Skocz do zawartości

CA AZUR 640 V2 i dwie pary kolumn


modernism

Recommended Posts

Witam wszystkich znawców tematu, na początku nadmienię że dojrzałem do prawdziwego zestawu stereo. Po kilku miesiącach myślenia ewoluowałem od KD do Stereo. Mam zamiar kupić wzmacniacz i tu biorę pod uwagę CA Azur 640 A V2, myślałem tez o HK 980 (ale słabo wypada w ocenach) i Denon PMA 700, do tego Cd i tuner radiowy odpowiedni do wzmacniacza (NAD odpada bo jest okrutnie brzydki a jestem estetą, odpadają też archaiczne sprzęty Vintage...). Do tego np MA BR5 lub 6 - słuchałem ich z HK 3490 i pasowały mi , nie wiem jak się zgrają z Ca Azur 640!?

Nurtuje mnie problem (możliwość) podłączenia dwóch par głośników grających zamiennie (czy AZUR 640 daje taką możliwość). Do odsłuchu mam salon 30m2 + 20 m2 kuchnia cześciowo wydzielona i również częściowo wydzielona (ażurowa ścianka) 10m2 pracownia. Całość znajduje się na poddaszu i w szczycie ma 5,5m wysokości. Akustyka jest niezła bo nawet na starym ampli KD kenwood i budżetowych podłogówkach magnata brzmi znośnie.... ale chce lepiej...

Do salonu podłogówki Monitor Audio Br5 czy Br6? do pracowni myslę o Tannoyach M 2,5. Jest szansa że to zagra? Rozważam zakup używanego sprzętu i w granicach 3-5k chciałbym się zamknąć na początek. Co do muzyki to głównie jazz, chillout, muzyka filmowa oraz klimaty Dire Straits i Pink Floyd, dużo słucham radia więc tuner będzie konieczny.


Proszę o radę czy mój zamysł ma sens, będę wdzięczny za konstruktywne uwagi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...