Skocz do zawartości

amplituner + głośniki do salonu 40 m2


hashhash

Recommended Posts

Witam,
Zwracam się z prośbą o pomoc w doborze sprzętu muzycznego. Już piszę, co chodzi mi po głowie:
Otóż słucham muzyki w naprawdę szerokim spektrum od SKA, przez house, trip-hop, do ostrej muzy rockowej i punka (jednak najczęściej muzyki elektronicznej).
Teraz przyszedł czas na zakup do nowego mieszkanka zestawu który nie masakrowałby mnie ?płaskimi? dźwiękami i chciałbym kupić amplituner + głośniki. Sprzęt będzie ustawiony w salonie 8x5m (jedna ściana skośna ? poddasze) połączonym z otwartą kuchnią 4x5m. Chciałbym do zestawu również podłączyć telewizor, ale nie jest to moim priorytetem. Na zakup mogę przeznaczyć do 3k-3,5k zł niestety icon_sad.gif
Czy ampli 5.1 będzie grał dobrze z dwoma kolumnami (z myślą o późniejszej rozbudowie) ? Jest sens kupowania ampli AV? Co możecie polecić?
Jak widać fachowcem w elektronice nie jestem... Z góry dziękuję o rozjaśnienie mroków niewiedzy icon_smile.gif

Znalazłem taki amplituner: Yamaha RX-797. Jest w niskiej cenie i z przyzwoitymi recenzjami.
Jakie głośniki podłogowe powinienem do tego wybrać?? Jest ich zatrzęsienie....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze kolumny: Heco Victa 700 całkiem dobre opinie i to nawet w zestawie z Yamachą. tylko czy to zagra razem? I to na tylu metrach?...

i jeszcze Klipsch Synergy F 1. Tu również sporo dobrych recenzji. Ogólnie również wyższe modele F2 i F3 są bardzo chwalone, no ale to już trochę inna cena :/
Ktoś coś może na ten temat powiedzieć?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz rozbudowywał system do pełnego kina domowego, to oczywiście amplituner. Jeśli oglądanie filmów i ich nagłośnienie, to też amplituner. Ale jeśli głównie będziesz słuchał muzyki a telewizor chcesz podłączyć dla wzmocnienia efektów dźwiękowych oglądanych filmów, to zdecydowanie wzmacniacz stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ale jeśli głównie będziesz słuchał muzyki a telewizor chcesz podłączyć dla wzmocnienia efektów dźwiękowych oglądanych filmów, to zdecydowanie wzmacniacz stereo.


