Skocz do zawartości

nowa igła


Recommended Posts

siema, pisałem dawno temu, że nie potrafię skalibrować gramofonu;p dziś mi się w końcu udało(w końcu się zabrałem), była to wina igły o.0 (pilnikiem troszkę ją spiłowałem, wykrzywiłem w kilka stron i działa!) Dźwięk już nie przeskakuje, ale jakość, cóż... Dla tego muszę kupić nową igłę i wkładkę(nie wiem czy wkładka jest potrzebna).
Na jednej z aukcji znalazłem AUDIOTECHNICA AT-91, sprzedawca pisze, że jest idealna do unitry, czyli mam rozumieć, że zgra się z moim adamem gs-424?
Może wy polecacie jakąś inna wkładkę/igłę do mojego Adama. Cena do 100zł

http://allegro.pl/show_item.php?item=10988...82+wys%C5%82any.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.sony.pl/product/hfs-mini-system...geType=Overview

http://allegro.pl/item1098488329_przedwzma...ny.html#gallery ;p wiem, wiem, ale muszę najpierw uzbierać troszkę winyli, a do piero potem kupić coś lepszego. I chyba tym samym odpowiedziałem sobie na moje pytanie 91 czy 95;p

Co do wieży, będziesz widział parametry, ale czy nadaje się ona do upgrade'u gramofonu ?? Na filmikach na youtube zachwycają się basem, ogólnie chyba się ją zachwycają...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie pytasz czy wieża nadaje się do upgrade'u gramofonu??? Chodzi ci o to czy będzie słychać tenże upgrade, czy o cos innego??? Jesli dobrze zrozumiałem to różnica pewnie będzie, ale na pewno nie usłyszysz głównych zalet, które daje wymiana MFa na AT-91 czyli bardzo znaczącej poprawy kontroli basu. Na takiej wieży o basie można powiedzieć, że jest, będąc szczerym, ale jak uda ci się już skompletować cały zestaw, to któregos dnia możesz sobie włożyć starego MFa i usłyszeć o ile jest gorszy icon_wink.gif

Ten przedwzmacniacz to też raczej konstrukcja, której nikt tutaj by ci nie polecił, ale do reszty pasuje.

Życzę powodzenia w kompletowaniu, jak cos to pytaj u nas, zawsze ktos ci podpowie icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podpowiem ci jak Ortofon ma się do AT, o ile mi się dobrze kojarzy to kolega adamc ma własnie Ortofona w swoim Adamie może on ci cos podpowie. Ja miałem stycznosc tylko z AT.

Z tego co wiem to są własnie dwa najpopularniejsze zamienniki do Unitr, ale jak już mówiłem nie pomogę ci w porównaniu ich.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Porównać też nie porównam bo z AT nie miałem styczności, a Ortofon bardzo przyzwoicie gra - w porównaniu z MF -> ........ nie ma porównania icon_smile.gif
Służył mi bardzo dobrze; niedawno zmieniłem na SHURE M97XE - ja mam bardzo dużo winyli i często ich słucham icon_smile.gif




obie igły grają spoko - ale AT ma moim zdaniem bardziej ostry czasami nawet krzykliwy dźwięk ...z niektórymi płytami może to trochę drażnić ....Ortofon jest zawsze bezpiecznym i dobrym zakupem w swojej cenie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast posiadam obie z wyżej wymienionych

z dwóch do wyboru Ortofon 5 czy Audiotechnika AT-91.
Ortofon nieco bardziej melodyjny i zdecydowanie bardziej muzykalny. Audiotechnika bardziej napastliwa. Z regóły używana przez "speców" z allegro do reanimacji trupów. Dlaczego Audiotechnika ..... bo tańsza.
Audiorax ma rację Ortofon jest "bezpieczniejszy" choć tak naprawdę zależy z czym ma to grać.
Jeśli w Twoim zestawie odczuwasz braki w dynamice i wydaje Ci się być on mulastym -lepszym wyborem jest Audotechnica.
Jeśli zestaw z kolei wydaje się być zbyt krzykliwy lepszy będzie Ortofon.

Pacio skąd czerpiesz opinie na temat porównania wkładek AT-91 i AT-95? Mnie się zdaje, że różnica między nimi jest dość znaczna? (Oczywiście AT-95 to wciąż dość podstawowy model - jednakowoż lepszy od AT-91)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie porównywałem 91 i 95, to:
Cytat

To jest tak, że między zwykłą Unitrowską MFką, a AT 91 jest przepasć, ale już 91 i 95 zagrają na zbliżonym poziomie.


