Skocz do zawartości

Jakie kolumny ? pokój 16 m2


powe9111

Recommended Posts

Witam. Proszę o porady dot. wyboru systemu audio do pokoju 16 m2. Na zdjęciu jest widoczny mój pokój, w którym aktualnie posiadam dosyć słaby zestaw 4.1. Głośniczki stereo marki m-audio (stoją na biurku, nr 3 i 4) i zestaw 2.1 firmy creative (głośniki stereo powieszone na ścianie, nr 1 i 2 i subwoofer stojący obok biurka, nr 5). Wszystko jest podłączone do amplitunera marki Denon AVR 1306 (nr 6). Amplituner jest podłączony do karty dźwiękowej marki Creative Labs X-Fi Xtreme Gamer Fatality. Mam zamiar kupić jakiś zestaw 5.1 dobrej marki w cenie nie przekraczającej 2000zł. Niestety wymagany kolor zestawu to wenge bądź czarny.

DSC01446.jpg



Miałęm upatrzony taki zestaw M-audio Trend 900, ale stwierdziłem że nie ma sensu stawiać w tym pokoju takich kolumn bo się nie zmieszczą icon_mrgreen.gificon_mrgreen.gif Jakbym nie postawił tych kolumn to i tak będzie źle. Proszę o jakieś propozycje, co do rozmieszczenia głośników itd.
Z góry dzięki za odpowiedź !
pozdro adam


EDIT 1.
poczytałem trochę forum i znalazłem ten temat: http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...0042&hl=16m
czy będzie ok jeśli postawię te kolumny podstawkowe z zestawu M-audio Trend 900 i centralny głośnik z przodu a te stereo z tyłu ? proszę o poradę icon_biggrin.gif nie mam możliwości zeby postawić te kolumny duże z tyłu, brak miejsca widoczny na projekcie icon_mrgreen.gif
jeśli bym kupił ten zestaw to przydałby się jeszcze jakiś subwoofer tak żeby zamknąć się w 2000 zł. m audio

za błędy przepraszam icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty chcesz wydać te 2000zł na same głosniki 5.1??? Sory, ale troszkę się zgubiłem. Piszesz o zestawie/systemie, a w "wypatrzonych" propozycjach mówisz tylko o głosnikach.

Jesli mówimy o samych głosnikach to za 2000zł możesz kupić dużo lepszy zestaw kolumn od tego M-Audio. Mianowicie takie propozycje (co prawda 5.0, ale niektóre wyjdą taniej niż 2000zł, więc cos tam jeszcze na suba zostanie, ale mysle, że mógłbys się z jego zakupem chwilę wstrzymać):
KODA 4x K-5200S + 1x K-5200C
Wharfedale Diamond 2x 10.2 + 2x 10.0 + 1x 10CC
Magnat Quantum 4x 553 + 1x 51 Center
Klipsch Synergy 4x B2 + 1x C1
Moim faworytem byłaby tu KODA jesli muzyka będzie bardzo często odtwarzana, albo Klipsch, który wyjdzie trochę drożej niż zakładałes, jesli chcesz postawić głównie na dynamikę w kinie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pacio94 posiadam ten amplituner co opisałem powyżej, troche pomieszałem icon_mrgreen.gif Jeśli chodzi o wygląd kolumn to te Wharfedale Diamond są najładniejsze jeśli miały by pasować pod pokój. Ale z tego co wiem to głośniki mają dobrze grać a nie wyglądać. Przeznaczam 2000 zł na te kolumny więc doradź które lepsze pod kątem wyglądu i technicznym. I jeszcze muszą pasować do amplitunera, chodzi o tą impedancję. nie wiem do końca o co w tym chodzi. czekam na dalszą wypowiedź ! pozdro icon_lol.gif Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie cztery zestawy będą dobre nie polecałbym ci czegos co jest słabe, nie ma co ukrywać, że kazdy zagra trochę inaczej, ale nie powiem ci, który konkretnie będzie najlepszy. Tak jak pisałem wczesniej tylko pod kino i ewentualnie do gier wziąłbym Klipscha, ale jesli w grę wchodzi sporo muzyki to wszystkie trzy pozostałe propozycje zyskują, a Klipsch traci.

