Skocz do zawartości

Pioneer S-VLF3 MKIII + amplituner Pioneer VSX-ile?


Nowy

Recommended Posts

Witam.
Dostałem wyjątkowo korzystną ofertę cenową w sklepie Pioneer, więc z tego powinienem skorzystać, póki mogę icon_razz.gif

Interesuje mnie zestaw S-VLF3 MkIII. Do tego potrzebuję amplituner. Który?
W grę podobno wchodzą tylko VSX'y, więc VSX-1020-K, VSX-920-K, VSX-820-K, VSX-520-K i VSX-420-K.

Który wybrać? Chodzi o to, żeby nie był ani za mocny do w/w zestawu, ani za słaby. No i żeby wykorzystał cały potencjał HD. Full HD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że 1020 (920 także) może obsługiwać system 7.1 nie znaczy, że musisz go od razu wykorzystywać w praktyce póki co nawet na dyskach BR nie koduje się sygnału 7.1 tylko cały czas 5.1, więc to, że amp z tym współpracuje to tylko dodatek na przyszłosć. Poza tym wyższy model to nie tylko wyższa moc i więcej kanałów, to po prostu ogólnie wyższa jakosć podzespołów, a z tym dźwieku.

O to czy 920 nie będzie za mocna nie musisz się martwić tak naprawdę to on oddaje nie więcej niż 5x30W przy 8 ohmach i może ze 45W przy 4 ohmach. Chyba, że on jest w klasie D (nie mogę znaleźć nigdzie info), ale to i tak nie zmienia faktu, że zawsze lepiej mieć zapas mocy niże jej niedobór.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak : innego zestawu długo mieć nie będę.
Na dodatek mój pokój duży nie jest : tu masz plan.

http://img706.imageshack.us/img706/7505/plandi.jpg


Do tego musi być podpięte TV, Odtwarzacz BluRay, PS3/Xbox, laptop.


Przy okazji... może napiszesz jak to zrobić? Co jakimi kablami/łączeniami?

I jakie kable kupić do tego zestawu (jeżeli nie będą razem z nim?)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzeb ci będzie sporo kabli (nie tyle dużo co drogo), tak pobieżnie licząc, żeby wykorzystać wszystko to tak:
4xHDMI
1xOPTICAL

Schemat połączeń:
TV -> amp: OPTICAL (dźwięk telewizji)
amp -> TV: HDMI (obraz wszystkich urządzeń)
konsola -> amp: HDMI (obraz i dźwięk)
Blu Ray -> amp: HDMI (patrz wyżej)
laptop -> amp: HDMI (patrz wyżej)

Poza tym pomysl nad dobrym rozmieszczeniem głosników, można na tym naprawdę dużo zyskać. Tutaj masz artykuły, które pomogą ci w odpowiednim rozwieszeniu/rozstawieniu kolumn.
art 1
art 2
art 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...