Skocz do zawartości

podłącznie tv z amlitunerem Denon


rafal1212

Recommended Posts

Witam.Może ktoś z Państwa ma pojęcie jak podłączyć tv(samsung ue40c6000 ) z amplitunerem(denon avr1306).Chciałbym,aby dzwięk był odtwarzany przez kolumny.Użyłem do tego kabla optycznego(tv optical audio out,amplituner optical in),przypisałem wejście optyczne w ampitunerze do tv i dzwięk nie jest odtwarzany przez kolumny.Amlituner nie ma wejść hdmi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie wszystko jest prawidłowo podłączone...

Proponowałbym sprawdzić wejście optyczne w amplitunerze podłączając optykiem np. CD lub DVD (w zależności, jaki jest dostępny sprzęt). Jeżeli gra - to problem będzie w telewizorze.

Poza tym sprawdź również analogowe wyjście audio w TV (jeżeli masz takie, to prawdopodobnie ma regulowaną głośność - tak samo jak głośniki w telewizorze) i wejdź z sygnałem na dowolne wejście audio w Denonie. Jeżeli nie używasz innych źródełł, to wygodnie jest wykorzystać gniazdo SCART: kupujesz kabel SCART-6xRCA, i wychodzisz stereofonicznym sygnałem audio z TV - i wchodzisz na Denona (ale tychodzi tylko sygnał stereo), w tym gnieździe SCART sygnał audio ma stały poziom, nie regulowany.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,podłączyłem zgodnie z sugestią amplituner z dvd za pomocą kabla optycznego i też nie działa.Połączenie analogowe działa tv-dvd.Na koncówce kabla optycznego (wejście in) jest czerwony sygnał (wiązka) po podłączeniu drugiej końcówki do urządzenia(wyjście out).Czy gniazadko może być zepsute w denonie?
Są dwa i obydwa nie odbierają sygnału.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 13 years later...

Witam.

 

Mam dokładnie ten sam problem co rafal1212, Również mam Denona AVR-1306 z 2008r i telewizor Samsung z 2022r model: QE65Q80B i i sygnał audio po przewodzie optycznym z telewizora do amplitunera nie działa. Również mam odtwarzacz DVD z wyjściem optycznym, ale on również nie jest czytany przez amplituner. Sprawdzane na wszelkie sposoby i ustawienia, brak rezultatów. Również ustawiony dźwięk PCM.

Jakieś może sugestie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...