Skocz do zawartości

Yamaha RX-460 a Yamaha RX-770


Igor_krk

Recommended Posts

Witam,

Mam pytanie odnośnie amplitunerów Yamahy: RX-460 i RX-770, czym te dwa amplitunery się różnią? czy jest duży przeskok w jakości wykonania, da się wyczuć wyraźną poprawę dźwięku na rzecz RX-770? Czy warto posiadając ten pierwszy dołożyć parę groszy i kupić ten drugi? Z góry dziękuję za sugestię.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marka YAMAHA zawsze kojarzy mi się z dbaniem o jak najwyższą jakość swoich urządzeń. Cudów jednak nie ma i najtańsze urządzenia, są największymi kompromisami jakościowymi. Dlatego sugerowałbym model RX-770, bo nie tylko wyższy, ale też to nowsza seria!!! Najlepiej oczywiście jest zawsze posłuchać, niestety w używkach to trudne zadanie icon_sad.gif. Ale może uda Ci się umówić ze sprzedającym na odsłuch. Kiedyś mój kolega miał wzmacniacz podobnej klasy, nie pamiętam modelu oceniam tylko po wyglądzie. Grał na kolunach B&W oraz KEF, te drugie znacznie lepiej spisywały się w połączeniu z Yamaszką. Co nie oznacza, że pierwszy układ był zły. Naprawdę to był początek wspaniałej audiofilskiej przygody icon_smile.gif On zaczął od marki YAMAHA, a ja kończę icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestięicon_smile.gif bardzo mało informacji jest na temat tych amplitunerów w sieci. Pytałem bo zastanawiam się, czy jest sens zmieniać RX-460 na RX-770 czy to da jakąś słyszalną różnicę...ogólnie jestem zadowolony,ale...no właśnie zawsze może być lepiej:) zwłaszcza, że zakupiłem teraz głośniki Wharfedale Diamond 9.4 i boję się, że RX-460 może być za słaby...ktoś miał może do czynienia z ww. amplitunerami? jak wypada połączenie Yamaha + Wharfedale?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam dźwięk: Yamaha RX-V663 + Yamaha DVD-S1800 + Wharfedale Diamond 9.5. Zresztą sam mojemu koledze kiedyś, zasugerowałem taki zestaw. I gra to naprawdę świetnie, jak na swój przedział cenowy i gatunek ,,kino domowe" wręcz super!!! Dźwięk bardzo szczegółowy i dość muzykalny. Przyjemna średnica, spokojne wysokie tony oraz mocny bas - tak streściłbym brzmienie tego zestawu. Jest to ciekawe połaczenie i wbrew wielu opinią kolumny Wharfedale w połączeniu z Yamaszką dają bardzo uniwersalne brzmienie!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...