Skocz do zawartości

Szukam odpowiedzi od experta Kino domowe PIONIEER


arenks

Recommended Posts

Witam szanownych audiofilów!


Proszę o pomoc.

Od dłuższego czasu byłem użytkownikiem wieży Pioneer z lat 90 wzmacniacz ,CD,Korektor ,tuner, kolumny Tonsil 2 drożne ,satelity voice kraft,
Wieże skompletowałem sobie sam i nie ukrywam dzwięk muzycznie całkiem solidnie i dynamicznie się prezentował pewnie za zasługą dobrych (teraz wiem ) głośników Tonsil kolumny zakupiłem kilka lat temu w sieci handlowej Euro.Patrząc na rozwój audio postanowiłem zmian... sprzęt sprzedłem na allegro i kupiłem proste kino domowe panasonic jak mój telewizor .Gdy usłyszałem dzwięk załamałem się i dzwiękiem (plastikowe głośniczki) i obrazem.
Sprzedałem ten szajs.
Postanowiłem dołożyć kasę i kupiłem jak mi się marzyło ,prawdziwe kino domowe z drewnianymi kolumnami !!! Że znam już markę Pioneer kupiłem kino domowe w jednej z sieci jest to
PIONEER AMPLITUNER VSX-519V,DVD DV 420V do tego polecane w forach markę kolumn JAMO S426.
Nie ukrywam JESTEM ROZCZAROWANY jakością dzwięku jaki słyszę ,płytkie basy,ograniczone mało słyszalne możliwości sprzętu .Porównując do starego audio Pioneera to porażka.
Chce to sprzedać !!! Te czarne trumny icon_smile.gif puki jeszcze są na gwarancji .
Moje pytania :
Czy pozbyć się tylko kolumn które mają głośniczki jak moja pięść ?
czy zmienić cały zestaw? Ale na jaki ?????Na forach chwali się yamahe ale ile się różni pioneer od yamachy? Myślę że problem jest w jamo.Ale i w forach i w sklepie pan polecał ten zestaw .Z kolei w media uszłyszałem że zestaw denon + koda jest 100 razy lepszy.
Opini jest milion ....
Moje preferenc je:
pokój 28 metr kwadr
tv panasonic plasma 42 cal
lubię słuchać muzyki ,czasami obejrze film
Będe wdzięczny (pewnie nie tylko ja) za odpowiedz...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie przeczytaj. Sądzę, że to wyjaśni Ci przyczynę Twojego rozczarowania. Jeżeli masz wyrobiony słuch i chcesz słuchać muzyki z amplitunera KD, musisz celować w najwyższą półkę. Nieco tańszym rozwiązaniem może okazać się zakup wzmacniacza stereo i podłączenie go do wyjścia pre-out amplitunera.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tu tkwi problem ... ale dobrze rozumiem? potrzebny jest jeszcze jeden amplituner?
zbiłeś mnie już całkiem z tropu. link obszerny dziękuje .
wniosek że było nic nie sprzedawać tylko zainwetować w extra dvd. trudno mi to pojąć.

czyli mam też rozumieć że zmiana producenta czy też zestawu kolumn nie wiele zmieni? Pioneer /jamo na onkyo ,yamacha będzie podobnie? Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji EDYTUJ by uzupełnić swoją wypowiedź zamiast pisać jeden swój post pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie proponowałem użycia dwóch amplitunerów ani zakupu DVD do starej wieży. Czytaj uważnie. Amplitunera potrzebujesz do dekodowania dźwięku przestrzennego. Amplitunery KD przeznaczone są do kina, muzykę odtwarzają "przy okazji". Jeżeli Twój amplituner wyposażony jest w wyjście pre-out, może wystarczyć zakup dodatkowego wzmacniacza stereo. Zmiana producenta amplitunera nic nie zmieni, chyba, że zainwestujesz w trzykrotnie droższy model.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz mozliwosc pozycz od kogos inny ampli (innej firmy) i sprawdz na nim. Moj tesc ma zestaw taki jak twoj i jak podlaczylismy fronty pod moj ampli zagraly zupelnie inaczej. Dzwiek byl pelniejszy pojawily sie basy i w porownaniu z pioneerem zagralo to lepiej. Coprawda bylo to stereo ale technicsa wiec nie najwyzszych lotow icon_smile.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Coprawda bylo to stereo ale technicsa wiec nie najwyzszych lotow icon_smile.gif


Nie porównuj stereo Technicsa do amplitunera kina domowego. Amplituner będzie na straconej pozycji. Kiedyś miałem budżetowy wzmacniacz Technicsa SU-V300. Kiedy kupowałem kino, dopiero amplituner H/K serii AVR4xx dorównał mu brzmieniem w stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...