Skocz do zawartości

5.1 do PC i PS3


Qpers

Recommended Posts

Witam!

To mój pierwszy post na tym forum, specjalnie po to się tutaj zarejestrowałem. Otóż chciałbym mieć pewność, że dobrze wydam ciężko (no może nie aż tak ciężko icon_razz.gif) zarobione pieniądze.

Posiadam komputer z kartą dźwiękową w standardzie 7.1, jednym wyjściem S/PDIF i 6 chinchami. Chciałbym w przyszłości kupić PS3. Stąd moje pytanie: czy da się jakoś podłączyć jakiś zestaw audio 5.1, który pozwoli mi na prawdziwy dźwięk 5.1 zarówno podczas oglądania filmów DVD na PC, jak podczas grania w gry PC oraz grania na PS3? Słyszałem, że do 5.1 w PS3 potrzebny jest dekoder DD, czy nawet DTS! Czy zestaw amplitunera i kolumn odwzoruje 5.1 z gier PC, czy muszą to być jakieś "specjalne" głośniki, typowo komputerowe? Co kupić, żeby cieszyć się 5.1 zarówno przez PC, jak i PS3? Czy da się to zrobić bez konieczności przekładania kabli? Słyszałem, że pozwala na to zestaw Logitech Z-5500, ale nie chce wydawać 1000zł na jakiś plastykowy badziew (skąd taka cena za taki złom?!?).

Byłbym wdzięczny za konkretne propozycje (jeśli karta dźwiękowa nie spełnia wymagań, również). Budżet: 2000zł.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc icon_smile.gif

EDYCJA:
No - z podziękowaniami to się jednak pośpieszyłem... Wychodzi na to, że każdy amplituner 5.1 wraz z głośnikami odwzoruje 5.1 z gier komputerowych, jak i PS3, jeśli ma odpowiednie dekodery. Z przekładaniem kabli to już zależy od modelu. Budżet musiałem jednak sporo podnieść i zacząć od amplitunera i stereo icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...