Skocz do zawartości

Ustawienia EQ


Lukasz25

Recommended Posts

Witam

Od kilku tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem zestawu MA br6+br2+brlcr+brw-10 elektronika Marantz SR5004 + BD5004. Zestaw spisuje się świetnie, filmy jak i koncerty na blu-ray'u ogląda się z dużą przyjemnością ale... właśnie zawsze jest jakieś ale. W stereo jest już gorzej do końca roku planuję rozbudować zestaw o wzmacniacz stereo i cd lub sa.
I tutaj moje pytanie Czy w zależności od rodzaju słuchanej muzyki zmieniacie ustawienia EQ (np rock pop itditd) czy może przyjęliście jakieś standardowe ustawienie.
Może macie jakieś wypracowane ustawienia, chętnie bym je poznał
Wiem, że zależy to od naszych subiektywnych odczuć, ale zawsze warto posłuchać nowych rad i sugestii

Dzięki za zainteresowanie tematem.
Pozdrawiam Łukasz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólne ustawienie do słuchania stereo w amplitunerach KD to DIRECT, PURE DIRECT, PURE AUDIO lub cos podobnego. Wiesz EQ to dodatkowa modyfikacja materiału i jego zniekształcanie, ja wogóle go nie używam, jesli tobie bardziej pasuje dźwięk po drobnych zmianach to proszę bardzo, ale to jest bardzo subiektywna sprawa...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak, jak napisał Pacio94! Choć skłamałbym gdybym mówił/pisał, że nigdy nie bawiłem się swoim procesorem Yamaha, przy słuchaniu właśnie STEREO. Choćby wtedy, żeby robić wrażenie na gościach... Ale Yamaszka zupełnie inaczej podeszła do tego tematu, bardziej profesjonalnie niż jej konkurencja. Jej DSP stworzone jest do symulowania warunków akustycznych wielu sal i obiektów na całym świecie. Są to rzeczywiste pomiary wykonane specjalnym mikrofonem w autentycznych pomieszczeniach: klubach jazzowych Nowego Jorku, kościołach Tokio, Freiburg, halach sportowych z Europy i USA, etc. Przeniesionych do procesora DSP, by móc uzyskać podobne efekty w domu.
Jednak jeśli chcę rzetelnie posłuchać nagrania w stereo, to wszelkie efekty są wyłączone, po prostu EFFECT OFF!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki za zainteresowanie tematem, funkcje o których mowa wyżej są mi znane ale przyznam szczerze, że jednak przyzwyczaiłem się
do lekkich modyfikacji i teraz przełączając na source lub pure direct czuję lekki niedosyt. Wszystko jest podyktowane naszymi subiektywnymi
odczuciami. Kolejne pytanko czy przy włączonych funkcjach source lub pure direct znaczenie ma czy sygnał przesyłany jest analogowo czy przez hdmi?

Pozdrawiam Łukasz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analogowo czy cyfrowo - to ma znaczenie!

Bo korzystasz z różnych przetworników (zazwczaj różnej klasy...) w obu sprzętach:
przysyłając po analogu używasz przetwornika cyfrowo-analogowego w BR,
przesyłając cyfrowo uzywasz przetwornika cyfrowo-analogowego w amplitunerze.

Poza tym różne są kable oraz ich wpływ na dźwięk...

Pozdrawiam
PS. Często jest tak, że po kilku dniach słuchania stereo w trybie Direct (lub pod inna nazwą), już nie będzie lekkiego niedostatku ... icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...