Skocz do zawartości

opinie o kolumnach eltax i jbl


Fokusa

Recommended Posts

Witam kupiłem ostatnio Pioneera VSX-417 i narazie mama plastikowe jble ale myśle nad czymś lepszym i mam okazje kupić kolumny eltax concept 400 i centrale JBL EC 25 Northridge za 550zł i teraz pytanie czy to dobre głośnik, watre tej ceny i czy będzie to jakoś grało z moim biednym pionkiem?
wyczytałem również że kolumny eltax są 4 i 8 ohmowe i czy w takim bądź razie mogę normalnie je podłączyć czy muszę coś przestawić?? wiem że to lamerskie ale nie znam się na tym
z góry dzięki za wszelkie rady i odpowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje przestudiować temat innego modelu, ale pochodzącego z tej samej serii ELTAX-a, bo model Concept 500. Notabene mam jeszcze te kolumny - służą mi za tyły w moim kinie domowym. Kiedyś miałem 4 szt., nieukrywam że to był kompromis, ale jak na swoją cenę to nie miały konkurencji:

http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=433

Obecnie wymieniam wszystko na Dali IKON i nad tyłem zastanawiam się.... bo przód już prawie w komplecie icon_smile.gif Wracając do marki ELTAX, to też duński producent, niestety mocno zapomniany icon_sad.gif. Warty jednak uwagi!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cenna uwaga Pablo1964!!! Faktycznie jekoś nie wczytałem się do końca w zapytanie icon_redface.gif, ale zgadzam się w 100% jeśli chodzi o przody!!! Trzy kolumny L, C, R powinny pochodzić od tego samego producenta, a najlepiej jeszcze z tej samej serii. Jedynie tyły można sobie bardziej dowolnie dobierać, choć nie popadając w przesadę.
ELTAX podaje faktycznie na każdej kolumnie 4-8 Ohm, masz tu linka z testu zestawu w AUDIO, tam wyjaśniają o co chodzi producentowi z tą impedancją:

http://audio.com.pl/pdf/testy/glosnikowe%2...%20UNIVERSE.pdf
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To cenna uwaga Pablo1964!!! Faktycznie jekoś nie wczytałem się do końca w zapytanie icon_redface.gif, ale zgadzam się w 100% jeśli chodzi o przody!!! Trzy kolumny L, C, R powinny pochodzić od tego samego producenta, a najlepiej jeszcze z tej samej serii. Jedynie tyły można sobie bardziej dowolnie dobierać, choć nie popadając w przesadę.
ELTAX podaje faktycznie na każdej kolumnie 4-8 Ohm, masz tu linka z testu zestawu w AUDIO, tam wyjaśniają o co chodzi producentowi z tą impedancją:

http://audio.com.pl/pdf/testy/glosnikowe%2...%20UNIVERSE.pdf




Dzięki wielkie za pomoc. poczytałem trochę i chyba zrezygnuje z nich jednak. za to znalazłem nówki JBL balboa kąplet 5.0 za 200 euro i chyba się skuszę.
może jakieś opinie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...