Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam chcę zakupić głośniki do komputera do 600 zł (kwota może zostać przekroczona).Myślałem nad głośnikami microlab x15
ponieważ czytałem że są dość polecane. Głównie chodzi mi tu o zestaw 5.1 choć nie będę się tego kurczowo trzymał jeżeli padnie rozsądna propozycja. Tak więc głośniki kupuję z zamysłem do oglądania filmów na drugim miejscu muzyka i gry (pokój ma około 20m). W komputerze mam zintegrowaną kartę dźwiękową (według producenta obsłuży 7.1)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest to mój pierwszy zestaw "kina domowego". Jeżeli chodzi o te 20 metrów to nie zamierzam tych głośników rozstawiać po rogach, ale nie wiem czy to ma znaczenie gdzie je rozstawie (wiadomo że dźwięk i tak się rozchodzi po całym pokoju). Jeżeli chodzi o pow. na jakiej chce je rozmieścić na ok.10-15m jeżeli ma to jakieś znaczenie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc po zapoznaniu się z artykułem powiem tak, głośniki centralne pragnę rozstawić w okolicach monitora na ok. 2 metrach szerokości(głośnik centralny prawdopodobnie pod monitorem mniej więcej na środku) głośniki efektowe (jeżeli dobrze zrozumiałem chodzi o te które znajdują się za głową) będą w odległości ok 4m od głośników centralnych z tym że na szerokości ok. 2.5m
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Muszę odświeżyć temat,ponieważ czytałem wiele na temat głosników microlab solo7c i trochę mnie to przekonało tak więc teraz nasunęło mi się takie pytanie czy nie będzie problemu jeżeli podepnę je pod zintegrowaną kartę dźwiękową, chodzi mi tu o to czy będę grały jak należy i jeszcze czy odległość między głośnikami (ok 2m) oraz głośnikami a słuchaczem (ok 1-1,5m przy biurku podczas oglądania filmów zapewne dużo dalej) jest odpowiednia wiem że to może być trudne do określenia ale jeżeli jesteście w stanie na to odpowiedzieć będę bardzo wdzięczny.

Tak więc jeszcze pytanie dla pewności które głośniki będą lepsze w moim przypadku chodzi mi o wybór między głośnikami microlab x15 a microlab solo7c
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...