Skocz do zawartości

Co do HK avr 360


maciek720

Recommended Posts

Posiadam HK360 podpiętego pod głośniki Mission 773 ,771, 77c i sub yamaha 320 . Okablowanie Qed silwer. 50/50 film / muzyka.

Chcę wymienić głośniki , myślę o Magnatach 605 , 607 lub Kipisch F3. Może zasugerujecie , co będzie ładnie współgrało .Słucham wszystkiego.

Pokój 25m2.

I jeszcze jedno , myślę o cd jako żródło dzwięku , HK 980 czy lepiej zainwestować w 990 ? Czy odczuję różnicę podpinając pod avr 360 ?

Okablowanie VDH 102 Hybryd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Missionach brakuje mi basów , sub nie jest zbyt precyzyjny , nie potrafię go wyregulować, może ten typ tak ma. W przyszłości będzie blu-ray , ale do muzki

powinien być cd . Kwestia , czy 990 ma sens przy avr 360 ? Co z "tezą " wartość głośników i ampli , 50/50 ? Dalej funkcjonuje ?

Może gotowy zestaw satelit Defenitive Technology Pro - Cinema 60 ?

Co koledzy podłańczacie pod swoje HK , lub z czym je słyszeliście ?

Max na głośniki to 4.5 tysia ( za komplet )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem Tobie na jedno pytanie postawioe tutaj - cena elektronika do kolumn - z regóły określana jest do stereo
Jeżeli chcesz odnieść to do kina to wzmcniacz do ceny frontów - to ogólne przyjęcie tylko - nie jest jakimś mega wyznacznikiem.
Jak chcesz szukac na poważnie - niestety musisz jeździć i słuchać - mało kto da Ci złotą receptę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEj

JEzeli masz zamiar podpinac cos pod HK360 to wato pomyslec o MA seria BR np. BR5+BR1+BRLCR i do tego dobrac jakis dobry sub. W sumie jestes w stanie zmiescic sie w budzecie ... oczywiscie nie po cenach detalicznych icon_smile.gif Co do jakosci samych glosnikow to jest inna klasa niz to co podales - znacznie bardziej muzykalne kolumny .

Co do amplitunera to HK360 to bardzo dobry wybor ... Leszpy jest wlasciwie tylko Cambridge Audio 640R. Bardzo dynamiczne i konkretnie grajace amplitunery.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Również polecam głośniki Monitor Audio z serii Bronze. U mnie w tej chwili gra system 4.0 - na froncie para BR6, a z tyłu BR2; pozostałe głośniki pojawią się pewnie niebawem. BRki podłączone mam do HK AVR 255 i na brak basu nie narzekam - wręcz przeciwnie, potrafią nieźle dać czadu bez suba icon_smile.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proponowalbym Dali Suite 2.8 + c 0.7 + r 0.8

Dali Suite sa bardzo latwe w ustawieniu. ja osobiscie mam je podlaczone do HK AVR 355 i jestem zadowolony.
Jesli wszedlbys na storne:
http://www.sevenoakssoundandvision.co.uk/s...on/default.aspx

Dowiesz sie ze cena pakietu kosztowala torszke ponad 1700 funtow, a ze wzgledu na koniec linii Suite cena promocyjna jest okolo 540 funtow.
Do tego zostaje ci kasiorka na jakis sub.

Jesli miasz okazje posluchac chociaz przednich 2.8 to proponuje zebys posluchal. bardzo przyjemne w sluchaniu muzyki i super do kina domowego.
Jeden koles napedza je 350w na 4 omah wzmacniaczem! Stwierdzil ze nie wie ile glosniki daja rade pociagnac jeszcze.

Taka mala sugestia z mojej strony.

Jesli bylbys zainteresowany moge sie zadzwonic i zapytac sie czy wysylaja do PL i jaki jest koszt.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc pacio,

Ty zamawiales szanowny kolego przez ebay z wysylka do polski?

Na stronie sevenoaks sound and vision jest wzmianka ze wysylaja zagranice UK, tylko zakup prze ebay wlasnie.
Moim zdaniem SUPER DEAL. Ale zawsze nalezy posluchac glosniczkow czy sie podoba jak graja.
Ja wzialem w ciemno icon_wink.gif Bez odsluchiwania.

>macku720

Jezeli bedziesz na odsluchu glosnikow popros zeby ci podlaczyli (jezeli bedziesz sluchal Dali suit 2.icon_cool.gif do wzmaczniacza stereo.
Mysle ze bylbys zaskoczony.

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W Missionach brakuje mi basów , sub nie jest zbyt precyzyjny , nie potrafię go wyregulować, może ten typ tak ma. W przyszłości będzie blu-ray , ale do muzki

powinien być cd . Kwestia , czy 990 ma sens przy avr 360 ? Co z "tezą " wartość głośników i ampli , 50/50 ? Dalej funkcjonuje ?

Może gotowy zestaw satelit Defenitive Technology Pro - Cinema 60 ?

Co koledzy podłańczacie pod swoje HK , lub z czym je słyszeliście ?

