Skocz do zawartości

Transport


n3m3s1s

Recommended Posts

Dzięki kaczor za zainteresowanie. Trochę mnie uspokoiłeś bo najprawdopodobniej jest to klej. Przynajmniej stan kondensatorów na to wskazuje bo wyglądają bardzo ładnie, żadnych odkształceń. Jak wrócę z pracy to cyknę fotkę bebechów i spróbuję wykonać czynności, które sugerujesz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Właśnie kupiłem Yamkę CDX-930 za 400 zł. Wygląda na zadbana i sprzedawca też w miarę pewny. Oby jej laser służył mi długo icon_wink.gif Egzemplarz niestety bez pilota, więc muszę coś dokupić. Czy któryś z tych pilotów będzie dobry?

http://allegro.pl/item1154930321_yamaha_model_vq95010.html
http://allegro.pl/item1152092029_vro3920_p...d_oryginal.html

Oba wyglądają tak samo jak oryginalny pilot sprzedawany z 930-stką, ale mają różne oznaczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
Witam po przerwie!

Po jakimś czasie użytkowania odtwarzacza CDX 930 zdecydowałem się na zakup DAC'a. Stanęło na Valab Nos Dac Luxury Version (Link). DAC przy połączeniu USB do laptopa brzmieniowo wypadł lepiej niż sam odtwarzacz. Doliczając do tego aspekt wygody (pomijając proces zgrywania płyt na HDD...) to bardzo fajne rozwiązanie. Gorzej z odbiorem wizualnym, bo to zwykła metalowa pucha, która wzroku raczej nie przyciąga icon_wink.gif Zatem, obecnie wygląda to tak: Laptop -> DAC -> Yamaha AX-700 -> Diamond 9.1. Takie artystki jak Norah Jones czy Eva Cassidy brzmią na prawdę bardzo fajnie. Podstawą jest jednak utrzymywanie odpowiedniego poziomu głośności. Niestety przy niskim poziomie zestaw bardzo traci na dynamice i już nie jest tak dobrze. Podejrzewam, że to wina wzmacniacza. W przypadku bardziej rockowej muzyki mam wrażenie, że coś jest nie tak. Chyba jestem jeszcze za mało osłuchany, żebym mógł stwierdzić prostu z mostu co mi nie pasuje, ale mam wrażenie, że w przypadku szybszej muzyki wszystko się ze sobą zlewa. Czasem jest zdecydowanie za ostro jak na moje ucho, czasem coś zadudni (bardzo mały pokój i kiepsko zaaranżowany akustycznie). Pobawiłem się trochę z ustawieniem kolumn i pozbyłem się dzięki temu dudniącego basu, który strasznie mnie drażnił. W tym przypadku fatalnym pomysłem było postawienie kolumn na dwóch pustych szafkach. Pogłos był w całym mieszkaniu. Teraz stoją na standach i poprawa jest ogromna. Ogólnie, jest nieźle, ale będzie lepiej bo króliczek wciąż daleko icon_wink.gif
Na razie kombinuje jak wykluczyć komputer z toru audio. Fajnym rozwiązaniem będzie odtwarzacz WD TV do którego podłączyć można mały ekran LCD zamiast standardowego TV, kosztem jednak ograniczonej widoczności, więc w większym pokoju się nie sprawdzi.

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze nie bedzie mi za zle odebrane ze pozwole sobie niesmialo zadac w temacie kilka pytan.
Z tego co rozumiem (a w audio nie biegam, raczej raczkuje dopiero) to DAC jest takim urzadzonkiem ktore bierze z komputera dzwiek i wysyla do wzmacniacza? Pliki dziwekowe z kompa w jaki sposob do niego ida? Przez USB?
No i czy tak jest sporo lepiej niz np bezposrednie polaczenie z karty dzwiekowej do wzmacniacza? Przy czym nie wiem gdzie kupic jakis dobry kabel ekranowany ktory by sie prezentowal (od strony kompa) mini jack -> (do wzmacniacza) cinche