dokładnie tak! W większości muzyka 20% to filmy. Jednak bardziej pasuje mi ampli z powodu radia, którego dość często słucham. Co powiecie na zestaw o którym pisałem wyżej? Może coś innego?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę, że to takiej muzyki i do tak dużego pomieszczenia nada się zestaw z Ameryki icon_wink.gif amplituner od Harman/Kardona i głosniki JBL. Co do samych modeli to wiadomo wszystko kwestia funduszy, amplitunery są do wyboru dwa HK3390 i HK3490. Pierwszy drugiemu ustępuje niższą mocą (odda mniej więcej 2x60W, a mocniejszy ok. 2x80W; w dane producenta za bardzo nie ma co wierzyć), dodatkowo 3490 ma wejscia cyfrowe co może okazać się przydatne do podłączenia TV czy komputera (chodzi nie o samą możliwosć tylko o fakt, że tak będzie lepiej jakosciowo), poza tym do 3490 możesz podpiąć stację dokującą dla iPoda (nie wiem czy ci to potrzebne, ale jest taka możliwosc).
Odnosnie kolumn, masz bardzo duże pomieszczenie, Klipsch byłby dobry, ale model F1 może mieć problemy z obsłużeniem niskich czętotliwosci, F2 byłaby ok, ale najbardziej pasowałby F3. Ja proponuję JBLe, bo używałem ich przez 1,5 roku i wiem dokładnie jaką mają specyfikę. Podbity bas i mozliwosc naglosnienia bardzo dużych pomieszczen, w przypadku dużych konstrukcji oczywiscie, dlatego proponuję model ES100.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Yamaha jest co prawda amplitunerem stereo (tu i tak nie zrobiłbyś pełnego kina domowego), ale to jednak zawsze amplituner. Ja wolałbym jednak typowy wzmacniacz stereo plus tuner w osobnej obudowie. Ponadto ja słyszałem opinie, że jednak Yamaha RX-797 nie gra zbyt ciekawie.
A sprzęt ma być nowy, czy może być używany, bo z drugiej ręki za podobne pieniądze można kupić coś o klasę lepszego. Szczególnie kolumny przydały by Ci się lepszej jakości, bo te, które zaproponowałeś, to są raczej takie sobie. Delikatnie mówiąc.
Tu zwróć uwagę na wzmacniacze Rotel, ich pozornie niewysoka moc niech Cię nie zmyli. Są bardzo dynamiczne.
http://www.liniadzwieku.pl/expo1.php?Id_typ=1
albo coś z Allegro, np ten RA05.
http://www.allegro.pl/listing.php/search?s...y=14&a_enum[44]=all&buy=0&clear_cookie=0&distance=1&listing=0&listing_sel=2&listing_interval=7&postcode_enabled=0&state=0&city=&order=t&postcode=&price_from=100&price_to=1500&view=gtext&change_view=1
A kolumny wówczas takie:
http://www.audiosystem.com.pl/produkt/679/m35i
Są nowe i dużo lepsze od tych Heco i Klipsch'ów. Można też poszukać używanych. Za te pieniądze coś się znajdzie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Do rozważenia są kolumny Tonsil Maestro 180 (nisko schodzący, głęboki bas, dobra - faktycznie - skuteczność) lub, droższe, o parametrach gorszych na papierze, ale lepiej oceniane, Tonsil Siesta/Fiesta. Osobiście mam taki zestaw (Yamaha RX 797 + Maestro 180) i jestem więcej niż bardzo zadowolony. Ten amplituner ma bardzo rozbudowane możliwości, m.in. można podłączyć korektor graficzny/procesor dźwięku. Ja mam korektor i przy delikatnym podbiciu pasma 32 Hz przy oglądaniu filmów subwoofer jest całkowicie zbędny (basów raczej nadmiar niż deficyt), a do słuchania bardziej wyrafinowanych dźwięków są aż dwa tryby direct. Słuchanie powyżej godziny 14 na potencjometrze (przy loudness na 0) bywa bolesne i to bynajmniej nie z powodu zniekształceń, bo tych praktycznie nie ma; po prostu szkoda uszu. Wnętrze to ok 30 m kw., ale pomieszczenie jest wysokie (kubatura ok. 135 m sześc.).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w temacie jak wyżej. Przed rokiem zakupiłem zestaw stereo Yamaha amplituner RX 797 plus odtwarzacz CDX 497. Teraz przyszedł czas żeby wywalić tymaczasowe kolumny AIWA i zakupić coś poprawnego. Słucham głównie muzyki rock, metal, plus filmy przez DVD i czasem koncerty w TV. Na kolumny mogę przeznaczyć około 3000 zł (pewnie jeszcze kasa pójdzie na dobre kable). Jak szukam kolumn to porównywałem Paradigm 7 lub 9 ( te drugie nie wiem czy warto brać do mieszkania bo i tak sprzętu nie będę rozkręcał za bardzo). Zależy mi głównie na dobrej jakości dźwięku. Akurat znam te kolumny bo ma jej mój ojciec i wiem ze mają ostrego powera. Zastanawiam się też może czy nie kupić głośników tej samej firmy co wzmacniacz: np Yamaha Ns 777. Z tego co mogę porównać dane techniczne, to paradigmy mają nieco węższe pasmo przenoszenia, tylko mi tak na prawdę nie jest potrzebny mocny bas, bo nie chce dudnić sąsiadom w sufit.
Sumując, firm produkujących kolumny jest masa, każda z nich ma wiele modeli i wybrać to jest na prawdę ciężko. Najlepiej jakbym mógł posłuchać tych kolumn np w jakimś sklepie. Może jest ktoś np. z Wrocławia i orientuje się gdzie można pójść żeby móc odsłuchać sobie pożądany zestaw? Z góry dziękuję.
PS. Kiedy słucham dźwięku z tunera satelitarnego przez wzmacniacz widoczne jest duże opóźnienie w dzwięku w porównaniu z obrazem na TV, ma ktoś może pomysł jak to naprawić?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo:

1) Salon Firmowy DENON (tu mają min. Dali i gwarantuje świetną oraz fachową obsługę)
Magnolia Park
ul. Legnicka 58
54-204 Wrocław
Tel.: (71) 316 16 79
Tel.(kom.): 519 547 879

2) Top Hi-Fi & Video Design (tu wiadomo B&W, ale też i YAMAHA - więc możesz posłuchać różnych kolumn na swoim modelu)
ul. Widok 2/4
54-204 Wrocław
tel. 0-71 343-08-42
skype: top.hifi.wroclaw
e-mail: wroclaw@tophifi.pl

3) Moje Audio (salon nastawiony raczej na Hi-End, ale czasami mogą trafić się tam rodzynki - prowadzą też komis)
ul. Powstańców Śląskich 118
53-333 Wrocław
tel/fax: (71) 336 52 67
mobile: 606276001, 790425142

4) Sony Centre (kiedyś to był porządny sklep EXIT, co nieco tam jeszcze zostało...)
ul. Gen. Kościuszki 15
50-037 Wrocław
71 341 07 98‎

