Skocz do zawartości

Wybór DACa do wybranego zestawu


Hellooł

Recommended Posts

Witam.
Kupuje zestaw audio NAD C315 + Acoustic Energy Aelite 2 + używany, chwalony Panasonic DVD RA61 (do filmów i muzyki) za 150 zł, ale muzyki głownie będe słuchał z komputera dlatego chciałbym kupic DACa.
Myslałem o którymś z tych DACow ze strony beresford.pl. Wie ktos czym różnią się od siebie wersja Beresford TC-7520 Caiman GFmod v3 od wersji TC-7520 GFmod v3.
Szukam DACa najlepiej grającego neutralnie lub ciepło, ale nie zimnego, kłującego w uszy.


Głównie słucham polskiego rapu i reggae.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beresforda bez żadnego trudu można wypożyczyć za kaucją od "dystrybutora"

Jeżeli szukasz naprawdę wysokiej klasy DACa - rozejrzyj się za amerykańskim DACiem MUSE Model Two (firma nie ma nic wspólnego z chińską firmą o tej samej nazwie).

Możesz przeczytać dość sensowną OPINIĘ

Pewnie cena będzie wyższa niż za Beresforda i będziesz mieć trudność w znalezieniu egzemplarza na rynku second hand , ale myślę, że warto.

Powodzenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram jak najbardziej wypowiedź kolegi powyżej - zanim na cokolwiek wydasz pieniądze, posłuchaj, szczególnie że w przypadku Beresforda istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu na bodajże 2 tygodnie za kaucją. Sam u gościa swojego Beresforda kupowałem i czas na testy wykorzystałem, w końcu zdecydowałem się urządzonko kupić, jestem zadowolony, choć różnice w stosunku do tego co miałem, są niewielkie (jeśli są, bo audiofilem nie jestem i być nie zamierzam).

W przypadku komputera DAC nie jest złym pomysłem, wypożycz sobie Beresforda i w ciągu tych dwóch tygodni porównaj najróżniejsze rodzaje muzyki z kartą komputera (chyba że jest to integra, to na pewno będzie lepiej). Jeśli masz tam jednak coś konkretnego (jakiś Xonar czy coś podobnego) to może się okazać, że Beresford zuboży Cię tylko o coś ponad tysiąc złotych bez żadnego efektu icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bert
Ten MUSE odpada bo go nigdzie nie widzę....a jak gdzies zauwazylem to za 1800 a to juz dla mnie za duzo :/

@finwerr
aha icon_smile.gif Moze i tak zrobie....ale on przesyła juz wygrzanego czy nówke ? Nie wiesz czy jak sie spodoba to mozna go zatrzymac i przelac kase ? Jaki sprzęt masz jesli mozna wiedziec ? Karte dzwiekowa mam X-fi Xtreme Music...taka średniawka icon_razz.gif


PS. jaka masz wersje Beresa ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie miałem do Grado_Fana daleko (mieszka w Częstochowie), więc odebrałem sprzęt bezpośrednio u niego, mówił, że Beres jest już wygrzany. Ponieważ nie jestem specem nie mam pojęcia, czy tak było rzeczywiście, w każdym razie po kilku miesiącach intensywnego używania różnicy nie widzę icon_biggrin.gif
Zostawiasz u niego (lub przelewasz przy przesyłce) kasę - równowartość kupowanego sprzętu. Jeśli w ciągu dwóch tygodni sprzętu nie zwrócisz, zostaje po prostu u Ciebie i tyle (razem z Beresem do testów dostałem rachunek i gwarancję). Niestety w taki sposób jak piszesz to nie zadziała - gość nie odda Ci sprzętu na ładne oczy, musisz odpalić mu równowartość DACa icon_biggrin.gif Przy czym trochę sam się obawiałem, czy to nie jakiś szwindel być może - w końcu dostaje się pudełko z elektroniką w środku za spore pieniądze, nie wiedząc, czy trzyma się to kupy. Jednak mogę potwierdzić, że wszystko było ok.

