Skocz do zawartości

Kino domowe TV


tata_psychopata

Recommended Posts

Mam kino domowe LG HT-762Tz i telewizor 47 LG 60 (jakoś tak). Chcę uzyskać dźwięk z głośników kina domowego podczasz oglądania TV i grania na konsoli. Nie mam pojęcia jak to zrobić. Dźwięk z głośników mam tylko, gdy oglądam DVD. Jest opcja przełączenia w kinie na TV, ale jak to robie i włącze np. Polsat to dalej nie ma dźwięku. Nie znam sie na tym, a chce mieć dźwięk podczas oglądania TV.
Głośniki mam podlączone do DVD, a DVD kablem HDMI to TV.
z gory dzieki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze musisz zobaczyć, czy na tylnej ściance LG HT-762Tz - producent przewidział gniazda (IN) do podłączenia innych zewnętrznych urządzeń. Jeśli tak, to jaki to typ gniazd, ile ich jest...? Może zrób fotkę i wstaw ją na forum, będzie nam łatwiej pomóc. Pytanie też skąd ,,czerpiesz" telewizję, antena, jakiś tuner...? To napisz też, czy on ma i jakie ewentualnie gniazda (AUT), lub fotka - jak Ci wygodniej icon_smile.gif To samo dotyczy konsoli do gier!

P.S. Niezłe icon_smile.gif pseuo icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej postąpić standardowo??? icon_cool.gif
Czyli na początek przeczytać instrukcję!


Powinno być tam napisane, jakie masz możliwości podłączeniowe.
Co z tego, że przełączyłeś źródło dźwięku w HT-762, skoro nie podłączyłeś odpowiedniego kabla?!
HDMI jest jednokierunkowe – sygnał idzie od zestawu kina domowego do telewizora, ale nie odwrotnie.
Więc jeśli potrzebna Ci pomoc, to napisz jakie masz gniazda wejściowe i wyjściowe (oprócz HDMI) w obu sprzętach.
Modeli telewizorów jest sporo - więc trudno powiedzieć, jakie masz w nim gniazda icon_sad.gif

Musisz sprawdzić, które gniazda w TV są traktowane jako wyjście dźwięku i czy jest podobne gniazdo wejściowe w telewizorze, a następnie podłączyć odpowiedni kabel.
Jeżeli gniazda są różne (ale występują...) to często można skorzystać z przejściówek.

Najprościej, gdy masz w obu sprzętach gniazda cinch stereo (wyjście w TV, a wejście w HT-762), chociaż w TV może być tak, że poziom dźwięku jest skojarzony z głośnością wbudowanych w telewizor głośników (czyli często będzie za cicho i trzeba będzie w menu TV wybrać opcję odłaczenia głośników - dźwięk będzie szedł tylko kablem do HT).

Zazwyczaj w telewizorze jest dwukierunkowe gniazdo EURO (inaczej: SCART), jeżeli masz również dwukierunkowe gniazdo EURO w HT-762 to wystarczy kabel EURO-EURO.
Jeżeli w HT-762 nie ma takiego gniazda, to możesz próbować wykorzystać kabel EURO-6x cinch. Wtedy euro wkładasz w telewizor, a para kabli cinch oznaczona AUDIO-OUT lewy i prawy do gniazda amplitunera oznaczonego IN (np. AUDIO-IN).

Proste zestawy kina domowego (jak Twój) mają dość mało możliwości podłączeń, więc może się zdarzyć że nie będziesz miał możliwości podłączenia TV do HT-762.

Pozdrawiam
PS. Poza tym temat podłączenia TV do zestawu kina domowego pojawia się co jakiś czas w tym dziale – wystarczy przejrzeć starsze wątki lub skorzystać z wyszukiwarki...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem te nazwy AUDIO-IN itp. Tłumacz mi jakbyś tłumaczył powiedzmy dla staruszki icon_razz.gif, bo nie za bardzo łapie. Te kable to powinienem mieć w zestawie czy muszę dokupić? Ok, to foty. Zrobilem z instrukcji bo nie mialem za bardzo jak zrobić orginału.

http://img155.imageshack.us/i/20100628226.jpg/ <----TV
http://img340.imageshack.us/i/20100628225.jpg/ <----DVD
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, teraz to już jest dla nas jasne - fotki wszystko wyjaśniają icon_cool.gif

W telewizorze: gniazdo DIGITAL AUDIO OUT (cyfrowe wyjście dźwięku)
w kinie domowym HT – gniazdo OPTICEL IN (cyfrowe optyczne wejście dźwięku)
Do tego potrzebny jest kabel optyczny – z wtykami TOSLINK (są 2 rodzaje wtyków do kabli optycznych: toslink oraz minijack), koszt w zależności od klasy kabla i długości - od 30zł w górę (najtańsze, kiepsko wykonane - 15-20zł). Z ceną nie ma co przesadzać, warto poszukać niezbyt drogiego sklepu i raczej zmiescisz się w 50zł z 3metrowym kablem.

Druga możliwość: oba gniazda SCART, oznaczone AV 1 oraz AV 2, są dwukierunkowe.
Natomiast w amplitunerze masz gniazdo 2x cinch oznaczone AUX AUDIO (L/R), które zapewne jest wejściem dźwięku stereofonicznego (gniazdo AV EURO jest jedynie gniazdem wyjściowym, w stronę TV, wiec się nie nadaje do przyjęcia sygnału z TV).
Tutaj potrzebujesz kabla opisanego w poprzednim poście: z jendej strony EURO, a z drugiej 6x cinch.

Pozdrawiam
PS. Tych kabli nie było w zestawie...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - kabel prawidłowy i Twoje rozumowanie również icon_razz.gif

Możliwe, że jak podłączysz konsolę kablem HDMI do TV, to na wyjściu optycznym TV będziesz miał sygnał cyfrowy - i niezależnie od tego, czy oglądasz TV czy korzystasz z konsoli to i tak dźwięk idzie na amplituner.

Pozdrawiam
PS. Twój HT-762 to amplituner kina domowego z wbudowanym odtwarzaczem DVD - dlatego w swoich postach piszę amplituner...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dzieki RoRO za pomoc.



Mam ten kabelek co dałem linka wyżej. Nie wiem czy tak powinno być, ale jakość dźwięku nie jest jakoś powalająca. Żeby były efekty lepsze (np. subufer) trzeba mocno podgłośnic. Ten kabel jest słaby czy tak po prostu jest. Jak oglądam DVD z kinem domowym to jest lepsza jakość, basy itp., a jak TV to takjakbym zwyłe głosniki podlaczyl.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...