Klipsch gra efektownym dźwiękiem, niezwykle dynamicznym, basu może nie jest dużo, ale jest tak szybki, że jest wrażenie pewnego spotęgowania. Góra również mocna ze względu na głosnik tubowy.
Wharfedale to klasyczny brytyjski dźwięk, lekko ocieplony, jedyny mankament to fakt, że one mogę być trudne do uciągnięcia dla twojego amplitunera, seria Diamond w poprzednich wersjach miała to do siebie, że bez dobrego wzmacniacza nie było dobrej zabawy, nie wiem dokładnie jak jest teraz, ale pewnie podobnie.
KODA to są chińskie, ale wybitne kolumny wersja podłogowa tych kolumn była wystawiona na warszawskim zeszłorocznym Audio SHOW i wszyscy byli nią oczarowani, gra naprawdę swietnie jak na swoją cenę.
Magnat'y serii Quantum to takie kolumny, po niemiecku możnaby powiedzieć, jak z ich samochodami, dobre w każdym aspekcie, nic im nie można zarzucić, ale dla niektórych trochę nudne.
Wiesz te opisy są bądź co bądź subiektywne tak naprawdę powinienes wziąć swój amplituner i pójsć do jakiegos sklepu posłuchać. Bez odsłuchu nigdy nie będziesz pewny czy dobrze wybrałes.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie słucham muzyki/oglądam filmy, lecz w jakąś grę też czasem lubię pograć. To powiedz mi jeszcze co musiałbym zrobić aby osiągnąć to co dają kolumny WHARFEDALE Diamond 10. I ile by to kosztowało ? Bo zmartwiłeś mnie tym, że za słaby ampli mam, hehe. czekam na odpowiedź i dzięki za poprzednie ! I zerknij jeszcze na projekt pokoju i podpowiedz gdzie mógłbym je umiejscowić żeby nie stracić przestrzenności icon_smile.gif
pozdro !
EDIT 1.
Cytat

Wharfedale Diamond 2x 10.2 + 2x 10.0 + 1x 10CC


a nie powinno być tak:
2 x 10.2
1 x 10 CM
2 x 10.0
podałeś chyba złe linki wcześniej.

EDIT 2.
U dystrybutora 'Horn Distribution' ten zestaw kosztuje "Suma (bez kosztów dostawy): 2 145.00 PLN"
Wharfedale Diamond 10.2 (czarny) x 2
Wharfedale Diamond 10.0 (czarny) x 2
Wharfedale Diamond 10 CC x 1
Czy te 10.2 są z podstawkami ?? Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Wharfedale nie są aż takie drogie, popatrz na porównanie cen:
10.2
10.0
10CC
Kupując w sklepie MegaMedia płacisz za całosć 1775zł + przesyłka. Sklep ten mogę spokojnie polecić, kupowałem u nich wzmacniacz samochodowy, może czas oczekiwania nie był ultrakrótki, ale różnie to bywa, więc nie winilbym ich za to, ale przysłka przyszła bez jakichkolwiek uszkodzeń, transakcja bezproblemowa.

Co do twojego amplitunera to nie jest on znowu taki słaby, 350W poboru mocy w bądź co bądź podstawowym modelu to naprawdę sporo, moim zdaniem powinien sobie dać radę z Waflami, licząc pobieżnie dysponuje w końcu mocą mniej więcej 5x 40W, co nie jest złym wynikiem. Poza tym nie kupujesz dużych podłogówek tylko spore monitory na przód, mały centralny i miniaturki na surround'y. Nie masz co się bać, nie wydaje mi się, żeby była tu mozliwosć spalenia czegokolwiek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz może jaki rozmiar mają te miniaturki ? bo jeden z haków w ścianie jest tak powieszony, że nie wiem czy się zmieści (poddasze).
Cena jest dużo lepsza niż u dystrybutora... nie ma o czym mówić !
Czy te kolumny 10.2 mają w 'zestawie' takie ładne podstawki ? icon_mrgreen.gif
dzięki za szybką odpowiedź!
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię czy podstawki są w zestawie, powiem więcej na 95% ich nie ma. Co do wymiarów tych 10.0 to masz na stronce producenta 23,6cm x 14,5cm x 16,5cm (wys x szer x głę).

Skoro nie chcesz wieszać na scianie przodów, a i tak masz zamiar kupić standy do nich, to może lepiej wziąć po prostu model 10.3??? Cenowo będzie podobnie jak 10.2 + standy, konstrukcja jest ta sama tylko skrzynia' większa, więc bas trochę niżej powinien schodzić. Zestawy 10.3 + 10.0 + 10CC w MegaMedia to koszt 2035zł + przesyłka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.... nie wiem czy mi się zmieści ten mały głośniczek na tył nad łóżkiem ;-(( Zerknij proszę na zdjęcia i cos doradz...
http://jedenszescsle.pl/test/files/image1.JPG
http://jedenszescsle.pl/test/files/image3.JPG
http://jedenszescsle.pl/test/files/image5.JPG
http://jedenszescsle.pl/test/files/image6.JPG
chciałem 2 stereo (przód) postawić na biurku, center powiesić i tył powiesić, ale nie wiem czy da rade z tym tyłem icon_evil.gif

ps.1 pousuwaj wiadomosci w skrzynce bo nie mozna wysłac Ci PW ;d
pozdro Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ci się te głosniki z tyłu zmieszczą, ciężko powiedzieć po zdjęciach. Wydaje mi się, że jak pochylisz je trochę do dołu to powinno dać radę, ale nie powiem ci na pewno.

Co do frontów to zdecydowanie odradzam stawiania ich na biurku, bardzo degradujesz przez to jakosć dźwięku, scena stereo jest zdecydowanie za mała (normalnie takie minimum to 2m, a najlepiej 2,5-3m), a tłumienie wibracji żadne. Radzę ci jednak pomysleć nad jakims przemeblowanie i ustawienie kolumn obok biurka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...