Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
equilibre

Problem z amplitunerem Yamaha RX-V440RDS

Witam wszystkich.
Mam pewien problem z amplitunerem Yamaha RX-V440RDS. Mianowicie: kiedy włączam jakikolwiek efekt przestrzenny, nie działa lewy kanał. Tak samo dzieje się przy puszczeniu sygnału z Yamahy CDX-493 kablem optycznym i ustawieniu dźwięku na stereo.

Natomiast wszystko działa poprawnie przy puszczeniu dźwięku na 6CH INPUT i wszystkich innych analogowych wejść przy ustawieniu dźwięku na stereo.

Na początku myślałem, że jest coś nie tak w ustawieniach. Teraz już myślę, że sprawdzałem wszystko - choć mogę się mylić.

Pomóżcie - doradźcie, proszę, co zrobić/sprawdzić bo gwarancja już minęła icon_sad.gif

Jeżeli w ustawieniach nie było nic przestawiane, a usterka wystąpiła samoczynnie, to niestety wygląda na to, że uszkodzony jest procesor dźwięku. Nie powiem dokładnie który element, bo to i tak nie ma znaczenia. Serwis tu się kłania.

Aj... jak ja wytrzymam bez mojego amplitunerka przez pare tygodni. A moze masz jakies sugestie co moglbym jeszcze sprawdzic w ustawieniach? Bo mozliwe ze cos jednak poprzestawialem...

A tak swoją drogą, gdzie w Warszawie jest serwis Yamahy?

dzięki za info.

tak na marginesie: około 300 zł kosztuje wymiana procesora DSP, a jeśli padła płyta to 600 zł icon_surprised.gif

W drugim przypadku chyba bardziej oplacaloby sie kupic drugi amp...

Przy takich kosztach naprawy, to faktycznie można brać pod uwagę odsprzedaż uszkodzonego sprzętu i kupienie innego, nie koniecznie nowego.

Jacyś chętni na kupno? Cena do uzgodnienia icon_smile.gif

Jakby co proszę o kontakt na: karol.equilibre@gmail.com

pozdrawiam

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0