Max na głośniki to 4.5 tysia ( za komplet )



Mialem kiedys do mojego HK355 (gdzie raczej roznicy jakiejs duzej nie ma miedzy moim modelem a nowszym HK360) B&W 685, centralny kef (model jakis niski i nie pamietam jaki icon_wink.gif ), tylne surroundy to Atlantic technology (jakies amerykanski, znane na amerykanskim rynku jezeli chodzi o THX).
Powiem ze w stereo jak na kino domowe graly wystarczajaco. Jak widzisz to byl jeden wielki mix. Po jakims czasie dokupilem B&W 602 S3 podlogowe.
Konfiguracja troszke sie zmienila wtedy do 602 s3 poszly na przod (wiadomo icon_wink.gif ), 685 na boczne surround, a atlantic tech na tyl.
Po zmianie mieszkania, zmienil sie uklad pokoju i umeblowania. Ustawienie odleglosci ponowne z miareczka w reku, poziomy wedle uznania i mozna bylo byc juz zadowolonym icon_wink.gif Pewnie sie zapytasz dlaczego nie urzylem automatycznej konfiguracji? Za duzo osob narzekalo ze po automatycznej konfiguracji HK jakos nie gra zarewelacyjnie, wiec nigdy nie probowalem.
Niektorzy twierdza ze HK i B&W beda za jasno grac razem. Mi bynajmniej dzwiek sie podobal. Ale to jak wiemy kwestia gustu.
Jedynym mankamentem HK jest ze duzo placisz a malo mocy na glosniki icon_sad.gif . Mam na mysli przy sluchaniu muzyki w stereo. Przy ogladaniu filmow 50% glosnosci raczej nie przekraczam. Jak jest akcja + efekty to jest masakra w pokoju icon_smile.gif .

Kiedy w Sevenoaks znalazlem oferte na Dali Suit postanowilem pczytac. Malo recenzji na ang forach. Znalazlem kilka i ku zdziwieniu osoby ktore nabyly je dziwily sie, dlaczego ludzie ich nie kupuja. Duzo superlatyw do ich adresem.
Ja osobiscie rozwazalem zakup Epos M22i, B&W CM7, ale widzac promocje postanowilem popytac. No i suma sumaru wybralem Dali, nie tylko ze wzgl na okazyjna cene ale tez ze wzg na to, ze EposM22i sa lepsze bardizej detaliczne od CM7, a Dali sa interesujace, latwe w ustawieniu, ogromna przestrzen, no i 90dB Sensitivity.
Jak na moje ucho taki budzetowy sprzet (jak to niektorzy okreslaja) jest wystarczajacy jak dla mnie. Mozna z niego czerpac przyjemnosc.
Sluchajac w stereo podlaczane do CA azur 740A zaczyna sie strefa w krotej doceniam Dali (dlatego namawiam do osluchu przy wzmacniaczu zintegrowanym). Czy beda to Dali czy inne glosniki. Wtedy to wlasnie bedziesz wiedziec ile sa warte i jak naprawde zagraja.
Graja dobrze praktycznie z kazdym rodzajem muzyki. Czy to jest jazz, blues, myzka powazna, rock, indie, cyz nawet jak ja lubie zaszalec z hyperdub, lub ostatni dubstep poprostu miodzio. Mam kilka dubstepowych kawaleczkow gdzie bas schodzi tak nisko, prawie mozna zwymiotowac po dludzym sluchaniu, kobietka spiewa sobie do tego gdzie wszystko jest wyszczegolnione i wyodrebnione a bas nigdzie sie nie gubi.
Przy Nora Jones kawalkach, jej wokal zaczyna naprawde robic wrazenie przy 60% glosnosci z mojego bidnego CA740A. jest glosno naprawde. A glos jej nadal czysty a glosniki nabieraja zycia ( i to jak!)
Kurcze za duzo napisalem i za duzo zachwalam Dali. Hmm... troszke mnie ponioslo.
Wybaczcie koledzy.

Wiec moge podac jeszcze propozycje B&W 684, musle ze wypadly by lepiej niz MA BR (choc sa tez dobre i ladnie graja, a co do wygladu to nie ma watpliwosci ze sa ladniutkie)
Posluchac i wybrac, taka rada.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

czesc pacio,

Ty zamawiales szanowny kolego przez ebay z wysylka do polski?

Na stronie sevenoaks sound and vision jest wzmianka ze wysylaja zagranice UK, tylko zakup prze ebay wlasnie.
Moim zdaniem SUPER DEAL. Ale zawsze nalezy posluchac glosniczkow czy sie podoba jak graja.
Ja wzialem w ciemno icon_wink.gif Bez odsluchiwania.

Nie kupowałem przez eBay, skontaktowałem się z nimi mailowo, później przelew i wysyłka. Wszystko bez sprawiania najmniejszych problemów z ich strony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Cytat

W Missionach brakuje mi basów , <ciach>

Co koledzy podłańczacie pod swoje HK , lub z czym je słyszeliście ?

Max na głośniki to 4.5 tysia ( za komplet )



Z autopsji mogę Ci polecić moje zestawienie czyli Monitor Audio RS6. Zdaje sobie sprawę, że aktualna seria RX6 jest za droga, ale serię BR powinieneś wyłapać w tym przedziale cenowym.
Moje głośniki MA grają pięknie, mam oczywiście na myśli tylko fronty bo tyły mam podłe, nadają się tylko do wymiany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Od wtorku jestem " szczęśliwym''(?) posiadaczem Klipsch-ów F-30 , B-20 i C-20. Chyba szczęśliwym , bo jeszcze są nie wygrzane.
I teraz moje następne pytanie , JAK prawidłowo JE wygrzać , jak długo i jak głośno mogą teraz grać ? Posiadam już hd-980 , a od
Mikołaja wyrwę bdt-20.

Dziękuję Wszystkim za pomoc i udział w dyskusji . Czekam na Wasze sugestie i uwagi .

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...