Pisałem tylko i wyłącznie na zasadzie odniesienia porównywalnosci gry tych trzech wkładek. Nie chodziło mi o wydanie sądu ogólnego, że 95 gra bardzo podobnie do 91, tylko tyle, że różnica nie będzie na pewno tak wielka jak między MF, a 91.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
witam:) dziś w końcu zamontowałem AT, wszystko ładnie pięknie gra(chociaż wydaje mi się, że dźwięk jest trochę zamulonyo.0) Mam do was jeszcze 2. pytania:)
1. Jeżeli igła zbiera "nitki" z winyla, tzn, że jest za nisko/mocno (a może to bródxD)
2. winyl strasznie lata w dół i w górę na 1. czasem też (chyba, teraz nie pamiętam) 2. piosence, aż igła traci kontakt z winylem. Przez co nie da się słuchać muzyki;/ dociskanie na maksa igły nic nie daje. Czego to jest wina? winyl się wykrzywił;p czy może coś ze sprzętem??

edit. Dostałem przy wkładce, instrukcję regulację kąta styczności igły. Igły w ogóle nie kalibrowałem, bo jak dla mnie wszystko pięknie gra... bawić się w tą kalibracje czy nie? Jakie są oznaki że igła jest źle skalibrowana?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej kalibruj igłę/gramofon to podstawowa sprawa, szczególnie, że mówisz o zamuleniu dźwięku co jest dziwne. Po przesiadce z MFa to wrażenie powinno być jak po zdjęciu koca, albo umyciu zbłoconego okna icon_wink.gif

Odnosnie "latania" winyla to czy to się dzieje z cały talerzem, czy z samą płytą??? Spróbuj zdjąć slip-matę z talerza i puscić go bez płyty, jesli kołysze się znacznie w góre i w dół to niestety gramofon, ale nie koniecznie od razu usterka, bo kołysanie zawsze jakies tam występuje, ważne, żeby nie było przesadne. Kwestia tylko tego, żeby przy odpowiednim nacisku igły, wkładka ani nie traciła stycznosci z płytą, ani o nią nie obcierała.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zamulenia, At nie mogę porównywać z MF bo tak naprawdę nigdy na MF nie słuchałem(igła była popsuta od początku). Pobawię się dla świętego spokoju z kalibracją, ale myślę, że to jest taki rodzaj muzyki tzn. T-rex chodził "szybciej" od Oddziału zamkniętego:)

Co do latania winyla, jak zdjąłem matę ten krążek chodził normalnie, nie było żadnego w górę i w dół, może minimalnie, ale i z tym bym polemizował;p Jak założyłem matę, wszystko się wyjaśniło, mata jest nie równa, ta guma się "powykrzywiała" ze starości, czy co0.o


Kupować KLIK tą korkową mate? Nie będzie ona z cienka? (żeby igła dostawała do winyla)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę, że powinna się sprawdzić, mata w Adamie nie jest jakas superwysoka, więc korek powinien być mniej więcej podobnej wysokosci, z filcem mogłoby być różnie, ale tutaj powinno być ok.

Tak na marginesie kup może już lepiej nową tą matę jak cena tej używanej jest bezmała identyczna (nie wiem po co sprzedający chce się jej wogóle pozbywać...) link
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła nowa mata, na początku myślałem, że będzie za mała, ale jest dobra:) Ale problem nie zniknął;/ Co prawda winyl już nie lata w górę i w dół, ale 2. pierwsze utwory po prostu zacinają się;/ Może ja tą igłe źle ustawiłem? Wkładkę przykręciłem na maksa, może któryś bok/stronę poluzować? Jak możesz napisz mi najprościej jak tą igłę ustawić?



Uploaded with ImageShack.us

http://img830.imageshack.us/img830/5697/img6766o.jpg
http://img375.imageshack.us/img375/9487/img6765q.jpg
http://img155.imageshack.us/img155/899/img6765h.jpg
http://img840.imageshack.us/img840/6271/img6764.jpg
http://img835.imageshack.us/img835/5183/img6762.jpg


I jeszcze jedno pytanie, cz wnyle moge czyscic plynem do okularow + ta szmateczka?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...