Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Chciałbym poprosić Was o szybkie zrecenzowanie zestawu, który chcę sobie kupić w najbliższej przyszłości. Zestaw ma służyć tylko i wyłącznie do słuchania muzyki (głównie klasyka, a`capella i jazz), tak więc wystarczy mi zwykłe stereo (bez żadnych cudów 7.1, itp).

Robiąc rozeznanie na forum praktycznie zdecydowałem się już na słuchawki Sennheiser HD-555 i wzmacniacz Holdegron H1, który zbiera na tym forum bardzo pozytywne opinie. Zdaję sobie jednak sprawę, że podpięcie tego zestawu pod zintegrowaną kartą dźwiękową byłoby profanacją, dlatego też rozejrzałem się nieco za czymś ambitniejszym. Po dłuższych poszukiwaniach natrafiłem na kartę Audiophile 2496.



Cytat

- 2 x 2 analog I/O
- 24-bit/96kHz fidelity
- S/PDIF digital I/O with 2-channel PCM
- SCMS copy protection control
- digital I/O supports surround-encoded AC-3 and DTS pass-through
- 1 x 1 MIDI I/O
- zero-latency monitoring
- software controlled 36-bit internal DSP digital mixing/routing
- gold-plated RCA jacks


Ewentualnie biorę jeszcze pod uwagę kartę Emu 1212m, która również zbiera bardzo pozytywne opinie.



Cytat

- Mastering grade 24-bit/192kHz converters - the same A/D converters used in Digidesign's flagship ProTools HD 192 I/O Interface delivering an amazing 120dB signal-to-noise ratio
- Hardware-accelerated effects - over 600 standalone and E-MU Power FX VST plug-in effects with no CPU overhead
- PatchMix™ DSP zero-latency hardware mixing and monitoring - with super-flexible patchbay - no external mixer needed
- Comprehensive analog and digital I/O plus MIDI - 12 inputs and 12 outputs, plus MIDI I/O
- Compatibility with most popular audio/sequencer applications - ultra-low latency 24-bit/192kHz ASIO 2.0 and Stereo WDM drivers
- Modular design allows you to customize your system - add a MicroDock to your 1212M for increased analog and digital connectivity and/or connect E-MU's Sync Daughtercard to your Digital Audio System for SMPTE, Word Clock and MTC sync
- E-MU Production Tools Software Bundle - includes Cakewalk SONAR LE, Steinberg Cubase LE and Wavelab Lite, Ableton Live Lite 4 for E-MU, IK Multimedia AmpliTube LE and T-RackS EQ, Minnetonka diskWelder BRONZE, SFX Machine LT, plus E-MU's Proteus X LE Desktop Sound Module - everything you need to create, record, edit, master and burn is in the box


Jak myślicie - będę z tego zadowolony? Wolałbym uniknąć wyrzucania kasy w błoto, dlatego też zdaję się na Waszą opinię.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli źródło to mp3 lub inne formaty stratne to wyrzucenie właśnie kasy w błoto, a że do kompa no szczerze wątpię aby czytniki czy nagrywarki w połączeniu z kartą dawały wysokiej jakości rezultat.
Osobiście uważam, że słuchawki dają sporo ograniczenia z racji icon_smile.gif ciągłego ich zakładania icon_smile.gif i zdejmowania - ale to moje wolne przemyślenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na słuchawki jestem niestety skazany, bo w kawalerce raczej nie zrobię sobie pokoju odsłuchowego z prawdziwego zdarzenia icon_wink.gif

I dalej się zastanawiam nad słuchaniem muzyki z kompa. Teoretycznie z nagrywarki wychodzi sygnał cyfrowy, który chyba nie na prawa być kiepskiej jakości. Dopiero w karcie dźwiękowej następuje zamiana sygnału cyfrowego na analogowy. Karty dźwiękowe, które biorę pod uwagę są naprawdę wysokiej klasy (jak na te pieniądze), więc czy oby na pewno dźwięk przez nie odtwarzany by odbiegał jakością od np. zwykłego domowego odtwarzacza DVD?

Oczywiście nie biorę w ogóle pod uwagę delektowania się muzyką z mp3 icon_wink.gif Po prostu wygodniej by mi było puszczać albo muzykę z nagrywarki, albo z dysku (wav). Tym bardziej, że poza zwykłym odtwarzaczem DVD i tak nie mam żadnego innego sprzętu, z którego bym mógł puszczać muzykę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...