P.S. No i pozostaje mnóstwo innych sklepów typu ten nie dla idiotów....
Mam nadzieję, że nikt nie ma mi za złe za tą kryptoreklamę - jak coś to przepraszam icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacki , za ok 3kzł. można mieć już niezłe kolumny. A jeśli nie masz nic przeciwko używanym, możesz mieć je jeszcze dużo lepszej klasy. Bo podobno chodzi Ci o dobre brzmienie. Kolumn Paradigm jakoś nie lubię, nie grają zbyt naturalnie, takie raczej do rocka, ale znam ich gorących zwolenników. Nie byłbym sobą, gdybym nie wspomniał, że lepsze brzmienie dałby porównywalny cenowo wzmacniacz stereo a nie amplituner.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używanych nie chcę, nie znam się na tyle na takim sprzęcie zeby kupować używane. Na nowe mam gwarancję, a tak można władować się na minę i tylko stracić pieniądze. Ale już na 99 proc zdecydowany jestem na paradigmy monitor 7. Amplitunera teraz bym nie kupił, bo mam sygnał radiowy z satelity, a wczesniej potrzebne było jakies radio i tak juz zostało.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i kupione, w salonie audio odsłuchałem zestawu kolumn Dali 6 i Monitor 7 i po godzinie nie było problemu, które brzmienie bardziej mi odpowiada. Paradigm robił o wiele lepsze wrażenie, dzwięk był soczysty, bas wyraźnie słyszalny, każdy z instrumentów wyodrębniony. Dali miały o wiele delikatniejsze brzmienie, były jakby przytłumione, dzwięk był za kolumną a nie z przodu. Do muzyki rock ale także posłuchaliśmy trochę jazz i muzyki z ameryki południowej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje ucho Dali grały bezpłciowo, moim zdaniem kolumny powinny odtwarzać np. muzykę koncertową w taki sposób aby słuchacz poczuł się jak na koncercie. Akurat jeśli chodzi o koncerty rock paradigmy odpowiadają temu jak słuchać dźwięk podczas koncertu. Być może dla osób które mają do wydania na kolumny 15 tys dzwięk monitorów jest zbyt oczywisty i zbyt podbity w górnych partiach, ale mając około 3 tys na zakup kolumn myślę ze nikt nie powinien być ich brzmieniem rozczarowany. Pewnie wszystko zależy głównie od preferencji słuchacza, dlatego warto jest przed zakupem posłuchać na swoim sprzęcie danych głośników.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Na moje ucho Dali grały bezpłciowo, moim zdaniem kolumny powinny odtwarzać np. muzykę koncertową w taki sposób aby słuchacz poczuł się jak na koncercie. Akurat jeśli chodzi o koncerty rock paradigmy odpowiadają temu jak słuchać dźwięk podczas koncertu. Być może dla osób które mają do wydania na kolumny 15 tys dzwięk monitorów jest zbyt oczywisty i zbyt podbity w górnych partiach, ale mając około 3 tys na zakup kolumn myślę ze nikt nie powinien być ich brzmieniem rozczarowany. Pewnie wszystko zależy głównie od preferencji słuchacza, dlatego warto jest przed zakupem posłuchać na swoim sprzęcie danych głośników.



Zapomniałeś dodać - aby słuchacz poczuł się jak "na rockowym koncercie z PRĄDEM".
Czyli raczej efektownie, podbitymi skrajami pasma i przesterami. Mniej lub bardziej...
Słuchając nagłośnionych rockowych, czy obojętnie jakich koncertów z 220V - nie dowiemy się jak na prawdę brzmi instrument/skład, bo wszystko zależy, od tego co kręci gałkami, siedząc z tyłu widowni...
I jeśli chodzi o tę właściwość (wierność odtwarzania instrumentów bez prądu) - to Dali będzie górą.
Lecz jeżeli ma "łeb urywać" - to Paradigm (oczywiście - Paradigmy, to przyzwoite kolumny).

Ostatnim zdaniem podsumowałeś jak trzeba:)
Wszystko zależy od indywidualnych preferencji, tudzież muzyki jaką lubimy. A te się zmieniają z upływem czasu i poznawaniem muzyki (a jest tego sporo, co najmniej na kilka żywotów:) Szkoda, że z upływem lat powoli głuchniemy...
Stąd np. tylu nastoletnich wielbicieli brzmienia Altusów. Starsi już nie kochają tego typu prezentacji...
Z tego, co piszesz wnioskuję, że raczej nie interesuje Cię jakich wrażeń dostarcza dobrze odtwarzana trąbka, fortepian, czy wiolonczela. Dlatego Dali były bez wyrazu. Tym bardziej z budżetowym amplitunerem:(

Z odsłuchem - to był jak najlepszy pomysł! Bo jak widać - nie to lepsze, co lepsze. A to - co nam się podoba.
I tak trzymać!

Najlepszego!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...