Skocz do zawartości

Kupno Gramofonu - prezent


Recommended Posts

Witam,
Chcialbym kupic bliskiej osobie gramofon jako prezent. Wiem ze jest to jedno z jej marzen, ale problemem jest calkowity brak wiedzy zwiazanej z tym sprzetem. Dokladnie taka sama sytuacja jest ze mna (ostatni raz sluchalem gramofonu majac jakies 8 lat). Posiadam ograniczony budzet w wysokosci 600-700 pln i chcialbym zlozyc z tego grajacy zestaw. Wyposazenie na ten moment jest praktycznie zerowe (marne glosniki z subuferem przeznaczone do PC), zadnych wzmacniaczy, calkowite zero. Teraz mialoby to grac nawet z dostepnymi glosnikami, a w pozniejszym czasie mozna pomyslec o kupnie czegos sensownego.
Pierwsza rzecza jaka zrobilem to wizyta na allegro, ale niestety jedyne co moglem zrobic to stwierdzic czy cos ladnie wyglada. Z przeczytanych opinii wnioskuje ze calkowicie bez sensu jest kupowanie sprzetu nowego, a lepiej zastanowic sie na uzywanym starszym, ale lepszym jakosciowo.
Jezeli to mozliwe prosilbym o wskazowki na co zwracac uwage, co mi trzeba, moze jakies sugestie. Moj deadline jest za 2 tygodnie wiec czasu nie mam za duzo.

Dziekuje z gory za pomoc
Misiacyk


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do głosników komputerowych będzie potrzebny gramofon z przedwzmacniaczem, jako, że jest bardzo mało takowych to pewnie będzie trzeba zakupić przedwzmacniacz oddzielnie. Ostatnio był już temat na forum o gramofonie za takie pieniądze link. Masz w nim zawarte dobre propozycje. Co do tego przedwzmacniacz to na ogół polecamy jakiegos Pro-Jecta, NADa czy Cambridge Audio, ale jesli to ma grac z jakims komputerowym zestawem 2.1 to spokojnie możesz kupić cos za 50-100zł z allegro, na zasadzie byle działało, bo i tak najsłabszą częscią zestawu będą te głosniki. Później jak ten ktos zdecyduje się na normalny zestaw stereo to i tak pewnie we wzmacniaczu będzie wejscie PHONO (przedwzmacniacz gramofonowy), więc będzie mógł sprzedać ten. który używał do 2.1.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli obracamy się w sprzęcie używanym, to 700zł już daje pole do manewru i można uskładać coś firmowego!

Przykładowe ceny:
Za 300zł mozna kupić gramofon Technicsa w dobrym stanie,
za 250zł mamy amplituner z wejściem gramofonowym,
za 150zł mamy kolumny podstawkowe, lub starsze troche większe regałowe.
Możemy równie dobrze wyszukać cały taki komplet jednej marki - JVC, Pioneer, SONY, Technics czy Yamaha (może tylko kolumny będa innej firmy).

Kolejne wyjście to kupić jakiś tańszy komplet - choćby midiwieże SONY serii LBT (często są to modele już z gramofonem), a do tego dokupić porządniejsze kolumny (które moga stanowić podstawę do modyfikacji systemu). Masz wtedy znośnie grający komplet - ładnie wyglądający i z pilotem.
http://www.allegro.pl/item1111068809_sony_...midi_wieza.html

Pozdrawiam
PS. No i warto szukać czegoś w swojej okolicy, by odebrać osobiscie i sprawdzić, jak sprzęt gra...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jak na razie najblizszy jestem jednej z dwoch ponizszych pozycji:
http://www.ceneo.pl/429005s
http://www.ceneo.pl/429040s

Gramofon nowy, na gwarancji, niezle wyglada.. Dokupie do niego jeszcze pokrywe bo w standardzie jej nie ma. Planuje kupic jakis tani przedwzmacniacz jak na razie i nie kombinowac niczego z wkladka i glosnikami. Jak na poczatek to ma dzialac, a pozniej zaczne myslec o rozbudowie zestawu... Wolalbym na glosniki przeznaczyc w przyszlosci tez okolo 500 zl a na to mnie teraz nie stac.

Jezeli w przyszlosci zona (plus ja) zaczniemy bardziej doceniac jakosc dzwieku to mozemy ten gramofon oczywiscie zmienic na ktorys z klasykow, lub podawany tu jako przyklad Pro-Ject.

Co myslicie?

Pozdrawiam
Misiacyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam podobne problem co tworca tego tematu. jednakze moje fundusze sa troche bardziej ograniczone i jako ze jestem calkowitym laikiem w tej kwestii prosze o odpowiedz na kika pytan:) interesowal by mnie sprzed do gora 400zl, sprzet dla totalnego amatora, taki od ktorego moglaby sie zaczac moja przygoda z gramofonami:) nie mam jednak zadnego pojecia co sklada sie na taki zestaw..gramofon, glosniki, przedwzmacniacz? co do tych przedmiotow mam kilka pytan. jakie glosniki pasuja do gramofonu, czy moga to byc zwyczajne glosniki z wiezy, komputera itp? przedwzmacniacz, co to w ogole jest? czy to jakis osobny przedmiot, ktory jest niezbedny do poprawnego dzialania gramofonu?
moze moje pytania wydaja wam sie smieszne, ale ja nie mam w tej dziedzinie zadnego doswiadczenia, wiec prosze o wyrozumialosc!:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...