Skocz do zawartości

Jak to podłączyć?


Vestel

Recommended Posts

Witam serdecznie.
Posiadam obecnie dwa głośniki od wieży grającej, telewizor LCD i dekoder MediaBox od UPC.
Co chcę osiągnąć?
Otóż, chcę podłączyć owe głośniki tak, by przekierować na nie dźwięk telewizyjny.
W dekoderze mam wyjście audio, w telewizorze wejście (oba czerwono białe na AUX).
Planuję kupić odtwarzacz DVD do filmów i chcę się dowiedzieć, czy może on posłużyć jako wzmacniacz do sygnału dźwiękowego dla głośników.
Jak więc sprawić, by przekierować dźwięk do głośników z wieży zarówno od telewizji, jak i umożliwić granie dźwięku z odtwarzacza DVD? Jak to podłączyć? Czy niezbędny będzie jakiś wzmacniacz w postaci mikro wieży np.?

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy wszystko dobrze zrozumiałem, ale Tobie jest potrzebny po prostu jakiś wzmacniacz. Typowy odtwarzacz DVD nie ma w sobie wzmacniacza. Nawet zacisków głośnikowych. Chyba, że kupisz taki kombajn do kina domowego, ale one mają zazwyczaj dedykowane głośniki.
Jak już kupisz ten wzmacniacz, to po prostu podłączysz DVD, telewizor i tuner kabelkimi tzw. cinch. Do gniazd głośnikowych wzmacniacza podłącz wówczas kolumny.
Gdybyś miał jedynie miniwieżę, to musi mieć ona przynajmniej jedą parę (R,L) wejść (In). Przeważnie więcej nie mają o ile w ogóle. W takim przypadku tuner i DVD podłączasz kablami do telewizora. Z wyjścia (audio out) telewizora puszczasz sygnał na miniwieżę. Do niej podłączasz oczywiście kolumny. Wówczas w zależności od tego czy używasz odtwarzacza DVD czy Tunera z tego słychać dźwięk poprzez miniwieżę i głośniki. Mam nadzieję, że jasno to ująłem. Jakby co pytaj.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...