Skocz do zawartości

Wharfedale Diamond 10.5 + Yamaha RX-797


Żuku

Recommended Posts

Witam ! Sprzęt będzie używany na 30m2. Nie jestem jakimś audiofilem, ale lubię posłuchać dobrej muzyki. Od sprzętu nie wymagam jakiś wielkich cudów. Sprzęt ma być do rocka, popu, electro, metalu (w sumie uniwersalny). Jeśli macie jakieś inne lepsze propozycje to jestem na nie otwarty icon_smile.gif i najważniejsze czy ten amplituner będzie się dobrze komponował z tymi kolumnami ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000 zł za kolumny fakt faktem, że używane ale w bardzo dobrym stanie. Ja jestem za amplitunerem bo też słucham radia. Raczej źródłem ma być odtwarzacz CD. Na początku było by stare DVD, a później CD. Za kolumny + amplituner bądź wzmacniacz 3000 - 3500zł . W sumie też myślę jeszcze nad Wharfedale Diamond 10.6 ale to się zobaczy jeszcze.
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel
A dlaczego ma być oddzielnie wzmacniacz i tuner?
Przy nowych sprzętach i środkach na ten cel amplituner będzie raczej optymalnym rozwiązaniem. A i wśród używek można znaleźć niezłe modele amplitunerów...
Więc chyba lepiej skupić się na amplitunerze, będąc przygotowanym na obie ewentualności...

Przy powierzchni 30m^2 warto już rozejrzeć się za lepszymi i mocniejszymi kolumnami podłogowymi, niz wchodzić w podstawowe modele.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zgadzam się z Tobą Roro, ale zwróć uwagę, że używane amplitunery, to raczej w większości te do kina domowego. A jak wiadomo one muszą być kilka razy droższe od wzmacniaczy, by dorównały im jakością dźwięku. Więc trzeba by jakby przepłacić. A czy to rzeczywiście optymalne rozwiązanie?
Kolumny jak najbardziej od razu lepsze, tu nie ma co oszczędzać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o stereo (zresztą jesteśmy właśnie w dziale STEREO) i kolega pytał o RX-797. Więc raczej nie ruszamy amplitunerów kd... icon_wink.gif
A co do kolumn to faktycznie jak napisałeś "Kolumny jak najbardziej od razu lepsze, tu nie ma co oszczędzać."

A ponieważ ta Yama pojawia się czasami jako używka na gwarancji w cenie koło tysiąca, to z pozostałą kasą można poszaleć.
Proponowałbym jednak od razu poszukać jakiegoś używanego CDKa (choćby Yamaha CDX-496/497 czy 596) za kilkaset złotych zamiast " męczyć" DVD oraz siebie icon_rolleyes.gif

Z w miarę nowych konstrukcji warto popatrzeć jeszcze na Harmana - m.in. amplitunery 3390/3490 oraz o 1 model starsze 3380/3480.
http://www.allegro.pl/item1103018069_harma...x120_w_bdb.html
lub na wzmacniacze (ale trudno rafić do nich w rozsądnej cenie w miarę świeży tuner Harmana - chyba, że może być coś niedrogiego innej firmy...), np.
http://www.allegro.pl/item1094461182_harma...don_hk_970.html
Wydaje mi się jednak, że w przypadku Harmana amplituner będzie dla Ciebie wygodniejszy i tańszy...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, że ciężko będzie DVD + ampli ale to tylko na początek. Amplitunera nie chcę używanego ale kolumny mogą być użuwane. Zacznijmy od początku. Jaki set polecacie do 3.500 zł do rock'a house'a electro, metalu. Bo chyba mój nie jest zbytnio dobry. W późniejszym czasie chcę dokupić gramofon.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tu tkwi problem, bo amplituner zagra tak sobie a jakieś w miarę dobre kolumny do 30m2 to trzeba jednak czymś napędzić. Może przesadzam, ale wiem jak szybko człowiek przestaje być zadowolony z byle czego, szczególnie jeśli to sporo kosztuje. Tak, że nie polecę Ci nic, czego sam nie chciałbym mieć w domu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...