Skocz do zawartości

Recommended Posts

Posiadam kartę
Asus D1. Jakość dźwięku jest oczywiście znakomita, ale czasami przy słuchaniu muzyki, czy graniu, słychać taki króciutki trzask. Takie "cyknięcie" z głośników. Zdarza się tak nawet gdy w ogóle nic nie jest uruchomione i dźwięk nie leci, tylko głośniki są włączone, wtedy jest cisza i nagle takie "cyk!". Trochę to denerwuje. Nie wiem czym to może być spowodowane, sterowniki próbowałem różne, ale jest to samo. Czasami trzask słychać też przy odpalaniu gry/piosenki.
Nie chodzi mi o te trzaski z samej karty, tylko z głośników. Z głośnikami wszystko jest ok. Stery od poprzedniej dźwiękówki odinstalowane, integra wyłączona w biosie.

Będę bardzo wdzięczny za jakieś rady, pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób słuchasz muzyki? Przez Foobara? Kiedyś miałem też pewien problem z Foobarem przy wyborze w nim sterownika ASIO4ALL, gdzie niezależnie od ustawień (wielkość bufora itp.) pojawiały się losowe "pyknięcia", psujące całkowicie przyjemność słuchania muzyki. Karta była inna, jednak może warto pogrzebać w ustawieniach programu? O dziwo problem rozwiązał się dla mnie dopiero przy wybraniu sterownika KS (Kernel Streaming). Tak tylko proponuję, bo takie pykanie może okropnie denerwować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Niestety to nie od programu zależy. Słuchałem na różnych programach, foobar, winamp, wmp, itp. i to samo jest. Poza tym tak jak pisałem, zdarza się to nawet gdy żadna muzyka ani inne dźwięki nie lecą. No i podczas grania również. Podkreślam, że nie zdarza się to często, sporadycznie, ale denerwuje.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz też o trzaskach przy odpalaniu utworów - takie coś kojarzy mi się z jakąś wrażliwością układu na pracę dysku twardego lub wentylatora, pewnie coś napięciami, tak mi się zdaje. Miałem też kiedyś podobny problem - zakłócenia pojawiały się, kiedy dysk intensywnie pracował. Proponowałbym zminimalizować pracę systemu do zera praktycznie - powyłączać antywirusy i wszelakie inne oprogramowanie, to samo dotyczy innych zbędnych procesów. I posłuchać, czy jest problem dalej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...