Skocz do zawartości

Zmiana CAL! na Sennheiser - warto?


Recommended Posts

Witam wszystkich,

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem słuchawek Creative Aurvana Live! grają bardzo dobrze tylko...no właśnie brakuje mi tego "czegoś" Ostatnio zmieniłem sprzęt i zacząłem wybrzydzać. Mam pytanie czy zmiana słuchawek na Sennheiser HD 555 lub HD 570 ew. HD 465 da znaczną poprawę dźwięku? muzyka jakiej słucham to jazz, blues, klasyka, rock i hard rock, a sprzęt to ampli. Yamaha rx-460 i Cd CDX-570 Yamaha.

Proszę o wszelkie cenne opinie.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mam pytanie czy zmiana słuchawek na Sennheiser HD 555 lub HD 570 ew. HD 465 da znaczną poprawę dźwięku?



Największą poprawę w jakości brzmienia słuchawek można uzyskać dzięki zastosowaniu wzmacniacza słuchawkowego.
Same słuchawki oczywiście tez są ważne, ale nawet najlepsze nie pokażą co potrafią jeżeli są podłączone do 'dziurki' we wzmacniaczu.
Większość wzmacniaczy niestety nie ma na wyposażeniu dobrego wzmacniacza słuchawkowego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze jest posłuchać!!! Z tego co przeczytałem, poruszasz się wśród mocno popularnych modeli. Myślę, że znajdziesz w jednym sklepie i Twoją Yamaszkę i słuchawki Sennheisera - modele które Cię interesują. Jeśli usłuszysz to czego szukasz (różnice) kupuj. Trafił mi się dość ciekawy artukuł/dyskusja na innym forum:
http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html...t=41125&p=1
- warto poczytać do końca.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim pamiętaj, że główną rolę odgrywają Twoje preferencje.. skąd pomysł zmiany słuchawek o konstrukcji zamkniętej na otwarta? Wiesz HD555 czy 595 grają zdecydowanie inaczej od CALi, inna prezetacja przestrzeni ja wolę osobiście zdecydowanie bardziej HD595 za jej średnicę i przestrzeń 3d..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podzielę się wrażeniami z odsłuchu. Zamieniłem CAL! na HD-555 i...żałuję. Na początku CAL! wydawały mi się podczas słuchania hard-rocka jako nieco zagubione, potem okazało się, że to kwestia wygrzania słuchawek. Pomijając kwestię CAL! konstrukcja zamknięta, a HD-555 otwarta, moim subiektywnym zdaniem CAL! grają lepiej. Dlaczego? otóż drażni mnie 'sztuczny' bas w HD-555, nie ma takiej szczegółowości jak CAL! co najbardziej mnie zdziwiło CAL! były bardzo dynamiczne, HD-555 mułowate w niektórych utworach. Jeśli chodzi o odsłuch jazz'u i blues'a "Walka" jest mniej więcej wyrównana. HD-555 wygodniejsze, nie czuje się, że mamy je na głowie, ale są kiepsko wykonane, ktoś kto sądzi, że ten model jest porządnie wykonany chyba nie miał ich w rękach. Sądzę, że jak na taka klasę słuchawek (HD-555) potrzebują one wzmacniacza słuchawkowego, aby wydobyć z nich potencjał. Ja robiłem odsłuch na amplitunerze Yamaha RX-460. Jeszcze chyba najważniejsze zarówno CAL! jak i HD-555 obnażają wszelkie niedoskonałości nagrywanej płyty CD. Krótko mówiąc CAL! po recablingu śmiało mogą równać się ze słuchawkami 2-3 razy droższymi, ale zaznaczam - wszystko jest kwestią gustu słuchacza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety byłem zmuszony HD555 wystawić na licytację - szczerze jestem rozczarowany. Żałuję, że zrezygnowałem z CAL! jednak wiem,że przydałby się tam recabling. Zastanawiam się czy nie wrócić do CAL! i czy nie dokonać recablingu, w związku z tym mam pytanie - czy samodzielnie dam radę zrobić recabling? Zastanawiam się również nam kupnem słuchawek Philipsa, bo ostatnio czytam o nich wiele pozytywnych opinii, rozważam SHP8900 lub SHP9000 ale znów boje się, że wpakuje się na minę. Jaka jest Wasza opinia, słuchawki głownie do rocka, jazzu i klasyki...być może jakieś inne sugestie? Mam też "okazje" kupić prawie nowe AKG k530 za 220 zł, ale nigdy nie słyszałem tych słuchawek. Z góry dzięki za Wasze opinie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...