Skocz do zawartości

WHARFEDALE DIAMOND 9.4 / DIAMOND 9.5


kovalsky1

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie.

Posiadam Denon DCD-500AE + PMA-500AE + WHARFEDALE DIAMOND 9.4, kable głośnikowe to Oehlbach 2x2.50mm a interkonekt to jakiś noname.
Chodzi mi o reprodukcję przez Diamondy 9.4 dolnych częstotliwości pasma, otóż nie do końca satysfakcjonuje mnie bas reprodukowany przez te kolumny. W związku z powyższym chcę Was zapytać czy przy wymianie modelu 9.4 na Diamonondy 9.5 reprodukcja basu znacząco się zmieni, czy bas będzie głębszy i mocniejszy i ogolnie przyjemniejszy od tego "produkowanego" przez Diamondy 9.4.

Dziekuję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o same kolumny - to na pewno otrzymasz więcej basu. Diamondy 9.5 to już układ dwuipółdrożny i dodatkowy głośnik basowy pozwala kolumnie grać znacznie niższym pasmem od modelu 9.4. Musisz jednak pamiętać, że nie same kolumny są odpowiedzialne za dźwięk. Wzmacniacz Denona PMA-500AE pewnie gra dynamicznie, ale też ma swoje ograniczenia mocowe. W parze z modelem 9.5 nie powinno być kłopotu, jedank zalecam posłuchanie tych kolumn podpiętych bezpośrednio pod Twój wzmacniacz!!! Oczywiście jeśli w sklepie jest taki sam, to nie musisz targać swojego icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif, ale naprawdę koniecznie przetestuj zanim zdecydujesz się na zakup!!!

P.S. Ja miałem podobny dylemat, jednak dokonałem odsłuchu, porównałem sobie oba modele: Dali IKON 6 oraz IKON 7 - i wybrałem ,,siódemki" bo właśnie min. miały więcej basu... Ważne natomiast było to, że pojechałem na odsłuch ze swoim wzmacniaczem/procesorem YAMAHA DSP-A1!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Dziękuję koledze za cenne rady. Jednak na razie wstrzymam się z wymianą kolumn. Podyktowane to jest faktem ze zmieniłem ustawienie swoich 9.4, Dotychczas nie stały one w rokach pokoju, po ustawieniu ich dokładnie po rogach bas zdecydowanie uległ poprawie, jest głębszy i "schodzi" zdecydowanie niżej, więc wrażenia odsłuchowe uległy zdecydowanej poprawie co mnie bardzo cieszy icon_smile.gif. W niedalekiej przyszłości zamierzam jednak wymienić jeszcze okablowanie mojego zestawu ale to już temat na oddzielny wątek.

Dziękuje i pozdrawiam serdecznie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Po zmianie ustawienia, bas nie uległ poprawie, ale na pewno podbiciu:) Lecz reszta aspektów (głębia, stereofonia, lokalizacja źródeł dźwięku), uległa raczej pogorszeniu...
Audiofilska manierą jest, aby kolumny miały wokoło siebie co nieco miejsca. Ale jeśli Tobie takie ustawienie odpowiada - to OK. Tylko w tym układzie, nie wyrzucałbym pieniędzy na kabelki, a zainwestował w kolumny, które grają BAS bez ustawiania w rogach pokoju.


Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponownie:)
Kolumienki nie są wciśnięte w szczeliny między szafkami a ścianami, mają miejsce. Są ustawione pod kątem tzn. są skierowane na sofę na której zasiadam podczas słuchania muzyki. jeśli chodzi o lokalizację źródeł dźwięku to odnoszę wrażenie że sytuacja się poprawiła tym bardziej stereofonia. W moim odczuciu cała scena jest szersza, myślę że spowodowane to jest o wiele szerszym rozstawieniem kolumn niż miało to miejsce dotychczas. Jeśli chodzi o kolumny to jakie modele proponujecie w cenie 2500zł za parę (nowe). Oczywiście za wyjątkiem Diamond`ów 9.5, na odsłuch których jestem już zdecydowany za radą kolegi Radi73.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój to 3,5x4,5 metra (kolumienki stoją przy dłuższej ścianie). Słucham różnej muzyki, od popu przez rock, elektronikę (pierwsze płyty Jarre`a) czasami sięgam też po klasykę, nie pogardzę też mocniejszym uderzeniem (Metallica) ale od kilkunastu już lat moją ulubiona formacją jest Pink Floyd a w szczególności ich późniejsze krążki wydane po rozstaniu z Rogerem Watersem. Kolumny zdecydowanie mają być nowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe, za 2,5 kzł, z dobrym basem to tylko przychodzą mi do głowy:Magnat Quantum 605 i Magnat Quantum 607, ale te drugie chyba za duże do Twojego pomieszczenia i nie wiem czy tak dobrze grają jak 605. Oraz Canton GLE 409. Jeśli chcesz, to wyślij swój adres mail na PW, a prześlę Ci skany recenzji. Nie mogę Ci jednak nie polecić tych, choć są używane. Na pewno klasa wyżej niż wcześniej wymienione, choć z drugiej strony, to nie wiem, czy Twój wzmacniacz potrafi je prawidłowo napędzić.
http://www.hifi.pl/gielda/kolumny2000/55878.php
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...