Skocz do zawartości

Głośniki 5.1 do TV


kaileena

Recommended Posts

Witam icon_smile.gif
Mam w planach zakupić zestaw głośników 5.1 do telewizora samsung B650. I tu moje pierwsze pytanie, czy można bezpośrednio podłączyć takiego głośniki do tego tv i uzyskać dźwięk 5.1? Wykorzystanie to w 40% gry na PS3, 40% oglądanie filmów, 20% słuchanie muzyki (mniej więcej icon_razz.gif). Interesują mnie wyłącznie zestawy z tylnymi satelitkami bezprzewodowymi. Wiem, że dźwięk traci wtedy na jakości, ale audiofil ze mnie żaden icon_wink.gif Cena: do 2000 zł.
Natomiast jeśli nie da się podłączyć samych głośników to przerzucę się na zestaw kina domowego- wymagania i cena ta sama. Przestrzeń do zapełnienia dźwiękiem niewielka - 20 m2.
Będę bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dzwiękiem wielokanałowym można wyjść przez gniazdo optyczne telewizora.

Wymagane są kolumny 5.1 z własnym wzmacniaczem - takie, jak do komputera.
Natomiast raczej zaleceny jest amplpituner kina domowego (z wejsćiem optycznym) i do niego zestaw 5 kolumn i subwoofer.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie słuchałem tego zestawu... icon_rolleyes.gif

Ale według specyfikacji jest dobrze (jak na "naleśnik", czyli wszystko w jednym).
Masz tylne głosniki bezprzewodowe jak chciałeś,
jest sporo wejśc jak na tego typu sprzęt - zarówno analogowe (para stereo cinch) jak i cyfrowe (oba standardwy: optyczne pod telewizor i co jest rzadkością w takich zestawach - koaksjalne)
jest funkcja Portable Audio Enhancer – poprawy jakości dźwięku przy odtwarzaniu plików MP3,
jest HDMI i gniazdo USB oraz możliwość odtwarzania płyt SACD.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...