Skocz do zawartości

zestaw 5.1 philips i amplituner sony?


slaweqq

Recommended Posts

Witam.

Mam taki "problem":

Ojciec zmienia swoje kino domowe i niebawem wejde w posiadanie takiego zestawu glosnikow 5.1 + amplituner Philips'a:

http://www.megamedia.pl/amplituner-kina-do...ilips-lx700.php

z drugiej strony, posiadam amplituner Sony STR DE698:

http://www.sony.pl/product/hcs-home-cinema...=TechnicalSpecs

moje pytanie brzmi: czy zostawic ten zestaw glosnikow na tym amplitunerze, ktory jest do niego "dolaczony", czy podpiac go pod tego z Sony? Mi wydaje sie ten z Sony lepszy, ale obawiam sie czy nie przepale glosnikow?

Tutaj jeszcze link do specyfikacji technicznej zestawu Philips'a: http://yfrog.com/iyskanowanie0009gj

Bardzo prosze o pomoc i z gory WIELKIE dzieki!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz kolumny przy tym Soniaku?
Masz do zestawu subwoofer?
Na jakiej powierzchni ma to grać?

Rzadko który mały zestaw (jak ten Philips) gra dobrze. Zazwyczaj jest to kompromis ceny, wielkości urządzeń i kolumn oraz mocy i jakości grania icon_rolleyes.gif Więc jak już napisał przedmówca - Sony powinien zostać...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glosniki dokladnie takie jak w linku z amplitunerem philipsa - lx 700, wiecej o nich jest napisane w specyfikacji technicznej ktora rowniez wrzucilem. Czyli zestaw 5.1


W gre nie wchodzi zadna sprzedaz/zamiana i itp. Tylko chodzi o to czy te glosniki philipsa podlacze do amplitunera, ktory jest z nimi w zestawie czy do tego od Sony. Pokoj ma wymiary ok 4 na 6 m.


Glowne moje pytanie brzmi, czy nie spale tych glosnikow z philips'a na tym aplitunerze Sony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z opisu z Twojego linku „cztery dwudrożne głośniki satelitarne ze wstęgowymi głośnikami wysokotonowymi, 3-drożny głośnik centralny, aktywny subwoofer z technologią wOOx. Moc wyjściowa (5 x 50 W), Subwoofer (głośnik niskotonowy) (50 W).”
Teoretycznie jest napisane, że sub jest aktywny (zresztą możesz łatwo sprawdzić – w takim przypadku musi mieć własne zasilanie), więc da się go podłączyć pod Soniaczka. Brak info o impedancji głośniczków (a w tej chwili nie mogę podejrzeć specyfikacji z ostatniego linku).

Więc jak dla mnie – można spróbować podpiąć pod Soniaczka, ale nie grając za głośno. A czy efekt będzie lepszy – trudno określić, bo nie wiadomo czy ustawisz na Soniaczku odpowiednie parametry częstotliwości odcięcia dla suba i reszty głosników.

Z Twojej pierwszej wypowiedzi nie wynikało jasno, czy masz dodatkowe kolumny do SONY czy tylko sam amplituner DE698... Więc dlatego były takie odpowiedzi.

Wniosek na razie prosty – uzbierać kasę i kupić normalny zestaw kolumn do Tego Soniaka. Bo z tym co jest na 24m^2 to ciężko icon_eek.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra: czyli po prostu dostałes kino domowe Philipsa - pod warunkiem, że się go nie pozbędziesz. Więc mamy pewnik, ze Philips zostaje.

Teraz zostaje pytanie, w jaki sposób wykorzystać amplituner SONY...
1. mozna go sprzedać - cena realna to okolice 400zł, może uda Ci się dostać 500zł. W końcu to najwyzszy model podstawowej serii i jeszcze nie taki stary...
2. Zostawić Soniaka i dozbierać na kolumny... Tylko co dalej? Nie wiadomo, czy z Philipsa wyjdziesz dźwiękiem na inny wzmacniacz (czyli tego Soniaka), raczej wątpię. Kupisz do tego CD i będziesz miał 2 systemy? Niby fajnie, tylko czy masz miejsce, pieniądze i taką potrzebę? Trudne pytania i trudne odpowiedzi.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie coś porównywalnego kupisz...
poza tym, ten Soniak nie ma ani HDMI, ani mikrofonu pomiarowego... Więc już bardziej się nie zestarzeje icon_wink.gif


W tej chwili może służyć jako selektor wejść, jeśli byś miał sporo sprzętu do podłączania - więcej niż gniazd w Philipsie. Dopiero jakbyś dokupił porządniejsze kolumny pod tego Soniaka to można coś z nim zrobić...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...