Co do sprzętu to w tej chwili podpinam tego Beresa do lapka Compala, wcześniej miałem kartę Creative X-Fi Notebook (są dwie, moja jest na Express Card, jest jeszcze z tego co wiem Extreme Notebook na Express Card i USB, ma więcej wyjść). Ta karta to ogromny krok w porównaniu z integrą laptopa (Realtek HD Audio), jednak Beresford... cóż, naprawdę jestem zbytnim prostakiem, by coś sensownego powiedzieć. Porównywałem brzmienie FLACów z lapka przez Beresa z brzmieniem tych samych utworów z mojego staruńkiego CDka Sony (sprzed parunastu lat), nie zauważyłem różnic, więc jestem zadowolony, bo to było moim celem - muzyka z PC o jakości porównywalnej z odtwarzaczem CD (takiej sobie klasy). Ale czy ten Beres czyni cuda tego nie wiem, bo nie mam takiego słuchu icon_biggrin.gif

Jeśli dla Ciebie X-Fi to średniawka to rzeczywiście warto posłuchać jakieś DACi, przy czym Beresforda masz szansę odsłuchać bez wtopienia pieniędzy, więc warto. Autosugestia jest w pierwszych chwilach obezwładniająca, dlatego warto posłuchać sprzętu kilka dni i podjąć decyzję. icon_biggrin.gif

Mój Beres to TC7250 GFMod v3, dostałem go bodajże za 1.150 PLN.

Na pewno odradzam zakup przed odsłuchem, nie warto kupować nic bez spróbowania.

Co do reszty zestawu to wygląda to tak - lapek - Beresford - wzmacniacz NAD 315 BEE - monitorki KEF iQ30. I jestem naprawdę zadowolony, ale każdy ma inne potrzeby. Powodzenia w poszukiwaniach!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówil, ze jest juz wygrzany tzn, ze dał ci używke ;>, ale zapewne ktos testowal tydzien i odesłał...gorzej jak dał ci model ktory byl testowany u 1523 ludzi icon_wink.gif

Aha....a ten stary Sony to jaki model i czy on byl tez byl podlączony do Beresa ?

Beresford TC7250 GFMod v3 za 1150 ? jak teraz ta wersja jest za 1020....moze masz wersja Caiman ? własnie Caiman teraz jest za 1150, ale bez GFmoda



Zastanawialem sie tez nad używaną kartą dzwiękową Xonar D2 lub Xonar Essence...sam nie wiem icon_confused.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej myślę, że tak tylko gadał, bo sprzęt wyglądał na nowy icon_biggrin.gif
Co do CD'ka Sony to naprawdę absolutna podstawa, nic specjalnego (model CDP-313), w tej chwili dostać mogę za niego chyba ok. 40 zł icon_eek.gif więc mógłbyś się obruszyć że porównanie nie miało sensu. Jak jednak wspominałem, nie jestem audiofilem i daleko mi do tego - ten CDek mi wystarczał lata temu, to i docelowo chciałem, by nagrania z PC brzmiały conajmniej tak samo. I Beresford to gwarantuje.
CDka nie podłączałem do Beresa, chciałem po prostu sprawdzić, czy płyta CD z tego Soniaka będzie brzmiała (bez jakiejś poprawy dźwięku) tak samo jak z PC.

Co do cen to trochę już zapomniałem jak to było, chyba rzeczywiście dałem 1.020 zł, w każdym razie jest to GFMod v 3, coś mi się poknociło.

Przyjemności z wymienionymi przez Ciebie kartami nie miałem, jednak w szczególności Essence wygląda całkiem nieźle (w specyfikacji). W przypadku używki wydaje mi się ryzyka są niewielkie, więc to też pomysł.

Generalnie problem jest ze mną taki, że słuch mam przytępiony i moje rady mogą niewiele wnosić - może odezwie się ktoś, kto ma słuch ostry jak brzytwa i rozróżnia nawet brzmienie różniące zworki głośnikowe icon_eek.gif Z mojej strony rada więc skromna - wypożycz sobie tego Beresforda, spokojnie przez kilka dni posłuchaj i zdecyduj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, dzieki za odp icon_smile.gif

Ja tez audiofilem nie jestem...u siebie nigdy nie mialem "porządnego" zestawu, zawsze jechalem na glosnikach komputerowych i co najwazej słuchalem czasami na zestawie kina domowego za 2,5k z media marktu xD Oczywiscie w ogole nie zadowalał mnie ten dzwięk..bez komentarza icon_wink.gif

Może warto zainwestowac w tego małego potworka ;> ? Moze ktos go mial ?
NuForce uDac nadaje sie jako DAC do zestawu audio czy tylko do słuchawek ?
Nie znam się ;S


Wnioskujac po recenzjach wychodzi na to ze modowany Beresford jest na poziomie lub nawet gorszy od NuForce uDac

http://forum.mp3store.pl/topic/61630-nuforce-icon-udac/
http://forum.mp3store.pl/topic/64050-beres...s-nuforce-udac/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...