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mieć dobry dźwięk to powinieneś nabyć DAC USB przekształci on sygnał cyfrowy na analogowy.Czyli od kompa do DAC-a sygnał biegnie kablem USB a od DAC-a do sprzętu zwykłym kablem Cinch .Zależy ile możesz wydać na całość.Dobrych kabli Cinch jest mnóstwo.Przy połączeniu bezpośrednio Kompa z wzmacniaczem niestety musisz się liczyć ze słabą jakością dźwięku i sporymi szumami,


Możesz kupić np : USB DAC AUDINST HUD-MX1 dodatkowo zyskasz wyjście na dwie pary słuchawek,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kabel moglbym przeznaczyc do 100zl. Przy 2 metrach jakie mi potrzeba chyba powinno wystarczyc. W internecie widzialem jakies 3 metrowe 2RCA -> mini jack za 43zl, ale co toto wnosi do tematu...

Odnosnie karty muzycznej to wewnetrzne chyba tez sa dobre. rozwazalem nawet zakup czegos w stylu Xonara ST ale to ok 700zl kosztuje... Ma niby wzmacniacz sluchawkowy nawet ale nie ma juz wielokanalowosci, poza tym jest tak kiepsko opisana ze nie wiem czy ma zlacza RCA czy mini jack. No i musialbym znow mieszac w sterownikach. Obecnie mam Xonara DX.

Jezeli jakosc dzwieku przy polaczeniu komp -> DAC -> wzmacniacz bedzie faktycznie zauwazalnie lepsza (czyli bez wahania w slepym tescie poznam) niz przy polaczeniu karta dzwiekowa -> wzmacniacz to powaznie przemysle DAC'a.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budzet zalozony czyli 100zl to budzet na kable. na DACa budzet jest wieszy czyli taki ile DAC kosztuje. Po prostu obecnie srednio wierze w te wszystkie mity zwiazane z kablami wiec jedynie zalezy mi na tym by to byla dobra gatunkowo miedz i by byly dobrze ekranowane.

Ponawiam zatem pytanie, czy w slepym tescie poznam roznice przy astosowaniu DACa lub bez niego?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
@verul
To jak już coś kupisz to napisz.

Postanowiłem dokupić jakiś odtwarzacz CD jako transport podłączony do DAC'a. Czy możecie coś zaproponować w cenie maksymalnie 300 zł. Najważniejszy aspekt to cicha praca i dobrej jakości mechanizm szuflady. Pilot w zestawie konieczny, ewentualnie możliwość dokupienia oryginału. Zastanawiałem się też nad odtwarzaczami wielopłytowymi, jednak opinie na forach audio są jednogłośne, że elektronika zamieszczona w takich CD jest mizerna. Tylko czy jeśli urządzenie ma służyć jako transport ma to jakieś znaczenie? Rozumiem, że za dźwięk będzie odpowiedzialny zewnętrzny DAC ?

Ahh, zapomniałbym, że koniecznie musi być wejście cyfrowe COAXIALNE, bo Toslink w DAC'u będzie niedługo zajęty przez odtwarzacz HDD.

Pozdrawiam forumowiczów!
Q.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle z tą jakością wielopłytowych odtwarzaczy icon_razz.gif
Po prostu jak wszędzie - nie ma co pakować się w najtańszy model zmieniarki.
Używam czasami pięciopłytowej karuzeli Denona i nie mogę narzekać.

Wielopłytowe Denony mają (oczywiście oprócz analogowego wyjścia) cyfrowego koaksjala, natomiast zmieniarki SONY - optyka.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam po przerwie. Lecimy dalej.

Chodzi mi po głowie wymiana kolumn. Obecnie mam Wharfedale Diamond 9.1, które stoją w pokoju 8m^2... Chciałbym je wymienić na inne monitory, ale pod warunkiem, że będzie to zmiana słyszalna w każdym aspekcie brzmieniowym. Co mógłbym według Was brać pod uwagę? Cena powiedzmy 1,5 tyś za używane, górna granica 2 tyś. Diamondy wziąłem ze względu na ich cenę, ale fajnie byłoby posłuchać i ewentualnie kupić coś co je zdeklasuje. Przypominam resztę toru: Valab DAC, Yamaha AX-700.

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...