Skocz do zawartości

Zestaw KD do (prawie) wszystkiego


greentealeaf

Recommended Posts

Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum, wypadałoby się przywitać. Więc witam wszystkich szanownych forumowiczów i od razu proszę o pomoc. Zgłaszam się do Was z problemem, gdyż w świecie audio jestem zieloniutki niczym świeży ogórek:) Otóż, potrzebuję nagłośnienia (amplituner/ wzmacniacz + głośniki) do mojego ,,kina'' domowego. Posiadam tv sharp 40le705e+ ps3+ xbox360 i na tym chcę je zbudować. Czy moglibyście polecić mi co warto kupić a czego unikać? Moje wymagania są następujące:

- cena - budżet mam bardzo ograniczony- max 1500 za ZESTAW
- sprzęt najlepiej nowy (chyba że będzie to używka z takimi parametrami i ceną że grzechem by było przepuścić taką okazję- ale to naprawdę w drodze wyjątku)
- wymiary pokoi- pokoje w których będzie użytkowany sprzęt są dwa- pierwszy ma 3x 6 m natomiast drugi ok. 7x7
- używać będę zestawu raczej do wszystkiego w proporcjach gry/film/muzyka 60/30/10

W związku z małym i nieprzekraczalnym budżetem myślałem o takim rozwiązaniu: dobry amplituner/wzmacniacz+ dwa dobre głośniki i w przyszłości rozbudowa o kolejne trzy i sub, lub słaby amplituner+ dobry zestaw 5.1 i w przyszłości wymiana ampli na lepszy. Dobrze myślę, czy nie? Podpowiedzcie mi proszę w co warto zainwestować kasę w moim przypadku? Będę dozgonnie wdzięczny. Dzięki i pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze a ja nie do konca sie zgodze budzet jaki posiadasz nie jest rewelacyjny ale za 1200zetow moge ci zbudowac kolumny zajmuje sie tym i nie najgorzej mi to wychodzi wykonalem do tej pory 7kompletow i ich posiadacze sa usatysfakcjonowani nie zaprzecze ze wiaze z tym swoja przyszlosc,moge zbudowac kolumny i do tego doradzic ci amplituner ktory zadba o jak najwieksza wydajnosc sprzetu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie i dzięki za rady. Tak jak mówiłem zestaw będzie mi służył GŁÓWNIE do granie, dlatego też koncentrowałem się na amplitunerze obsługującym dźwięk przestrzenny i w razie braku funduszy zakupienie tylko frontów a w przyszłości dokupienie reszty. Ampli/wzmacniacz stereo raczej mnie nie satysfakcjonuje. Znalazłem dla siebie coś takiego

http://cennik.eic.com.pl/?mm=4&gid=100...61&id=51444

Oczywiście za niższą cenęicon_smile.gif Co o tym sądzicie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do muzyki generalnie mam słuchawki i to mi zupełnie wystarcza. Jedyne czego będę słuchał na tym zestawie to jakieś koncerty na dvd. No i oczywiście na imprezach w domu będę używał tych głośników:) Generalnie nie mam aspiracji na melomana, od dłuższego czasu używam wyłącznie głośników Logitech x-230, więc myślę że przeskok z nich na ten zestawik będzie bardzo zauważalny. Czyli reasumując mogę spokojnie zakupić to, co znalazłem?

Pablo1964 - mówiłeś o subwooferze, masz może jakiś konkretny model który mógłbyś mi polecić? Będę wiedział na przyszłość(i to raczej to dalsząicon_smile.gif ) w co mogę zainwestować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ampli/wzmacniacz stereo raczej mnie nie satysfakcjonuje. Znalazłem dla siebie coś takiego
http://cennik.eic.com.pl/?mm=4&gid=100...61&id=51444

Ten amplituner ONKYO 308 to najniższy model z serii, kolumny też nie są rewelacją... A cena jak za zestaw z odtwarzaczem DVD.

W dużych sieciach pojawiają się promocje weekendowe i dostajesz jeszcze DVD: firmowe zestawy amplituner+DVD+5 kolumn w cenie około 1500zł.

Zastanów się może jednak nad używanym zestawem i nie śpiesz się... Za półtora tysiąca powinieneś trafić sprzęt jeszcze na gwarancji - wyższy model i lepsze kolumny...

A co do suba - w zależności od kolumn i posiadanych pieniędzy można będzie coś doradzić. W każdym razie nowe firmowe suby to koszt od prawie 500zł, natomiast firmowe używki w idealnym stanie zaczynają się od około 300zł.

younkers1@wp.pl
tego typu propozycje jak Twoja powinny być wysyłane na PW, a nie umieszczane w wątku!
Poza tym możesz umieścić swoje ogłoszenia w dziale GIEŁDA.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo, wzbraniam się przed kupnem używki z prostego względu- ja się kompletnie nie znam na sprzęcie audio. Bazuję głównie na informacjach udzielonych mi przez znajomych. Absolutnie nie spieszę się z zakupem i jestem otwarty na wszelkie propozycje( w końcu dlatego założyłem ten wątek).
Jeśli miałbyś jakieś typy w cenie max 1700(bo tyle mam zapłacić za ten zestaw z ampli onkyo i głosnikami classic 9920) to bardzo chętnie posłucham. Z tym, że jeśli chodzi o używki to byłbym bardzo wdzięczny za oferty z jakąkolwiek gwarancją. Dzięki i pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...