponownie i pojawił się ten sam objaw. Postanowiłem więc zdjąć obudowę. Nie zauważyłem żadnych spalonych, zagotowanych, czy wypiętych elementów. Położyłem wzmacniacz na boku i włączyłem POWER. Tym razem zapaliły się wszystkie diody tj. dioda POWER-a, INPUT-a oraz VOLUME. Brak jest natomiast charakterystycznego po włączeniu "cyknięcia" przekaźnika, zarówno w sekcji A i B wzmacniacza. Udało mi się znaleźć serwisówkę do wspomnianego wzmacniacza. Podsumowując wzmacniacz włącza się, ale nie gra. Proszę o porady, którym elementom miałbym się szczegółowo przyjrzeć. Z góry dziękuję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej padł przekaźnik - "miękkiego włączenia" wzmacniacza. Wskazuje na to brak owego cyknięcia po włączeniu wzmacniacza.
Pytanie za sto punktów - padł przekaźnik, czy też zrobił się zimny lut, na którymś z łączeń obwodów sterujących tym przekaźnikiem?
Na zimne luty może wskazywać to, że po położeniu na boku coś więcej zadziałało ...... (wspomniane diodki).
Nie upadł ci gdzieś ten wzmacniacz po drodze - albo nie woziłeś go czasami?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...