Skocz do zawartości

Tannoy M1


n3m3s1s

Recommended Posts

Kopułka wysokotonowa w lewej kolumnie jest wgnieciona. Ciekawe, że pisze o jakimś tam obiciu. O tym nie wspominając. Da się wyciągnąć tę kopułkę, ale czy bez szkody dla membrany, dla jakości dźwięku trudno powiedzieć. W dodatku mył je czymś, hmmm. Mam nadzieję, że nie przez zanurzenie icon_wink.gif. Dałbym sobie spokój z tymi kolumnami. Chyba, że ryzyk-fizyk za te 100zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sytuacja cenowa takiej wymiany? Bo coraz ciężej dostać te kolumienki za przyzwoite pieniądze, więc może te warto odrestaurować. Fakt, że zdjęcia wyglądają tragicznie. Znalazłem aukcję archiwalną gdzie były wystawione za 250 zł, w której właściciel opisuje wadę w postaci wgniecionej kopułki. Może nie było chętnych i teraz postanowił tą informację zataić icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak uświnionych kolumnach i uszkodzonym narożniku informacja właściciela, że "nie były katowane..." brzmi jak żart!
Więc do tych kolumn podchodziłbym dość ostrożnie - najlepiej, jakbyś mógł odebrać je osobiście i sprawdzić.

Koszt naprawy to jakieś 50zł, w najgorszym wypadku może 100zł.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście odpuściłbym sobie te kolumny, wyglądają paskudnie!!! A wgnieciona kopółka oraz obicie obudowy, według mnie raczej świadczą o krótkim locie kolumny z półki na podłogę. Kto wie co uszkodziło się w środku...? Nie były katowane...? Śmiechu warte.... A jeśli chodzi o mycie kolumn, na samą myśl mam gęsią skórkę icon_question.gif

Co do samego modelu Tannoy M1, to bardzo przyjemne monitorki, grają szczegółowo i ciepło oraz mają przyjemny basik, tak że szkoda ich do komputera.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...