Skocz do zawartości

Recommended Posts

Odsłuchałem sporo sprzętu, wybór padł na MA Rx1 + Creek Evo 2,

do tego mam kupionego DAC Beresford TC 7520 na USB. Za transport służy laptop.

Szukam teraz do tego kabli głośnikowych.

Wybór mam niestety ograniczony.

Które z tych kabli warto brać pod uwagę?

inAkustik

LS 1102

LS 1108

Kimber Kable

8VS

4TC

Ultralink

Excelsior 11 AWG

Excelsior 2.4 11 AEG

Xindak

SC-01

SC-01B

Van den Hul

D 352

Z góry dziękuje za pomoc.

Dodaję jeszcze Odyssey II od Chord-a
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat i zagadnąć o to samo (zestaw mam zbliżony, jak w sygnaturce). Nad jakimi kabelkami warto się zastanowić? W moim przypadku mowa o kablach długości ok. 6/7 metrów, co do oczekiwań - ponieważ mam KEFy nasuwa się chęć cofnięcia odrobinę średnicy, która w kolumnach tej marki dominuje. Co do kosztów to chciałbym pozostać w rozsądnym zakresie - biorąc pod uwagę koszt samych kolumn i wzmacniacza nie ma chyba sensu na kable wydać więcej niż 200-300 zł.
Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chord Odyssey 2 to bardzo dobry kabel ale weź także pod uwagę Atlas Hyper 2.0 . Jest nieco ciemniejszy, lecz bardziej muzykalny. Zresztą dużo zależy od systemu. Jeśli możesz to koniecznie posłuchaj u siebie.

Finweer, 6-7 metrów (na kanał?) za 200-300zł ? do głowy przychodzą mi tylko Real Cable BM 250 albo Supra Classic 4.0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, 6-7 metrów na kanał, niestety droga do wzmacniacza jest trochę zawiła icon_biggrin.gif
Dziękuję za propozycje - maksymalna kwota, jaką chcę wydać na kable wynika z dwóch rzeczy: po pierwsze nie jestem specjalnie przekonany do "cudów", jakie kable mogą wyczyniać z dźwiękiem, po drugie nie wydaje mi się, by kable musiały kosztować tyle co same kolumny. Nie znaczy to jednak, że kable są mi całkiem obojętne - chciałbym po prostu coś solidnego.
Zainteresowały mnie Supra Classic, jedynie zastanawiam się, czy rzeczywiście w przypadku takiego systemu jak mój przekrój 4.0 mm jest niezbędny, chyba jednak 2.5 wystarczy w zupełności?
Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...